ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال در چین برای بیت کوین خوب است!

ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال در چین برای بیت کوین خوب است!

با ممنوع‌شدن معاملات ارزهای دیجیتال در چین، عده‌ای تمامیت‌خواهی حزب کمونیست را هدف قرار داده‌اند و معتقدند که دولت این کشور از توانایی بیت کوین در ایجاد آزادی فردی ترس دارد. همان طور که ممنوع‌شدن فیس‌بوک و گوگل در چین نتوانست به این شرکت‌ها ضربه‌ای وارد کند، ممنوع‌شدن معاملات ارزهای دیجیتال هم مشکلی برای بیت کوین به وجود نخواهد آورد.

به گزارش بیت کوین مگزین، روز گذشته خبر ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال در چین منتشر شد. به نظر می‌رسد که اتفاق ناگواری باشد. مطالبی مانند یکی از گزارش‌های وال استریت ژورنال که با تیتر «چین معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد؛ سقوط قیمت بیت کوین» منتشر شد، این حس را به وجود می‌آورد که ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال در چین خبر بسیار مهمی است و بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی گذاشته است. با وجود کندل‌های قرمزرنگی که در نمودار قیمت بیت کوین دیده می‌شود، باید گفت که هر دوی این تصورات نادرست هستند.

دولت چین سال‌هاست تلاش می‌کند بیت کوین را ممنوع کند. اولین اقدام این کشور برای ممنوع‌کردن استفاده از بیت کوین در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد؛ دقیقاً چند سال پس از آنکه این ارز دیجیتال متولد شد. از آن زمان تاکنون قیمت بیت کوین رشد سرسام‌آوری داشته است.

حزب کمونیست چین هنوز نفهمیده است که نمی‌توان بیت کوین را ممنوع کرد. تلاش برای ممنوع‌کردن بیت کوین کار بیهوده‌ای است. بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا‌به‌همتا است و به‌جای یک شبکه متمرکز که به‌آسانی کنترل می‌شود، از شبکه‌ای توزیع‌شده و غیرمتمرکز استفاده می‌کند. اما بیهوده‌بودن تلاش دولت‌ها برای ممنوع‌کردن بیت کوین به این خاطر است که پذیرش این ارز دیجیتال از نظریه بازی پیروی می‌کند. بر اساس نظریه بازی نتایج تصمیم‌گیری‌های هریک از اعضای یک گروه به تصمیم دیگر اعضای آن گروه بستگی دارد. به این معنی که هریک از اعضا باید در تصمیمات خود انتخاب دیگران را هم لحاظ کند.

اگر کشوری بیت کوین را ممنوع کند و کشوری دیگر آن را بپذیرد، مردم با سرمایه خود آن کشوری را انتخاب می‌کنند که با آنها بهتر برخورد می‌کند. در این صورت مشوق‌های اقتصادی در اختیار کشوری قرار می‌گیرد که بیت کوین را پذیرفته، نه کشوری که آن را ممنوع کرده است.

پس چرا دولت چین چنین تصمیمی گرفته است؟ پاسخ این سؤال در پرسشی دیگر نهفته است؛ اصلی‌ترین گزاره ارزشی بیت کوین چیست؟ «توانمندسازی افراد در قالب آزادی و حق حاکمیت». پس تعجبی ندارد، چراکه رژیم کمونیستی از این دو ویژگی نفرت دارد. سیاست‌های دولت چین طبیعتاً بازتابنده توانایی رژیم کمونیستی برای ماندن در قدرت، اعمال نفوذ و کنترل گسترده مردم است. هر چیزی که این توانایی‌ها را به خطر بیندازد، تاکنون سرکوب شده است و در آینده هم سرکوب خواهد شد.

همچنین بخوانید: ۳ دلیل برای این که ممنوعیت استخراج در چین بد نیست

پروژه فایروال بزرگ (Great Firewall) چین دسترسی مردم این کشور به بسیاری از وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های غربی از جمله فیس‌بوک، گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری را مسدود کرده است. سانسور گسترده‌ای که حکومت چین بر مردم این کشور اعمال کرده تنها با یک هدف انجام شده است؛ قطع دسترسی به اطلاعات و مطیع‌کردن مردم.

بیت کوین ابزاری است که به مردم قدرت می‌دهد. این شبکه همتا‌به‌همتا بدون در نظر گرفتن پول، قدرت، موقعیت جغرافیایی، نژاد، مذهب و فرهنگ با همه به‌طور یکسان رفتار می‌کند. بیت کوین برای تمام کسانی که از آن استفاده می‌کنند یک سیستم پولی سانسورناپذیر را فراهم کرده است که نیازی به دریافت مجوز ندارد. بیت کوین این امکان را برای مردم فراهم کرده است تا در هر زمان و هر مکان ارزی با قابلیت ذخیره ارزش را نگهداری کرده و یا برای شخصی دیگر ارسال کنند. بیت کوین در نهایت آزادی فردی را فراهم می‌کند، چیزی که کمونیسم به آن علاقه‌ای ندارد.

اخبار مربوط به ممنوع‌شدن بیت کوین در چین نباید به این ارز دیجیتال آسیبی برساند و چنین اتفاقی هم نخواهد افتاد، همان طور که ممنوع‌شدن فیس‌بوک و گوگل نتوانست به این شرکت‌ها ضربه‌ای وارد کند. اگر این اتفاق تأثیری هم داشته باشد آن را قوی‌تر خواهد کرد. اگر بیت کوین ارز، ابزار ذخیره و تبادل ارزش مناسبی نبود، هیچ دولتی برای ممنوع‌کردن آن تلاش نمی‌کرد. تلاش‌های چین برای ممنوع‌کردن بیت کوین و فعالیت‌های مرتبط با استخراج، نشان‌دهنده قدرت این فناوری و ترس حزب کمونیست چین از قابلیت‌های بیت کوین است.

بیت کوین ابزاری برای مبارزه با ظلم و ستم و تهدیدی برای دولت‌هایی است که به‌دنبال کنترل گسترده مردم هستند. این فناوری منبع‌باز (Open Source) می‌تواند استعمار پولی و سیاست‌های ناعادلانه را از بین ببرد و صلح را به سراسر جهان بازگرداند. بیت کوین با توانمندسازی مردم برای بازپس‌گیری حقوق و آزادی‌شان می‌تواند بدترین کابوس برای حکومت‌های تمامیت‌خواه (توتالیتاریسم) باشد. اصلاً تعجبی ندارد که چین مدت‌هاست تلاش می‌کند بیت کوین را ممنوع کند. اما این اتفاقی پیامدهای بدی برای آنها خواهد داشت، آنها این بار موفق نخواهند شد و بیت کوین به حیات خود ادامه خواهد داد.

اشتراک
اطلاع از
guest
29 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
داریوش
داریوش
23 روز پیش

دیکتاتورها و دیکتاتوری ها لابلای چرخ دنده های تاریخ خرد و نابود میشن

Mohamad686967
Mohamad686967
23 روز پیش

به امید اینکه دولت چین هر روز ضعیف تر از قبل بشه و نتونه قدرت اول اقتصادی جهان بشه خیلی چینی ها موجودات خطر ناکی هستند خدا نیاره روزی که اینا بر بقیه مردم دنیا مسلط بشند کثافت های اشغال

سام
سام
25 روز پیش

بسیار عااااااااااااااالی ومشکافانه برررس کردین ممنون از مطالب

GENERAL
GENERAL
25 روز پیش

انقلاب اقتصادی و دگرگونی نظام پولی توسط ساتوشی اعظم

آریا تبار منش
آریا تبار منش
25 روز پیش

کثیف تر از چین و چینی در دنیا وجود نداره.خیلی راحت دارند ارزهای دیجیتال را جمع میکنن.هر.چی میگن درست عکسش را انجام میدن.

جواد
جواد
25 روز پیش

آقا شماها ک معتقدید بیتکوین علیه دولت‌ها بلند شده،خب اگ همه دولت‌ها ضعیف بشن چ اتفاقی میفته برای دنیا

ذبیح الله مجاهد
ذبیح الله مجاهد
25 روز پیش
پاسخ  جواد

درعوض ملتها ونهادهای مردمی بین المللی قوی میشن ،یعنی همون چیزی که درحال وقوع هست

Faroogh
Faroogh
25 روز پیش

لعنت به هرچی چینی اشغال خور روی زمین

sمهر
sمهر
26 روز پیش

شاید خیلی از ما ها الان حالمان خوب نباشد. و حوصله این را نداشته باشید. بدنبال بحث دیروز ساتوشی این ابر نابغه قرن چیزی را به ارمغان آورده است که هیچ قدرتی توان مبارزه با آن را نخواهد داشت. آثار تحقیقات وی فقط مختص به ارز های دیجیتال نمی باشد. بی ریا و گمنام ، این فوق العاده است.

رضا یکتا
رضا یکتا
25 روز پیش
پاسخ  sمهر

لطفا نظر الکی نده خوب اگه در اخر همه صرافی هارو جمع کنن کامالا بیت نابود‌میکنن اگر منفعت دولت ها توش نباشه هر گز نهنگ ها سرمایشونو نگه نمیدارن

sمهر
sمهر
25 روز پیش

پسرم اصلا بحث صرافی نیست آدرس را اشتباه فهمیدید اصلاچینی ها بزرگترین هولدر ها یا تریدر های رمز ارهستند . در ضمن خیلی ها دارند دایرکت کار می کنند شما ایرانی ها را نبین که مجبور هستند با صرافی ها کار کنند .اصلا شما چیزی گفتید که من نمی دانم چطوری جواب بدهم . من می گویم این تکنولوژی را نمی توان از بین برد آنوقت شما می گویید بستن صرافی ها ؟ لطفا کمی مطالعه بفر مایید و بعد نظر بدهید .

Hasan
Hasan
26 روز پیش

پس معلوم شد خرابکاری هفته پیش بازار برای چه بود.
قبلاً به هودلر های خودشون گفتن اونا هم خالی کردن که بازار خونی شد و بعد شایعه درست کردن که وال مارت لایت کوین قبول کرده و چینی ها لایت کوین رو پامپ کردن بعد هودلر های لایت کوین خالی کردن (بیشترین هولدر های لایت کوین در چین هستند و در ابتدا تقریباً ۴۰ درصد لایت کوین توسط چین ماین شد) .
الان هم که خبرش رو دادن بیرون تا در کف جمع کنند
وای از دست چین….

دیجی وبز
دیجی وبز
26 روز پیش

بحث های دموکراتیزه کردن جامعه توسط بلاکچین ربطی به بیتکوین نداره ولی طبیعی هست که نفع سرمایه داری بیت کوین در اغراق اونه، در مورد نظریه بازی ها هم اصلا نمیشود یکبار بازار سفته بسته رو باهاش پیاده سازی کرد، پس کل مقاله مطلب زرده، هجو

ابراهیمی دمیر
ابراهیمی دمیر
25 روز پیش

داشتن پول حداقل فرصت برای آزاد اندیشی است. انسان را از بسیاری وابستگی نجات میدهد و میتواند درخدمت اهداف فردی قرار بگیرد. وقتی مسیر کسب پول خارج از کنترل بانک های مرکزی باشد، یعنی حکومت ها کنترلی بر روی فردیت شما ندارند. شاید در این مسیر از پول و شیوه بدست آوردن آن سوء استفاده شود، ولی به فلسفه وجودی آن آسیببی نمی زند. آینده متعلق به بیت کوین و آزادی خواهان جهان است. حربه ها و ضربه های کمونیست ها و شبه کمونیست ها نیز نمی تواند مانع این اراده جمعی بشریت باشد.
برای اولین بار است که بشر به مفهوم واقعی به سمت آزادی طبیعی و خلاصی از چنگال ایدئولژیها حرکت میکند.
وقتی بیت کویین به بالاترین ارزش خود برسد، ترجمان ارزش آزادی فردی خواهد بود. بنابراین بهتر از بیت کوین میلیونی، هیچ عنصر مادی دیگری تبیین کننده این معنا نیست. این معنا تازه در اول راه است. ولو اینکه پرچمداران آن درکوتاه مدت تهدید شوند، آسیب ببیند و یا نومیدی را تجربه کنند. اینها قیمت کسب آزادی واقعی است.با پول تان جوانه آزادی را آبیاری کنید. این وعده خداست. یک دانه بذر گندم، پس از صبر، خوشه ای از گندم را به شما خواهد داد.

sمهر
sمهر
26 روز پیش

البته تمامی نکات فنی را آقای یاری بیان کردند لیکن بنده می خواهم خیلی عامیانه بگویم
این چگونه است که بزرگترین تکرار میکنم بزرگترین هولدر یا تریدر های دنیا چینی ها در اقصی نقاط دنیا باشند و بخواهند …… باور نکنید این یک بازی روانی است . خیلی ها دارند در این بازار برنامه ریزی خرید می کنند . خود چینی هایی که در ایران ( سر بسته بگویم ) دارند کار بیت کوین انجام میدهند لطفا دقت کنید یک استخراج کننده هرگز خودش بصورت سافت ویری خریدار نمی باشند مگر خبری باشد . چون دارند این کار را انجام میدهند.

مبین ساعتچی
مبین ساعتچی
26 روز پیش
پاسخ  sمهر

اصلا فهمیدی چی گفتی |؟

sمهر
sمهر
25 روز پیش

یعنی اینکه کسی که استخراج می کند خودش بصورت های معمول خربد و فروش ( ترید ) نمی کند مگر اینکه خبر موثقی در ارتباط با افزایش قیمتها داشته باشد . افتاد الان ؟!!

Dark Knight
Dark Knight
26 روز پیش

بهتر
نابود بشه چین…

Mm nosrati
Mm nosrati
26 روز پیش

عالی عالی

محمد جباری
محمد جباری
26 روز پیش

بسیار عالی مثل همیشه

بیوک گل محمدی
بیوک گل محمدی
26 روز پیش

احسنت دقیقا درسته و بیت کویت ابزار کوچک خداوند در برابر ابر قدرتهای استکباری و کمونیستی جهان است . حمله ابرقدرتها به بیت کوین نشانه قدرت بیت کوین است

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off