گلسنود: قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده است

گلسنود: قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده است

هرچند بسیاری از شاخص‌های موجود نشان می‌دهند بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً به کف خود نزدیک شده است، «زمان» عامل نهایی در مشخص‌کردن این مسئله خواهد بود. اکثر تحلیلگران نیز معتقدند زیان تحقق‌نیافته برخی از سرمایه‌گذاران بیت کوین هنوز به حدی نرسیده است که نشان‌دهنده کف بازار نزولی باشد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین به‌خاطر تسلیم‌شدن سرمایه‌گذاران خرد و ماینرها، در حال توزیع از سرمایه‌گذاران ضعیف به سرمایه‌گذاران قدرتمند است. این نشان می‌دهد که کف روند نزولی این ارز دیجیتال ممکن است نزدیک باشد.

پلتفرم تحلیلی گلسنود (Glassnode) روز دوشنبه گزارشی را در زمینه داده‌های دون‌زنجیره‌ای بازار ارزهای دیجیتال منتشر کرد. بنا بر این داده‌ها، سرمایه‌گذاران حدود یک ماه است که تسلیم شده‌اند و چندین سیگنال دیگر هم نشان می‌دهد که بیت کوین به کف خود رسیده است.

با این حال، تحلیلگران گلسنود نوشته‌اند که بازار نزولی هنوز به زمان بیشتری نیاز دارد. دلیل آن هم این است که هولدرهای بلندمدتی که به بیت کوین به‌عنوان یک فناوری اعتماد کرده‌اند، به‌طور فزاینده‌ای بیشترین ضررهای تحقق‌نیافته را متحمل می‌شوند.

گلسنود در گزارش خود آورده است:

برای اینکه بازار نزولی به کف نهایی خود برسد، آن دسته از بیت کوین‌هایی که با زیان نگهداری می‌شوند، باید اول به کسانی منتقل شود که کمترین حساسیت را نسبت به قیمت و بیشترین اعتقاد را به آن دارند.

آنها افزوده‌اند که بازار احتمالاً به ریسک کاهش قیمت بیشتری نیاز دارد تا کاملاً تصمیم سرمایه‌‌گذاران را آزمایش کرده و بتواند کف انعطاف‌پذیری ایجاد کند.

گفتنی است منظور از زیان‌های تحقق‌نیافته، زیان دلاری موقعیت‌های معاملاتی هولدرها قبل از فروش است.

گلسنود این ارزیابی را بر اساس مشاهدات مربوط به بازارهای نزولی قبلی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ انجام داده است. در این دو چرخه، هولدرهای بلندمدت بیش از ۳۴ درصد از بیت‌ کوین‌های موجود در بازار را که در ضرر بودند، در اختیار داشتند. در این میان سهم هولدرهای کوتاه‌مدت تنها ۳ تا ۴ درصد بود.

در حال حاضر اما، هولدرهای کوتاه‌مدت ۱۶.۲ درصد از بیت کوین‌هایی را که در ضرر هستند هولد می‌کنند و این در حالی است که هولدرهای بلندمدت ۲۸.۵ درصد از این بیت کوین‌ها را در اختیار دارند. این یعنی این ارز دیجیتال در حال حرکت به‌سمت هولدرهای جدیدی است که هدفشان صرفاً کسب سود در کوتاه‌مدت بوده و اعتقاد کمتری به این دارایی دارند.

گلسنود: قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده است
نمودار مقایسه سهم هولدرهای کوتاه‌مدت و بلندمدت از بیت کوین‌هایی که در ضرر هستند.

این نشان می‌دهد وقتی هولدرهای بلندمدت بیت کوین‌های بیشتری را جمع‌آوری می‌کنند، باید «دست‌هایی الماسی» داشته باشند. منظور از این اصطلاح این است که آنها نباید سرمایه‌های خود را بفروشند تا تحلیلگران مطمئن شوند که بازار به کف خود رسیده است. کارشناسان مؤسسه دلفی دیجیتال (Delphi Digital) هم معتقدند در شرایط فعلی بازار، به زمان بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم کف آن را مشخص کنیم.

فروش بیت کوین توسط ماینرها نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال می‌تواند به قیمت‌های کمتری هم برسد. بنا بر داده‌های گلسنود، ماینرها از اواخر ماه مه (اردیبهشت) ۷,۹۰۰ بیت‌ کوین فروخته‌اند؛ اما اخیراً فروش خود را به حدود ۱,۳۵۰ بیت‌ کوین در ماه کاهش داده‌اند.

گلسنود: قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده است
نمودار مقایسه قیمت و نقاطی که ماینرها در آنها دست به فروش زده‌اند.

اکنون زمان بار دیگر به‌عنوان عاملی حیاتی برای تعیین کف بازار مطرح شده است. در طول بازار نزولی ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، حدود ۴ ماه طول کشید تا ماینرها تسلیم شوند و بازار به کف خود برسد. این در حالی است که آنها در سال ۲۰۲۲ تنها به مدت یک یا دو ماه فروش داشته‌اند. ماینرها همچنان حدود ۶۶,۹۰۰ بیت کوین را هولد می‌کنند؛ در نتیجه، احتمال اینکه ریسک توزیع در سه ماه آینده هم ادامه داشته باشد، زیاد است. تنها در صورتی از این اتفاق جلوگیری می‌شود که قیمت بیت کوین به‌طور معنی‌داری بهبود یابد.

گلسنود به‌طور کلی گفته است به نظر می‌رسد بازار در نزدیکی کف خود قرار دارد. علاوه بر این، مشخصه‌های زیادی هم نشان می‌دهد که بازار به مرحله بعدی روند نزولی خود رسیده است. با این حال، سرمایه‌گذاران باید بدانند که قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند بیش از پیش کاهش یابد.

گلسنود در این باره نوشته است:

به‌طور کلی، همچنان احتمال تسلیم (فروش) گسترده و شکل‌گیری احساس اضطراب شدید مالی وجود دارد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

10 دیدگاه
مسیحا
مسیحا
6 ماه و 22 روز قبل

با در نظر گرفتن بالاترین ارزش (دلار) باید منتظر اعداد پایینتر قیمتی باشیم،. به نظرم تا اخر ماه واعلام نرخ بهره باید صبر کرد برا ورود

mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
6 ماه و 23 روز قبل

دوستان کسی در میان شما هست که بداند مثلا دستکاری دیتا یعنی چه ؟ گفتنش راحت است اطفا بفرمایید که در عمل یعنی چه ؟ این عرضه و تقاضایی که روی شاخص های مختلف مانند تولید نا خالص، ایندکس مصرف کننده ، ارزش دلار ، نرخ تورم بالا و پایین میشود ، و ......در همه بازار ها هم تاثیر دارد .... لطفا به غیر از ( ببخشید ) بد و بیراه یا پاسخ هایی از این دست بفرمایید که بازار را چگونه میتوان دستکاری کرد لطفا .به گفته تعدادی از شما ها یک غولی اون بالا نشسته و فارغ از تمامی فعل و انفعالاتی که توضیح دادم ، هر موقع بخواهد بنفع خودش شاسی را فشار میدهد ؟

یوسف رخ فروز
یوسف رخ فروز
6 ماه و 21 روز قبل

خیر دوست عزیز .دستکاری در بازار وجود ندارد .چون بازار غیر متمرکز ه .هر کسی یا نهادی به اندازه قدرت مالی در بازار موثره

mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
6 ماه و 23 روز قبل

ضمن تشکر از نویسنده محترم . که هنوز مطلب کشف قیمت ایشان از یاد نمیرود . دوستان بدون درنگ میرویم به سراغ وقایع دیروز تا امروز در کامنت گذشته گفته بودیم که واکنش "" بیت "" به وقایع پیرامونی همگام با سایر .... شده است ، همانطور هم شد . در کامنت قبلی دو بار رفتار EURO/USD را اشاره کرد یم ( دوبار ) و دیدید ک برای دقایقی حتی یورو رفت زیر دلار . بیشتر نمی توانستیم چون ممکن بود بر اساس misleading information اصلا مطلب آپ لود نشود .وقتی گفته میشود که فعلا فقط وقایع پیرامونی ارجعیت دارد به .... خیلی ها این را نمی پسندند ... در انتهای این ماه هم اعلام نرخ رسمی تورم ایالات متحده را خواهیم داشت . برای یک سرمایه گذار می تواند بسیار بسیار مهم باشد .ادمین محترم لطفا تایید بفرمایید .

حسين شفيعي نيك
حسين شفيعي نيك
6 ماه و 23 روز قبل

اينا همش دست خودشونه كله گنده ها پول دادن به اين شركت اينجوري بنويسه و اونا جمع كنن تو معاملات بايننس نگاه كنيد تو تايم فريم ٤ ساعته ٢ بار به ١٩٤٠٠ كه نزديك شده يه حجم عظيمي خريداري شده كه تا محدوده ٢١ هزار رسيده و تا بحال حتي تو قيمت ٦٩ هزار دلار هم تو تابم فريم ٤ ساعته يه چنين اتفاقي قريب به ٤ سال هست نيفتاده

mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
6 ماه و 23 روز قبل

دوست عزیزم تا زمانی که به شاخص های ایالات متحده توجه نکنیم مواردی مانند سیاه بازی و آی نمیدانم دستکاری و .... اینها مطرح میشوند . نگاه کنید بالا نوشتم برای اولین بار در تاریخ ارزش دلار به بالاترین رسید یعنی یک دلار برابر با یک یورو . حتی در دقایقی بیشتر . که روی تمامی بازار ها تاثیر گذاشت . وقتی دلار اینقدر با ارزش می شود معلوم است که بازار های دیگر پایین می آیند . لطفا فقط ( فعلا ) فاندا منتال . بنده چقدر راجع به این مطلب نوشته ام خدا عالم است .

حسین فراهانی
حسین فراهانی
6 ماه و 24 روز قبل

خیلی هم نمی توان مطمئن بود که قیمت خیلی پایین تر از ۲۰ هزار بره، همون‌طور که در رسیدن به هدف ۱۰۰ هزار دلاری در سال گذشته ناکام ماند. رفتار این بازار دیگر مثل گذشته قابل پیشبینی نیست، چه با تحلیل تکنیکال، چه آنچین

Johnny Woo
Johnny Woo
6 ماه و 23 روز قبل

آفرین، نمیدونم چه اصراریه همه به دیتای آنچین مث وحی منزل اعتقاد دارن، در حالیکه این دیتا رو هم مث تکنیکال میشه به راحتی دستکاری کرد.

سیدطاهر درایم وال
سیدطاهر درایم وال
6 ماه و 24 روز قبل

بیت کوین شاید هم در مرحله بالاتری‌ قرار گیرد

سیامک
سیامک
6 ماه و 21 روز قبل

بارار در حال اوج گرفتن هست یواش یواش چون اینها هروقت حرف معکوس بازار را زدن برعکس شده الان برای خودشون خرید میخوان بزنند اینطوری تفسیر میکنن به نظر منم کف قیمتهاست چون بیش از انداز در این قیمتها مانده و رنج زده مطمن باشید پامپ نزدیکه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.