خالق زبان برنامه‌نویسی ++C نسبت به استخراج بیت کوین ابراز ناامیدی کرد

خالق زبان برنامه‌نویسی ++C نسبت به استخراج بیت کوین ابراز ناامیدی کرد

«بیارنه استراس‌تروپ» (Bjarne Stroustrup)، دانشمند دانمارکی علوم کامپیوتر و خالق زبان برنامه‌نویسی سی‌ پلاس‌پلاس (++C)، نسبت به استفاده‌ از این زبان برنامه‌نویسی برای استخراج بیت کوین ابراز ناامیدی کرد. استراس‌تروپ طی مصاحبه‌ای با پادکست «فریدمن» (Friedman)، در روز هفتم نوامبر در این باره صحبت کرد.

به گزارش کوین تلگراف در این مصاحبه، استراس‌تروپ اطلاعات گسترده‌ای درباره‌ی زبان برنامه‌نویس سی پلاس‌پلاس، تکامل آن، مفاهیم زبان برنامه‎‌نویسی، پیاده‌سازی‌ها و کارایی آن ارائه داد. اگرچه استراس‌تروپ به این موضوع اشاره کرد که زبان‌های برنامه‌نویس دارای پایگاه کاربری بسیار بزرگی هستند و کاربران از آن‌ها در انجام کارهایی استفاده می‌کنند که برای آن طراحی نشده‌اند. وی در ادامه اظهار تاسف خود را از اینکه ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق بیت کوین سی پلاس‌پلاس را به عنوان زبان بنیادی برای اجرای کد منبع بیت کوین استفاده کرده است، بیان کرد.

استراس‌تروپ گفت:

وقتی ابزاری درست می‌کنید، واقعا نمی‌دانید که کاربران چگونه از آن استفاده خواهند کرد. با توجه به روش استفاده کاربران از آن، سعی می‌کنید آن را اصلاح کنید تا ببینید کاربران دست از تلاش برای استفاده نامناسب از آن برخواهند داشت یا خیر. ولی شما نمی‌توانید کنترل کاملی روی روش استفاده از یک ابزار داشته باشید.

استراس‌تروپ با اشاره به سواستفاده‌ها از سی پلاس‌پلاس، درباره مصرف زیاد برق برای استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین گسترش استفاده‌ی غیرقانونی از این ارزها گفت:

از اینکه از سی ‌پلاس‌پلاس در بعضی موارد استفاده می‌شود خوشحالم، اما از طرفی برای کاربردهایی از آن استفاده می‌شود که دوست داشتم مردم این کار را انجام ندهند، مثلاً استخراج بیت کوین! برق مورد استفاده برای استخراج بیت کوین به اندازه مصرف برق کشور سوئیس بوده و این ارز بیشتر در خدمت مجرمان است.

برخی از فعالان صنعت سعی در یافتن راه‌حلی برای مشکل مصرف زیاد انرژی در استخراج بیت کوین دارند. در ماه سپتامبر، Northern Bitcoin AG که یک شرکت زیرساخت استخراج بیت کوین است، آزمایشات مربوط به کانتینر جدید استخراج که با هوا خنک‌کاری می‌شود را به پایان رساند. این شرکت سخت‌افزار استخراج بیت کوینی را اداره می‌کند که برای استخراج از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌شود. هدف این شرکت دستیابی به بهره‌وری و پایداری بهینه است.

در همان ماه، گزارش شد که مصرف انرژی بیت کوین به سرعت کارآمدتر می‌شود. علی رغم اینکه قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین اختصاص داده شده، برای تامین شبکه به برق کمتری نیاز خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
کسری
کسری
4 سال قبل

واقعا ایشاون دانشمند بوده این حرفا را زده؟ این همه نرم افزارهای مخرب نوشته شده اونا تکلیفشون چیه؟
انگار خالق باروت بیاد اظهار فضل کنه که از باروت درساخت بمب و اینا استفاده بشه خوب نیست

Alidastan
Alidastan
4 سال قبل

فعالیت مجرمانه؟
سی پلاس پلاس؟
در مورد کرم ها و ویروس ها و تروجان ها و.....هم کاش اضهار فضل مینمودین تا بدونیم اونجا که ویروسی مثل استاکس نت میزنه زیرساخت اتمی کشور نابود می‌کنه و با سی پلاس نوشته بشه خوبه؟
کازینو انلاین و سایت های قمار که جیب مردم بیچاره خالی می‌کنه اگر بک اندش سی پلاس باشه خوبه؟
ایشون خواسته بگه منم مثلاً هستم جملات قصار از خودش در داده

Lammerlans
Lammerlans
4 سال قبل

مطمعنم اگه همین کارو ساتوشی ناکوموتو با زبان html انجام میداد خالق زبان سی پلاس پلاس هیچ وقت چنین حرفی رو نمیزد