طرح اخذ مالیات از معاملات ارزهای دیجیتال به مجلس برگردانده شد؛ نبود تعریف مشخص برای رمزارزها

طرح اخذ مالیات از معاملات ارزهای دیجیتال به مجلس برگردانده شد؛ نبود تعریف مشخص برای رمزارزها

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، اخیراً در کانال شخصی خود در پیام‌رسان بله اعلام کرده است که طرح «مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی» مجلس یا همان «مالیات بر عایدی سرمایه» با ایراداتی از سوی شورای نگهبان مواجه شده و برای اصلاح به مجلس بازگشته است. طبق اعلام سخنگوی شورای نگهبان، از جمله مهم‌ترین ابهامات موجود در این طرح، می‌توان به ابهام عبارت «رمزپول و رمزدارایی» اشاره کرد. در این طرح انواع رمزپول و رمزدارایی مشمول مالیات بر عایدی سرمایه دانسته شده؛ در حالی به جهت فقدان تعریف مشخص از رمزپول و رمزدارایی، این بخش توسط شورای نگهبان دارای ابهام شناخته شده است.

دسترسی سریع به تازه ترین اخبار کریپتو
با نصب افزونه ارزدیجیتال
دانلود
محمد‌امین
 مشاهده منبع خبر
پیام‌رسان بله
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Roohollah.pishvari
Roohollah.pishvari
۱ سال قبل

نه والله تو این بازار ریزشی که ملت ضرر کم ندادن بیاین مالیات هم بگیرین،اصلا مگه وقتی کسی ضرر میکنه شما می‌آید ازش حمایت کنید که وقتی سود کرد ازش مالیات میگیرید،واقعا معلوم نیست چه منطقی داره،اصلا مگه شما ارزدیجیتال رو ساختید که ازش مالیات هم میخوای،اصلا چه خدمتی قرار هست دولت به این صنعت بکنه که توجیه گرفتن مالیات داشته باشه،یه اینترنت با سرعت نسیم و به هاچ رفته دارید که اگه فقط منته همینو بذارید سرمون، والللللللله

محمد
محمد
۱ سال قبل

خدا بکشتان

حسین
حسین
۱ سال قبل

ای بابا . اینا ام که فقط دنبال سود مفتن