سلسیوس به زودی اعلام ورشکستگی می‌کند

سلسیوس به زودی اعلام ورشکستگی می‌کند

اطلاعات فاش‌شده از منابعی که هویت آنان مشخص نیست، حکایت از آن دارند که پلتفرم وام‌دهی سلسیوس (Celsius) به‌زودی مدارک ورشکستگی خود را ثبت می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، پلتفرم وام‌دهی سلسیوس قصد دارد از ورشکستگی تحت فصل ۱۱ استفاده کند و بدین منظور وکلای این شرکت از روز چهارشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر ماه) اطلاعات لازم جهت این کار را برای مسئولان ایالتی ارسال کرده‌اند.

فرایند ورشکستگی تحت فصل ۱۱، فرایندی قانونی است که طی آن یک کسب‌وکار ممکن است اعلام ورشکستگی کرده، اما همچنان به کسب‌وکار خود تحت نظارت‌هایی مشخص ادامه دهد.

منبعی ناشناس که می‌خواهد نامش مخفی بماند، این خبر را به سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) اعلام کرده است. طبق اعلام این رسانه، وکلای این پلتفرم قصد ثبت فوری مدارک ورشکستگی خود تحت فصل ۱۱ را دارند.

همین چند روز پیش بود که این پلتفرم وام‌دهی، شرکت حقوقی خود را از شرکت مسئولیت محدود آکین گامپ اشتراوس هاوئر و فلد ( Akin Gump Strauss Hauer & Feld) به شرکت حقوقی مسئولیت محدود کرکلند و الیس (Kirkland & Ellis) که هفته گذشته به ویجر دیجیتال (Voyager Digital) برای تشکیل پرونده ورشکستگی خود کمک کرده بود، تغییر داد.

صبح امروز سلسیوس آخرین بدهی‌های دیفای خود را به پلتفرم‌های آوه (Aave)، کامپاند (Compound) و میکر (Maker) پرداخت و بدهی اولیه خود به مبلغ ۸۲۰ میلیون دلار را طی یک ماه به ۰.۰۱۳ دلار کاهش داد.

با این حال، سرنوشت سپرده‌گذارانی که دارایی آن‌ها همچنان در این پلتفرم محبوس شده است، هنوز مشخص نیست. نه این شرکت و نه مدیرعامل آن، الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، هیچ اظهارنظری مبنی بر اینکه سپرده گذاران درصدی از وجوه خود را پس خواهند گرفت یا خیر، نداشته‌اند.

روز سه‌شنبه، دپارتمان مقررات مالی ایالت ورمونت آمریکا (DFR) هشداری را علیه این شرکت اعلام کرده و به کاربران یادآوری کرد که این شرکت مجوزی برای ارائه خدمات خود در ایالت مذکور ندارد.

دپارتمان مقررات مالی ایالت ورمونت همچنین اعلام کرد که آن‌ها پلتفرم سلسیوس را کاملاً ورشکسته می‌دانند؛ زیرا دارایی و نقدینگی لازم را برای انجام تعهدات خود در قبال مشتریان ندارد. همچنین این ایالت مدیران این پلتفرم را به سوء مدیریت وجوه مشتریان و تخصیص دارایی آن‌ها در سرمایه گذاری‌های پرخطر متهم کرد.

ورمونت با دنباله‌روی از ایالات آلاباما، کنتاکی، نیوجرسی، تگزاس و واشنگتن ششمین ایالت آمریکاست که تحقیقات خود را درباره حساب‌های نرخ بهره ارزهای دیجیتال سلسیوس آغاز کرده است.

همچنین بخوانید: سهام‌گذاری، کشت سود و استخراج نقدینگی؛ سه روش محبوب کسب سود در دیفای

۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) ماه گذشته بود که برای اولین بار و پس از آن‌که این پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال مجبور به متوقف کردن برداشت کاربران به‌دلیل شرایط دشوار بازار شد، شایعاتی پیرامون ورشکستگی آن به گوش می‌رسید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سهیل پلانگتون _
سهیل پلانگتون _
۱ سال قبل

اینم از دیفای ...کی بشه به اصل پولمون برسیم و از این بازار مسخره برم بیرون