مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین ۲۰ هزار دلاری در سال ۲۰۱۷ یک پدیده غیرعادی بود

مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین ۲۰ هزار دلاری در سال ۲۰۱۷ یک پدیده غیرعادی بود

سونی سینق (Sonny Singh)، مدیر‌ ارشد بازرگانی درگاه پرداختی بیت پی، اذعان داشت که قیمت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ و همچنین، نوسانات قیمت آن در طول سال ۲۰۱۸، بیشتر شبیه به یک امر غیرعادی بود.

وی همچنین معتقد است که میزان تقاضا و استفاده‌ از بیت کوین در سال گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید و اگرچه نوسانات ارزهای دیجیتال در سال جدید نیز ادامه پیدا کرده اما طی سال جاری قیمت‌ها به طور پیوسته صعودی خواهند بود.

سونی سینق این اظهارات را در گفتگو با سایت خبری بلومبرگ در خصوص آینده‌ بیت کوین پس از نوسانات ناگهانی سه‌ماهه‌ی آخر ۲۰۱۸ مطرح کرد.

بیت کوین مانعی در برابر سقوط قیمت سهام نبود

استفن گندل (Stephen Gandel)، نویسنده‌ی ستون نظرات بلومبرگ و سونی سینق‌، مدیر ارشد بازرگانی درگاه پرداختی بیت پی، در برنامه‌ تلویزیونی فناوری بلومبرگ طی مکالمه‌ای زنده از دو دیدگاه به تحلیل جریانات بیت کوین پرداخته و نکات جالبی را مطرح کردند.

مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین 20 هزار دلاری در سال 2017 یک پدیده غیرعادی بود

استفن گندل

در ابتدا استفن گندل شروع به صحبت کرد و عوامل تعیین‌کننده‌ در کاهش شدید قیمت بیت کوین از اواخر سال ۲۰۱۷ و همچنین سقوط اخیر آن به زیر ۴ هزار دلار در ماه نوامبر ۲۰۱۸ را برشمرد. وی با نهایت صراحت در مورد بیت کوین اظهار داشت:

بیت کوین هفته‌ی بسیار بدی را سپری کرده است. این نوع دیدگاه که بیت کوین نوعی پناهگاه امن برای این شرایط نابسامان است، شکست بزرگی به شمار می‌آید. همچنین این تفکر وجود دارد که بیت کوین دارایی امن‌تری است، زیرا تورم می‌تواند سبب کاهش قیمت دلار و سهام شود. اما ما این تصور را نداشتیم. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که مردم بیت کوین را به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری می‌خریدند، خسارت است.

وی صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد که با کاهش قیمت سهام، قیمت بیت کوین نیز کاهش می‌یابد زیرا هردوی این‌ها به‌طور ذاتی با هم مرتبط هستند. وی اشاره کرد که مردم به این دلیل بیت کوین می‌خریدند تا در برابر کاهش قیمت سهام در امان باشند اما آن‌طور که انتظار می‌رفت تأثیرگذار واقع نشد.

دفاع مدیر ارشد بیت پی از بیت کوین در برنامه‌ تلویزیونی بلومبرگ

در پاسخ به گفته‌های گندل، به اعتقاد سونی سینق صنعت ارزهای دیجیتال با وجود مشکلاتی که در سال ۲۰۱۸ داشت، همچنان پررونق باقی مانده است. وی همچنین توضیح داد که چگونه کسب‌وکارهای جدیدی در سال ۲۰۱۸، پیرامون بیت کوین ۱۰ هزار دلاری شکل گرفتند. با این حال، او به صعود قیمت بیت کوین در بلندمدت و سال جاری میلادی خوشبین است.

مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین 20 هزار دلاری در سال 2017 یک پدیده غیرعادی بود

سونی سینق

سینق در ادامه به شرکت‌های بزرگی مانند فیدلیتی (Fidelity) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اشاره کرد و اظهار داشت که این شرکت‌ها همچنان مشغول راه‌اندازی محصولات ارز دیجیتال خود هستند.

وی همچنین توضیح داد که چگونه افزایش مقررات می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که صنعت ارز دیجیتال در حال آماده شدن برای پذیرشی گسترده‌تر است و درنتیجه سبب می‌شود که فلسفه‌ی بلندمدت بیت کوین همچنان بی‌نقص به نظر برسد.

مدیر ارشد بیت پی: بیت کوین 20 هزار دلاری در سال 2017 یک پدیده غیرعادی بود

هنگامی که از مسئله‌ کاربردی و استفاده کم از بیت کوین در حوزه‌های خرید و دیگر حوزه‌های مبتنی بر مصرف‌کننده در سال ۲۰۱۸ صحبت به میان آمد، سونی سینق تصریح کرد:

هرچیزی که سال گذشته ساخته شد، اندکی بیش‌ از حد ارزش‌گذاری شده و مورد توجه قرار گرفت. با این حال، میزان استفاده از بیت کوین به میزان کمی شروع به افزایش کرده است، اما دوباره محصولات جدیدی در حال راه‌اندازی شدن هستند. سال گذشته یک ناهنجاری تمام‌عیار بود، اما به اعتقاد من باید شاهد راه‌اندازی این محصولات جدید باشید.

وی در ادامه اذعان داشت که عامل اصلی افزایش شدید قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار، هایپ و بزرگ جلوه دادن شدید این پدیده بدون اینکه اصول و قاعده‌ای پشتش باشد، بود.

درواقع، ایده‌ی اصلی این بود که بانک‌ها به‌زودی بلاک چین را در سیستم‌های خود بگنجانند و همه در این تصور بودند که این اتفاق در حال رخ دادن است. اما در حقیقت، هیچ اتفاقی رخ نداد و دریافتیم که برای رسیدن به پذیرشی گسترده‌تر راه زیادی در پیش داریم.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
passenger
passenger
5 سال قبل

کلا جو گیر بودن کار دست آدم میده رویای یه شبه پولدار شدن واقعا برای سلامتی ادم خوب نیست حتی اگ ممکن باشه اگرم میخوایم تو یه چیزی سرمایه گذاری کنیم پولی رو وارد اون کار کنیم ک توانایی از دست دادنشو داریم من به شخصه از این اصلاح قیمت بیت کوین خوشحالم چرا ک باعث کاربردی تر شدنش میشه مخصوصا تو کشوری ک ب سیستم بانکی جهانی متصل نیست و زیر بار تحریمهاست...

Mardi Ali
Mardi Ali
5 سال قبل

ای آقا:( اون موقع که همه میگفتن بیت تا آخر ۲۰۱۸ تا ۲۰ هزار دلار میره،سرمایه ادم هایی مثل من به هدر رفت.الان هم هیچ کسی جرعت نداره از حرف گذشتش دفاع کنه

ADEL
ADEL
5 سال قبل

کاملا با حرف های استفن موافقم آدم واقعگرایی.
بیت کوین آینده داره ولی باید اول سرعت انتقال لحظه ای کنه و یک امنیت خوب در بستر ولت ها به وجود بیاره . مورد پذیرش عموم مردم بشه؛
چون دیگه بیت کوین صعود نجومی نمی کنه حداکثر تا ۵ هزار یا ۶ هزارتا بالا میاد و همین حد.

reza ss
reza ss
5 سال قبل
پاسخ  ADEL

صعود نجومی دست هیچ کسی نیست و هیچ کسی نمیتونه پیش بینی صد در صدی کنه ... فقط افراد نظرشون رو میگن ... شما نظرتو گفتی .. نظر منم اینکه تا ژانویه ۲۰۲۰ برای کمتر از یکماه چهل هزار تا رو لمس میکنه ... و دوباره تو چه قیمتی تثبیت بشه خدا میدونه ...

2008659
2008659
5 سال قبل

شاید اگر بیست هزارتا نمیشد من هنوزم فکر میکردم که بیت کوین فقط برای خلافکارهاست و دیرتر از این ها باهاش آشنا میشدم.