اسکناس هوشمند بیت کوین منتشر شد !

اسکناس هوشمند بیت کوین منتشر شد !

بیت‌ کوین قابل لمس می‌ شود. یک شرکت تولید کننده اسکناس هوشمند به نام Tangem، اسکناس های هوشمند بیت کوین را در سنگاپور عرضه کرد.

یک کمپانی سوییسی فعال در عرصه تکنولوژی به تازگی شروع به تولید و انتشار اسکناس‌های هوشمندی به نام Tangem کرده است و در نظر دارد با استفاده از آن‌ها، به پول‌های دیجیتال ماهیت فیزیکی ببخشد. این اسکناس‌ها که در اصل کارت‌های پلاستیکی هستند هم‌اکنون در یکی از فروشگاه‌های بزرگ سنگاپور در دسترس قرار گرفته‌اند. پس از خرید چنین اسکناسی شما با کارت پلاستیکی مواجه هستید که در آن یک چیپ سامسونگ مدل S3D350A به کار رفته است. این کارت/اسکناس از تکنولوژی NFC برای کارهای خود استفاده می‌کند و گزینه‌ی مناسبی برای تمامی کسانی است که در کنار علاقه به ارز‌های دیجیتال، با ماهیت غیرقابل لمس آنان مشکل دارند.

اسکناس هوشمند بیت کوین منتشر شد !

تانجم (Tangem)، یک کمپانی مستقر در سویس و سنگاپور با شرکایی در سرتاسر جهان است که به تازگی اسکناس‌هایی را با نام خودش به بازار عرضه کرده است. این کمپانی ادعا می‌کند که با این روش ضمن اعطای ظاهر فیزیکی به ارزهای دیجیتال، می‌توان معاملات مطمئن‌تری را از طریق این ارزها انجام داد. در حال حاضر و به صورت آزمایشی، این اسکناس‌ها را می‌توان از طریق فروشگاه شهر Megafash Suntec کشور سنگاپور تهیه کرد و واحد‌های پولی در دسترس هم صرفاً به دو مقدار ۰.۰۱ بیت‌کوین (تقریبا ۹۶ دلار) و ۰.۰۵ بیت‌کوین (تقریبا ۴۷۵ دلار) محدود شد‌ه‌اند.

دارایی بارگذاری شده در کارت را می‌توان از طریق یک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی موبایل تایید کرد

شرکت Tangem همچنین اعلام کرد که به دلیل عدم استفاده از زیرساخت ویژه و اپلیکیش های پیچیده در اسکناس های هوشمند بیت کوین، استفاده از آنها راحت است؛ ضمن اینکه از از قابلیت «ان اف سی» در گوشی هوشمند می توان برای تایید ارزش و اعتبار این اسکناس ها استفاده کرد.

اسکناس هوشمند بیت کوین منتشر شد !

اسکناس های هوشمند بیت کوین به صورت ۰.۰۱ BTC و ۰.۰۵ موجود هستند. انتقال مالکیت در مورد اسکناس های هوشمند گمنام و شبیه به اسکناس های بانکی است. شرکت Tangem از یک سخت افزار خاص که توسط «سامسونگ سِمی کونادکتور» ساخت شده، استفاده می کند و از آن به عنوان اولین وسیله برای ایجاد ارز دیجیتال به این شیوه یاد می کند.

شرکت Tangem تمام منبع کدهای مالکیت تراشه سخت افزار خود را با شرکت امنیتی سوئیسی Kudelski Group به اشتراک گذاشته است و طراحی امنیت اسکناس بیت کوین را تکمیل کرده اند. شرکت Tangem قصد دارد که در اولین عرضه این اسکناس ها تعداد ۱۰ هزار عدد را به شرکا و توزیع کنندگان خود در سرتاسر جهان تحویل دهد. این شرکت به دنبال توسعه پلتفرم سخت افزار-نرم افزاری خود به منظور ارتقاء چشمگیر استفاده از فناوری بلاک چین در جهان است. در شرایط فعلی صرفاً ارز دیجیتال بیت‌کوین با اسکناس‌های هوشمند آنان تطابق دارد ولی با این حال کاملاً قابل پیش‌بینی است که در آینده‌ی نزدیک دیگر ارز‌های دیجیتال پیشرو بازار را هم به توان در این کارت‌ها ذخیره کرد.

بر پایه این گزارش، سخنگوی این شرکت گفته است:

هیچ هزینه تراکنشی در اسکناس های هوشمند بیت کوین وجود ندارد و نیازی به منتظر ماندن برای تایید بلاک چین در آنها نیست؛ ضمن اینکه این اسکناس ها دارای بالاترین استاندارد حفاظت EAL6+ هستند. همچنین کلیدهای خصوصی غیر قابل برگشت از هرگونه کپی برداری از کیف پول و دارایی های موجود در آن جلوگیری می کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
هادی
هادی
۶ سال قبل

به نظرم ایده بسیار جالبیست ... و باعث گسترش بیشتر ارزهای دیجیتال خواهد شد.. مخصوصاً در میان افرادی که ممکن است ترس از دست دادن کیف پول الکترونیکشان را داشته باشند. و یا کلا سواد IT شان کم باشد. به نظرم در آینده بسیار بیشتر از این نوع اسکناس خواهیم شنید!

بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
۶ سال قبل

اگه این اسکناس نابود شه تکلیف بیت کوین داخلش چی میشه؟
اونم نابود میشه... ایده جالبی نیست

میلادسیاح
میلادسیاح
۲ سال قبل

سلام آقا.بنده تواین زمینه فعالیت میکنم واسکناس وارد میکنم وهراتفاقی که برای اسکناس بیفته شمامیتونید باداشتن رمز وسریال اون اسکناس به شعب تعریف شده مراجعه کنید واسکناس دیگری رو جایگزین کنید

امین
امین
۶ سال قبل

لطفا لینک مرجع رو بفرستید. با تشکر

ریپل باز
ریپل باز
۶ سال قبل
پاسخ  امین
رضا حمادی راد
رضا حمادی راد
۶ سال قبل

و ما هم چنان . . . . .