جهش ۶ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته؛ کارشناسان همچنان نگران سقوط‌اند

جهش ۶ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته؛ کارشناسان همچنان نگران سقوط‌اند

بیت کوین امروز توانست خودش را با جهشی ۶ درصدی تا ۲۰,۴۴۰ دلار بالا بکشد. با وجود این بازیابی، تحلیلگران همچنان مطمئن نیستند که تأثیر منفی افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا بر بازار، تمام شده باشد.

به گزارش یوتودی، آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق صرافی بیت‌مکس (BitMEX)، گفته رشد اخیر قیمت بیت کوین ممکن است نشانه‌ای برای رسیدن چرخه نزولی فعلی به نقطه پایانی‌اش باشد.

بیت کوین هفته گذشته بدترین عملکرد قیمتی سه‌ماهه‌اش را در بیش از یک دهه گذشته پشت‌سر گذاشت و در این مدت بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد.

بسیاری از تحلیل‌های تکنیکال نشان می‌دهند بیت کوین احتمالاً از قبل به کف روند نزولی خود رسیده است. با این حال، تحلیلگرانی هم وجود دارند که نمی‌توانند در این باره تصمیم مشخصی بگیرند.

جهش ۶ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته؛ کارشناسان همچنان نگران سقوط‌اند
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ روزه بازار «بیت کوین/ دلار».

راس می‌فیلد (Ross Mayfield) کارشناس سرمایه‌گذاری در شرکت خدمات مالی چندملیتی بایرد (Baird)، اخیراً به بلومبرگ (Bloomberg) گفته است قیمت بیت ‌کوین به‌طور بالقوه می‌تواند بسیار بیشتر کاهش یابد و بازار در حال حاضر با محیط چالش‌برانگیزی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

یاسین المنجره، کارشناس مؤسسه سرمایه‌گذاری آرک اینوست (Ark Invest)، می‌گوید اگر فدرال رزرو آمریکا به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، بیت کوین ممکن است همچنان به‌خاطر آن آسیب ببیند.

می‌فیلد هم چنین نظری دارد و گفته است که سیاست پولی بانک مرکزی تمایل سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار دارایی‌های پرریسک را کاهش می‌دهد.

تحلیلگران سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode) باور دارند که کاهش بیشتر بیت کوین به این بستگی دارد که سرمایه‌گذاران قدرتمند بتوانند حمایت‌های کنونی را حفظ کنند یا نه.

برت مانستر (Brett Munster)، سرمایه‌دار خطرپذیر و یکی از علاقه‌مندان قدیمی ارزهای دیجیتال، به این نکته اشاره کرده است که با وجود کاهش قیمت بیت کوین، پذیرش این ارز دیجیتال بین مردم و سازمان‌ها همچنان ادامه دارد و همین مسئله چرخه فعلی بازار را با چرخه قبلی در سال ۲۰۱۸ متفاوت می‌کند.

با این حال، داده‌های موجود نشان می‌دهد که موجودی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد) تا حدود یک سوم کاهش یافته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
نقی فصیحی
نقی فصیحی
۲ سال قبل

سلام.اگردلارآمریکامیخواهدقدرت خودراحفظ کند..باید.بایدن ربات صفت وعروسک خیمه شب بازی...؟؟!!جلوی تورم رابگیرد..اونهم نه بابرداشتن تحدیم تعرفه واردات ازچین کمونیست..

Porya
Porya
۲ سال قبل

اره عزیزم خیالت راحت نهایت تا ۳.۴ ماه دیک بازار برمیکردع و اینسری بیتکوین تا صدهزار دلار میره بهتون قل میدم صدهزار دلار و نهایت تا یکسالو نیم دیگ میره چون تا یه مدت بین هفتاد هزار دلار پنجا هزار دلار بازی میکنه

M.hoboby
M.hoboby
۲ سال قبل

تحلیل های من اینو میگه با sell بزنیم رو بیت کوین

حسبی الله 🤲❤️
حسبی الله 🤲❤️
۲ سال قبل

ب نظرتون ممکنه ک بیت کوین بالاتر بره من ک‌خیلی نگرانم امیدم ب خداست و بس 🤲

M.hoboby
M.hoboby
۲ سال قبل

مگه شما الان از بیت کوین تو ضرری ؟؟؟؟

حسبی الله 🤲❤️
حسبی الله 🤲❤️
۲ سال قبل

ب نظرتون تاچ مدت معلوم میشه قیمت بیت کوین چقدر ارز داره