سقوط ۸,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین؛ روز قرمز بازار ارزهای دیجیتال

سقوط ۸,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین؛ روز قرمز بازار ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین روز یکشنبه، ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) با ۸,۰۰۰ دلار سقوط به ۵۲,۱۴۸ دلار، یعنی کمترین قیمت در سه هفته اخیر رسید. کاهش قیمت بیت کوین همچنین به ترکیدن حباب آلت کوین‌ها منجر شد.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین اوایل روز یکشنبه به پایین‌ترین حد سه هفته اخیر رسید. سقوط قیمت بیت کوین باعث افت قیمت آلت کوین‌هایی شد که قیمت آنها پس از عرضه عمومی سهام کوین بیس در بورس نزدک، افزایش یافته بود.

به‌گفته رایان واتکینز (Ryan Watkins)، پژوهشگر شرکت تحلیل داده مساری (Messari)، قیمت بیت کوین ظرف تنها ۱۵ دقیقه در ساعات معاملات آسیایی از حدود ۶۰,۰۰۰ دلار به ۵۲,۱۴۸ دلار کاهش یافت و حدود ۴ میلیارد دلار موقعیت را در بازار مشتقات لیکویید کرد.

اگرچه علت دقیق این سقوط ناگهانی هنوز مشخص نیست، شایعاتی وجود دارد که می‌گوید وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد چندین مؤسسه مالی را به‌اتهام پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال محاکمه کند. برخی سقوط قیمت بیت کوین و بازار آشفته ارزهای دیجیتال را به انتشار همین خبر مرتبط می‌دانند.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمتی حدود ۵۴,۴۴۰ دلار در حال معامله است که افت ۱۲.۶ درصدی قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته را نمایش می‌دهد. در همین حال، اتر (ETH) افت حدود ۱۳ درصدی را شاهد بوده است.

داده‌ها حاکی از آن است که آلت کوین های دیگر از جمله ریپل (XRP)، پولکادات (DOT)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) نیز از ۱۷ تا ۲۰ درصد کاهش را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده اند. این در حالی است که دوج کوین (DOGE) تنها ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

عرضه عمومی سهام کوین بیس در بورس نزدک که در ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) برگزار شد، فضای عمومی بازار ارزهای دیجیتال را دچار هیجان زیادی کرده بود. در آستانه همین رویداد بود که ارزهای ریپل (XRP) و دوج کوین افزایش قیمت کم‌سابقه‌ای را تجربه کردند.

قیمت بیت کوین هم در روزهای منتهی به عرضه عمومی سهام کوین بیس به بالای ۶۰,۰۰۰ دلار رسیده بود و در روز ۱۴ آوریل، توانسته بود رکود تاریخی ۶۴,۸۰۱ دلار را ثبت کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

19 دیدگاه
علی اصغراکبری
علی اصغراکبری
۳ سال قبل

سلام دوستان چراامروزایقدرافته زبادی کرده

Elman
Elman
۳ سال قبل

به نظر من ارزهای دیجیتال الکی بوجود نیومدن که با یک تلنگر کوچک به هم بریزن .به نظر من با رد کردن این اتهامات به اعتبار ارز ها افزوده میشه .بازار اصلاح میده همیشه تو سود نیست و الان وقت سرمایه گذاری هست

Salman
Salman
۳ سال قبل

نوشته در ساعات بازار آسیایی این افت رخ داده به جان خودم کار همون دوستان ایرانی فراری از بورسه اومدن اینجام صف تشکیل دادن😂😂 ادمین جان سانسور نکن

mehdi1983
mehdi1983
۳ سال قبل

حر حر حر

سامان
سامان
۳ سال قبل

ااااا اینجا هم مثل بورس وقتی میاد پایین کسی صداش در نمیاد؟ وقتی میره بالا همه تحلیل گر و پیشگو میشن !!!!!!!!!!

سساتوشی
سساتوشی
۳ سال قبل

دیر یا زود دوج کوین نابود میشه 😊

دیجی ارز
دیجی ارز
۳ سال قبل

 پور ابراهیمی:
مجلس به‌دلیل خطرات بالای ارزهای دیجیتال خارجی، آنها را تأیید نمی‌کند، گفت که ارز دیجیتال ملی ایران، اگر در چهارچوب قانون باشد، خریدار خواهد داشت.

مرتضیSS
مرتضیSS
۳ سال قبل

در تاریخ 25 اسفند ماه خبری منتشر کردین مبنی بر اینکه اقای فلانی گفته بیت به 70 هزار بزودی خواهد رسید پای اون پیام نوشته بودم بیت تا 3 ماه دیگه رنگ 70 هم نمی بینه خیلی ها دیس لایک زدن امروز هم میگم بیت کوین مسیر پر پیچ و خمی را باید پشت سر بگذاره تا بتونه بالا بره و برگشت نداشته باشه

Dayimamed
Dayimamed
۳ سال قبل

یعنی دوج حباب نداره،
علت ریزش هم اصلاح موج اول از شروع روند تا 23 درصد فیبو بود

salivan
salivan
۳ سال قبل

فکر کنم قالیباف اصل و گذاشتن رییس کویین بیس😀😀😀