سقوط ۳۰میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال؛ فعلاً نشانه‌ای از بازیابی قیمت‌ها دیده نمی‌شود

سقوط ۳۰میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال؛ فعلاً نشانه‌ای از بازیابی قیمت‌ها دیده نمی‌شود

بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای اخیر نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشته است و تا به امروز نشانه‌ای از بازگشت روند یا پایان نوسانات دیده نمی‌شود.

به گزارش کریپتو پوتیتو، روز گذشته صرافی «FTX» به‌طور رسمی اعلام ورشکستگی کرد و این خبر باعث شد سقوط قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال تشدید شود.

روز پنجشنبه نیز داده‌های نرخ تورم ماه اکتبر (مهر) آمریکا منتشر شد که نشان می‌دهد در سال منتهی به اکتبر ۲۰۲۲ تورم در این کشور ۷.۷درصد رشد داشته است؛ نرخی که از پیش‌بینی ۷.۹درصدی تحلیلگران و تورم ۸.۲درصدی ماه سپتامبر (شهریور) به‌وضوح کمتر است. به‌دنبال انتشار این آمار مثبت قیمت بیت کوین تا بالای ۱۸٬۰۰۰ دلار رشد کرد؛ اما در ادامه مجدداً تا نزدیکی ۱۶٬۰۰۰ دلار پایین آمد.

سقوط ۳۰میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال؛ فعلاً نشانه‌ای از بازیابی قیمت‌ها دیده نمی‌شود
نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین.

همان طور که از نمودار بالا پیداست، بیت کوین در حال حاضر حوالی ۱۶٬۸۰۰ دلار خریدوفروش می‌شود و طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۲.۵درصد از ارزش خود را از دست داده است.

شرایط بازار در مجموع همچنان آشفته به نظر می‌رسد؛ اما برخی از کاربران امیدوارند FTX موفق به اجرای توافق یا طرحی شود تا بتوان این مشکل را تا حدی زودتر حل و در صورت امکان دارایی کاربران را بازیابی کند. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این صرافی امروز متحمل یک هک بزرگ شده است.

هلیوم، سولانا و کرونوس (CRO) جزو آلت کوین‌هایی هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین کاهش قیمت (بیش از ۱۳درصد) را میان ۱۰۰ ارز اول بازار تجربه کرده‌اند و در مقابل قیمت دوج کوین در همین بازه زمانی نزدیک به ۵درصد رشد کرده است. طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۱۴۵میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است که نصف بیشتر آنها موقعیت لانگ (صعودی) بوده‌اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز با افتی ۳۰میلیارد دلاری در شبانه روز گذشته، اکنون به ۸۴۷میلیارد دلار رسیده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
fifi
fifi
1 سال و 5 ماه قبل

سولانا دوباره خیلی زود خودش را در جمع ده ارز بالای جدول خواهد کشاند و بزودی به قیمت های قبلی خود یعنی بالای ۳۰ دلار خواهد رسید