بیت کوین ۱۵ ساله شد؛ سالگرد شروع فعالیت شبکه بیت کوین

بیت کوین ۱۵ ساله شد؛ سالگرد شروع فعالیت شبکه بیت کوین

۱۵ سال پیش در چنین روزی شبکه بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد. اولین بلاک از شبکه بیت کوین را ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس این ارز دیجیتال استخراج و اولین تراکنش تاریخ این بلاک چین را هال فینی، یکی از چهره‌های تأثیرگذار در روند توسعه بیت کوین دریافت کرده است.

امروز، ۳ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۳ دی ۱۴۰۲)، چهاردهمین سالگرد استخراج جنسیس بلاک یا بلاک شماره صفر شبکه بیت کوین است. ساتوشی ناکاموتو، خالق افسانه‌ای بیت کوین، چنین روزی در سال ۲۰۰۹ میلادی، اولین بلاک شبکه بیت کوین را با پاداشی معادل ۵۰ BTC استخراج کرد.

چند هفته بعد، ناکاموتو ۱۰ BTC برای هال فینی، دانشمند علوم کامپیوتر و یکی از اولین پذیرندگان بیت کوین فرستاد که اولین تراکنش مبتنی بر این ارز دیجیتال بین دو شخص محسوب می‌شود.

ناکاموتو آخرین بار ۱۳ سال پیش در انجمن قدیمی و محبوب بیت کوین تاک (Bitcointalk) فعال بود و پس از آن جامعه این ارز دیجیتال را برای همیشه ترک کرد و هویت او تا به امروز یک معمای حل‌نشده باقی مانده است.

با اینکه ناکاموتو سال‌هاست هیچ نقشی در روند توسعه بیت کوین ندارد، این شبکه در این مدت به‌روزرسانی‌های موفقی را با حمایت دیگر توسعه‌دهندگان فعال خود پشت سر گذاشته است و با وجود فرازونشیب‌های قیمت، روند رشد فناوری آن همچنان ادامه دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
قاسم باقرلو
قاسم باقرلو
1 سال و 3 ماه قبل

ایالات متحده امریکا نقش اساسی رو در پیدایش وروندرشدبیتموین داشته داره و بیشتر یک بازی قمارهست تا بازار

مورفیوس
مورفیوس
2 هفته قبل

جوک قشنگی بود . بسیار خندیدیم.