فروش بیت کوین توسط ماینرها بیشتر شده است

فروش بیت کوین توسط ماینرها بیشتر شده است

چیزی در حدود یک ماه از هاوینگ بیت کوین گذشته است، اما تا کنون هیچ یک از پیش‌بینی‌ها به طور کامل محقق نشده است و بیت کوین همچنان در لبه کانال فعلی خود معامله می‌شود. این در حالی است که فروش ماینرها به نسبت قبل از هاوینگ بیشتر شده است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، میزان بیت کوین‌های فروخته‌شده توسط ماینرها پس از هاوینگ با افزایش روبه‌رو شده است. در این میان، این سوال مطرح می‌شود که دلیل چنین اقدامی از جانب ماینرها چیست؟

به نوعی می‌توان گفت که هاوینگ اخیر بیت کوین، مورد انتظارترین هاوینگ تاریخ ارزهای دیجیتال بوده است. پیش از این هاوینگ، هیچ کس نمی‌توانست با اطمینان صد درصدی بگوید که چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد و تاثیرات آن بر بازار چگونه خواهد بود. این در حالی است که پس از هاوینگ‌های پیشین، قیمت بیت کوین در بازه‌ای کوتاه پس از هاوینگ روند صعودی قدرتمندی را آغاز کرد.

پس از هر هاوینگ، میزان درآمد ماینرها از شبکه بیت کوین نصف می‌شود. هاوینگ ماه گذشته نیز باعث شد تا پاداش شبکه از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ واحد کاهش یابد. این کاهش در درآمد سبب شد تا بلافاصله پس از هاوینگ، سطح هزینه ماینرها دو برابر شود.

بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که این اتفاق سبب می‌شود تا ماینرها بیت کوین‌های استخراج‌شده خود را نگه دارند.

اما دقیقا برعکس این اتفاق رخ داد و در حال حاضر شاهد فروش بیت کوین توسط ماینرها هستیم. معیار موجودی متغیر ماینرها (MRI) نیز مهر تاییدی بر این مسئله است.

نمودار موجودی متغیر ماینرها
نمودار موجودی متغیر ماینرها

موجودی متغیر ماینرها، اختلاف میزان درآمد روزانه ماینرها و آن بخش از درآمدشان را که در صرافی‌ها به فروش می‌رسد محاسبه می‌کند.

اگر این رقم زیر ۱۰۰ درصد باشد، ماینرها در حال انباشت بیت کوین هستند و منتظرند تا با افزایش قیمت، اقدام به فروش کنند.

اگر موجودی متغیر ماینرها در رقمی بالاتر از ۱۰۰ درصد قرار داشته باشد، بدان معناست که ماینرها بیش از درآمد روزانه خود بیت کوین می‌فروشند.

پس از هاوینگ، ماینرها نه تنها از میزان فروش روزانه خود نکاستند، بلکه به سراغ ذخایر خود رفته و اقدام به فروش آنها کردند. اما چرا؟

جواب این سوال ساده است: به این دلیل که سود از دست رفته خود را جبران کنند.

پس از هاوینگ، هزینه ماینرها دو برابر شد. بیت کوین‌هایی که با هزینه بسیار کمتری استخراج شده بودند، حالا با حجم بیشتری فروخته می‌شوند تا افزایش هزینه‌ها جبران شود.

از سوی دیگر، ماینرهای ضعیفی که از چرخه خارج شده‌اند، تمام سرمایه‌های خود را می‌فروشند و همین مسئله سبب انحراف در نمودارها خواهد شد.

نکته جالب اینجاست که با توجه به افزایش حجم فروش توسط ماینرها، قیمت بیت کوین هنوز سقوطی گسترده را تجربه نکرده است.

تمام بیت کوین‌هایی را که در حال حاضر ماینرها می‌فروشند، غول‌های سرمایه‌گذاری نظیر گری اسکیل (Grayscale) می‌خرند تا عطش سرمایه‌گذارانی که برای کسب سود منتظر چرخه صعودی بعدی هستند، فروکش کند.

در ارتباط با بیت کوین نیز، همه چیز به نسبت میان عرضه و تقاضا مربوط می‌شود. اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که همزمان با افزایش تقاضا، عرضه نیز در بازار با جهش همراه بوده است.

به محض اینکه تمام ماینرهای ناکارآمد از چرخه خط بخورند و ذخایر بیت کوین آنها نیز تمام شود، ماینرهای دیگر چاره دیگری جز انباشت بیت کوین و انتظار برای قیمت‌های بالاتر نخواهند داشت. در غیر این صورت مجبور خواهند بود تا ارزهای استخراج‌شده خود را نقد کنند.

سرانجام با کاهش فشار فروش، تقاضا از عرضه سبقت می‌گیرد و بالاخره بازار صعودی فرصتی خواهد یافت تا خود را نشان دهد.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بهزاد
بهزاد
7 ماه پیش

با دیدن عنوان و خوندن اول مطلب خوشحال شدیم که بالاخره بهزاد ناصرفلاح هم یه مطلب که یه کمی واقعیت رو میگه و بر طبل صعود نمی کوبه ترجمه کرده بعدش که رفتیم جلو دیدیم بازم هدف مطلب یه چیز دیگه بود و همون رویه همیشگی ترجمه های بهزاد ناصرفلاح که…

یه سری اصلاح هم لازم داره :
پس از هاوینگ، ماینرها نه تنها از میزان فروش روزانه خود کاستند، بلکه به سراغ ذخایر خود رفته و اقدام به فروش آنها کردند. اما چرا؟
فعل کاستند غلطه باید به صورت نکاستند باشه

تمام بیت کوین‌هایی را که در حال حاضر ماینرها می‌فروشند، غول‌های سرمایه‌گذاری نظیر گری اسکیل (Grayscale) می‌خرند تا عطش سرمایه‌گذارانی که برای کسب سود منتظر چرخه صعودی بعدی هستند، فروکش کند.
فروکش کند غلطه، درستش اینه که فروکش نکند.
همین جمله ها نشون میده که مطلب بازم بر طبل صعود میکوبه. میگه آهای ماینرها چرا دارید میفروشید وقتی گری اسکیل داره همشو ازتون میخره؟! آخه این چه حرف سخیفیه؟ چون گری اسکیل داره میخره ماینرا نفروشن؟ آدم حیرت میکنه
آخر مطلبم که برخلاف اینکه ماینرا دارن میفروشن همه چیز داره مهیا میشه که قیمت صعود کنه. معیارها همش یه بوم و دوهوا هست. تا قبل از این از بهانه هاوینگ استفاده میشد که چون هزینه ماینرا بعد هاوینگ زیاد میشه بیت کویناشونو نمیفروشن و عرضه کم میشه و به خاطر همین قیمت بالا میره ولی حالا که آمارها داره میگه عرضه نه تنها کم نشده بلکه بیشترم شده، باز نویسنده میگه اشکالی نداره بازم قیمت سقوط نمیکنه و همه چیز داره آماده میشه برای اینکه قیمت صعود کنه.

بهزاد جان خودتون میفهمید دارید چی میگید و می‌نویسید؟
خدا شاهده که هدفم از نوشتن این انتقادا خیره. میخوام کیفیت کارتون بهتر بشه.

بهزاد
بهزاد
7 ماه پیش

بهزادجان ممنون که جواب دادی. اگر تلاش بشه از تحلیل های غیراصولی و مشکل دار که مشخصه مغرضانه هستن در مطالب سایت استفاده نشه کیفیت سایت خیلی بالاتر میره. من بیشتر رسانه های انگلیسی زبان مثل کوین تلگراف و… دنبال میکنم. اکثر تحلیل های این رسانه ها بر پایه منفعت یه عده خاص میچرخه و کارشون تبلیغات و درست کردن موجه. اگرم کلا تبلیغ گمراه کننده میکردن خیلی خوب بود میشد بهتر تشخیص داد ولی از بعضی حقایق و واقعیت ها لابه لای اخبار و تحلیل هاشون استفاده میکنن که تو بعضیاش فقط فرد متخصص متوجه حیله و کلکشون میشه و مردم عادی نمیفهمن. از شما که به صورت تخصصی کار رسانه ای میکنید انتظار میره که سره رو از ناسره تشخیص بدین و مطالب مغرضانه یا دارای اشکال فنی رو استفاده نکنید. امیدوارم تو کارتون موفق باشید بهزادجان.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
3
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x