شاخصی که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، می‌گوید هنوز به کف نرسیده‌ایم

شاخصی که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، می‌گوید هنوز به کف نرسیده‌ایم

شاخص «MVRV Z-Score» که میزان دقت خود در تعیین کف‌ها و اوج‌های قیمتی بیت کوین را در گذشته ثابت کرده است، نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین هنوز به کف نرسیده، اما به آن نزدیک شده‌ است.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از دقیق‌ترین شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بازار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ابتدا باید کمی پایین‌تر بیاید تا بتواند به کف روند بلندمدت خود برسد.

داده‌های منابعی از جمله شرکت تجزیه‌وتحلیل دورن‌زنجیره‌ای گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که شاخص MVRV Z-Score تقریباً (نه کاملاً) سیگنال تغییر روند نزولی را صادر کرده است.

فقط کمی مانده است تا شاخص MVRV به کف روند بلندمدت خود برسد

معامله‌گران و متخصصان زیادی درباره این بحث می‌کنند که آیا ممکن است قیمت بیت کوین به زیر کف بلندمدت فعلی خود، یعنی ۱۷,۶۰۰ دلار برسد یا نه. سؤال دیگر آنها این است که کی قرار است چنین اتفاقی بیفتد. حال داده‌‌های جدید نشان می‌دهند که بیت کوین به‌راحتی ممکن است بیش از پیش سقوط کند.

طبق گفته‌های فیلب‌فیلب (Filbfilb)، یکی از بنیان‌گذاران مجموعه معاملاتی دیسنتریدر (Decentrader)، شاخص MVRV Z-Score اکنون حوالی منطقه سبز کلاسیک (کف تاریخی) خود قرار دارد. با این حال، این شاخص هنوز به نقطه‌ای نرسیده که در گذشته نشان‌دهنده کف قیمت بیت کوین بوده است.

گفتنی است شاخص MVRV Z-Score بالا یا پایین‌بودن قیمت آنی بیت کوین را نسبت به «ارزش منصفانه» آن اندازه‌گیری می‌کند.

این شاخص، با استفاده از ارزش بازار، داده‌های مربوط به قیمت تحقق‌یافته بیت کوین و انحراف معیار، یکی از کارآمدترین ابزارهای موجود برای پیش‌بینی کف و سقف این ارز دیجیتال را ایجاد کرده است.

بررسی‌های پلتفرم لوک‌این‌تو‌ بیت کوین (LookIntoBitcoin) نیز نشان می‌دهد که شاخص MVRV Z-Score همواره توانسته است کف‌ها و سقف‌های بیت کوین را با دقت زمانی دو هفته پیش‌بینی کند.

شاخص مذکور تنها چند بار به زیر ناحیه سبز خود رفته است. این اتفاق آخرین بار در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) رخ داد؛ اما اگر فشار قیمت در ادامه بیشتر شود، ممکن است دوباره شاهد چنین حرکتی باشیم.

اندیکاتوری که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، کف چرخه فعلی را ۱۵هزار دلار می‌داند
شاخص MVRV Z-Score بیت کوین.

کف ۱۶هزار دلاری توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است

بسیاری از متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که کف بیت کوین در محدوده ۱۵,۶۰۰ دلار قرار دارد.

کریپتو‌ بولت (CryptoBullet)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در توییتر، به دنبال‌کنندگان خود گفته است که این منطقه یکی از چندین حمایت مهم بیت کوین است و معامله‌گران باید مدام مواظب آن باشند.

گفتنی است ناحیه ۱۶,۰۰۰ دلار متوسط انحراف از میانگین متحرک ۵۰ ماهه بیت کوین هم هست.

کریپتو‌بولت با انتشار نمودار زیر در این باره گفته است:

برخی از سطوح بسیار مهم بیت کوین:

۱۶,۰۰۰ دلار: متوسط انحراف از میانگین متحرک ۵۰ ماهه (منفی ۲۵ درصد).

۱۴,۰۰۰ دلار: اوج قیمتی سال ۲۰۱۹.

۱۲,۲۰۰ دلار: سطحی که شرکت سلسیوس (Celsius) در آن لیکویید می‌شود.

۱۰,۷۰۰ دلار: سطح افقی مهم.

اندیکاتوری که کف‌های قبلی بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، کف چرخه فعلی را ۱۵هزار دلار می‌داند
نمودار قیمت بیت کوین به دلار؛ تحلیل کریپتو بولت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین نیز در حال حاضر در پایین‌ترین حد خود قرار دارد. این نشان می‌دهد که بازار بیت کوین در منطقه اشباع فروش و زیر اوج چرخه هاوینگ قبلی خود، یعنی نزدیک به ۲۰,۰۰۰ دلار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
علی بروممد
علی بروممد
۲ سال قبل

دنیای کریپتو بهترین جا برای از بین بردن سرمایه است یعنی در هیچ جای دنیا به این راحتی نمی توان سرمایه را از بین برد . من بعد از ده سال تجربه در دنیای کریپتو به این نتیجه رسیدم که سخت در اشتباه بودن . عزیزان . بزرگواران مواظب سرمایه عزیزتان باشید.

الیاس پیام عسکری
الیاس پیام عسکری
۲ سال قبل

فقط میشه گفت این بازار با نوسانات غیر منطقی بخاطر جنگ روسیه اعتماد سرمایه گذاری رو از بین برده

Johnny Woo
Johnny Woo
۲ سال قبل

از تحلیل های هموطنتون هم که تو توییتر سالهاست داره به زبان انگلیسی فعالیت میکنه تو مطلبتون استفاده کنید،تمام این تحلیلگرهایی که تو مقاله هاتون اسم میبرید سالهاست همه از فالوورهای من تو توییتر هستن.
از هموطنتون هم حمایت کنید جای دوری نمیره.

MEM
MEM
۲ سال قبل
پاسخ  Johnny Woo

سلام. من افتخار آشنایی با شما رو نداشتم ولی کریپتوبولت یکی از بهترین تحلیاگرها برای پیش بینی روند بازار بوده که تو این چند سال باهاش آشنا شدم.

راست گو
راست گو
۲ سال قبل
پاسخ  Johnny Woo

ول کن مهندس تروخدا

مهدی
مهدی
۲ سال قبل
پاسخ  Johnny Woo

کجایی؟