بدترین عملکرد هفتگی بیت کوین در ۸ ماه گذشته؛ روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود؟

بدترین عملکرد هفتگی بیت کوین در ۸ ماه گذشته؛ روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود؟

به‌دنبال سقوط شدید قیمت‌ها، بازار بیت کوین شاهد بدترین عملکرد هفتگی خود در ۸ ماه گذشته بود. اکنون کارشناسان معتقدند برای آن که بتوان گفت روند نزولی در بلندمدت ادامه پیدا می‌کند، باید قیمت زیر سطح ۳۷,۴۰۰ دلار باقی بماند.

به گزارش کوین دسک، پس از سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال، روز گذشته بازار توانست تا حدودی موقعیت خود را تثبیت کند. این در حالی است که بیت کوین بدترین عملکرد هفتگی خود را در ۸ ماه گذشته به ثبت رسانده است.

در حال حاضر بیت کوین حوالی ۳۵,۰۰۰ دلار نوسان می‌کند و قیمت در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً بدون تغییر مانده است. آن‌طور که از داده‌های پلتفرم تحلیلی کوین گلس (Coinglass) پیداست، در طول سه روز گذشته بیش از ۱.۵ میلیارد دلار موقعیت معاملاتی بیت کوین در بازارهای مشتقه لیکویید شده است.

بیت کوین در طول هفت روز گذشته حدود ۱۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است که شدیدترین سقوط قیمت از مه (اردیبهشت) ۲۰۲۱ است؛ زمانی که ممنوع‌شدن استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال در چین و توییت ایلان ماسک درباره توقف پذیرش بیت کوین برای فروش محصولات تسلا، بازار را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار داده بود.

به نظر می‌رسد معامله‌گران ارزهای دیجیتال تحت‌تأثیر تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای اجرای سیاست‌های پولی انقباضی قرار گرفته‌اند؛ روندی که از زمان همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و آشفتگی شرایط اقتصادی در آمریکا، جای خود را به سیاست‌های انبساطی داده بود.

سیاست پولی انقباضی روشی برای کاهش سرعت رشد اقتصادی و تورم است که عمدتاً از طریق افزایش نرخ بهره بانکی و کاهش موجودی ترازنامه بانک مرکزی بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد. در مقابل، سیاست پولی انبساطی قرار دارد که در آن بانک مرکزی برای افزایش سرعت رشد اقتصادی، نرخ بهره بانکی را کاهش می‌دهد. پایین‌بودن نرخ بهره بانکی مشتریان مؤسسات مالی را به دریافت وام تشویق می‌کند و در نتیجه عرضه پول به‌میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد؛ موضوعی که می‌تواند در نهایت باعث افزایش قیمت کالا و خدمات و در نتیجه رشد تورم شود.

محرک‌های پولی بانک مرکزی آمریکا که شامل چاپ تریلیون‌ها دلار پول نقد است، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر جهش قیمت بیت کوین در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در نظر گرفته می‌شود؛ جهشی که در نهایت با رسیدن قیمت به رکورد ۶۹,۰۰۰ دلاری به پایان رسید.

ریزش اخیر قیمت‌ها، ارزش بیت کوین را به نصف اوج تاریخی قبلی رسانده است؛ موضوعی که شدت نوسان قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد.

دیوید دونگ (David Duong)، محقق ارشد کوین بیس، بزرگترین صرافی آمریکا، به‌تازگی گفته است:

یکی از عوامل صعودی برای بازار ارز دیجیتال در طول دو سال گذشته، افزایش حجم محرک‌های پولی به‌دنبال آشفته‌شدن شرایط اقتصادی در دوران همه‌گیری کرونا بوده است؛ روندی که دیگر به پایان خود نزدیک می‌شود.

کتی استاکتون (Katie Stockton)، بنیان‌گذار مؤسسه تحلیلی فیرلید استراتجیز (Fairlead Strategies)، گفته است سقوط قیمت‌ها در طول هفته گذشته ظاهراً «بار احساسی» داشته است.

او می‌گوید:

از آنجا که چنین نوساناتی [در بازار] رایج هستند، برای آنکه موضع نزولی بلندمدت اتخاذ کنیم، باید منتظر تأیید و بسته‌شدن کندل قیمت زیر محدوده ۳۷,۴۰۰ دلار باشیم.

نجیب ابوکیله، رئیس‌جهور السالوادور، هم که چند روز پیش گفته بود در جریان سقوط اخیر قیمت‌ها ۴۱۰ بیت کوین به ارزش ۱۵ میلیون دلار خریده، گفته است «برخی از معامله‌گران دارایی خود را با قیمت بسیار کمی می‌فروشند»؛ قیمتی که از ژوییه (تیر) ۲۰۲۱ هرگز در بازار دیده نشده بود.

در حالی که اضطراب ناشی از سقوط قیمت‌ها بسیاری از معامله‌گران را تحت‌تأثیر قرار داده است، یکی از کاربران شوخ‌طبع شبکه اجتماعی رِدیت، نمای هفتگی بازار بیت کوین را به چهره پیکاچو، یکی از شخصیت‌های اصلی انیمیشن پوکمون، تشبیه کرده است.

بدترین عملکرد هفتگی بیت کوین در ۸ ماه گذشته؛ روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود؟
شوخی یکی از کاربران رِدیت با نمودار قیمت بیت کوین
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
رضا علیپور
رضا علیپور
۲ سال قبل

پولهاتون رو از این بازار بکشید بیرون تموم شد

عادل مدنی
عادل مدنی
۲ سال قبل

هر ارز دیجیتالی که بیلیونی معامله بشه،،،بعد مدتی کنار گذاشته میشه و میرن سراغ ارز دیگه علامتB بیتکوین هم همینو میگه☺️

سعید
سعید
۲ سال قبل

بنظرم بیت کوین از ۳۰۰۰۰ پایین تر نمیره 🤔

مهدی نادی
مهدی نادی
۲ سال قبل

32 کف هست

بازار در حال پذیرش جهانی
بازار در حال پذیرش جهانی
۲ سال قبل

وقتی آب نباشد، چطوری انتظار دارید با همان لب تشنه به مسیر ادامه دهید، بدون اینکه از انرژی شما کم شود؟ 🤔
لطفا کمی فکر کنید، بعد معامله کنید (هدف مقایسه بورس و کریپتوکارنسی نیست، فقط این بحث رو بعنوان یه مثال آوردم). درست مثل زمانیکه آقازاده‌ها و ثروتمندان ازخدا بی‌خبر تمام پول مردم را از بورس خارج کردند و بورس را تشنه‌ی پول گذاشتند. مردم هجوم آورده بودند و در قله‌ی ۲ میلیون واحدی، سهم خریدند. و مافیای بورس، تمام پولی را که مردم آورده بودند خارج کرد. وضعیت بورس بدون پول، اینی هست که میبینید. روز به روز، بدتر و بدتر. الان وضعیت کریپتوکارنسی هم همینطور شده. تمامی ثروتمندان حاشیه سود خود را با قیمت بالای ۵۵ هزاردلار تا ۶۵ هزار دلار بیت‌کوین، برداشت کردند و بازار را تشنه‌ی پول گذاشتند. اخبار فاندامنتالی مثل ممنوعیت و... هم که شده قوز بالا قوز. پس منتظر برگشت سریع قیمت نباشید، چون پولی به این بازار آورده نخواهد شد که بتواند تشنگی بازار را کاملا مرتفع کند. نظرم رو عرض کردم شاید بنده‌خدایی بخاد به اشتباه دارای خود را در ابن وضعیت وارد بازار کند. اگر نظر محترمی دارید خوشحال میشم عرایض‌ بنده را نقد بفرمائید.

Peter Schiff 🎖🏅
Peter Schiff 🎖🏅
۲ سال قبل

امیدوارم روند صعودی شروع بشه☺

سعید
سعید
۲ سال قبل

بیت کوین یا شت کوین مسئله این است

sمهر
sمهر
۲ سال قبل

در زمان بروز ویروس کرونا و وایرال شدن آن و جهت جلوگیری از صدمات جدی از اثرات بیکاری و ... دولتها به اجبار روی به تهیه بسته های حمایتی و پلان های فورس ماژور روی آوردند تا بتوانند از صدمات این همه گیری عظیم بکاهند . این سیاستها در تمامی جوامع پیشرفته و صنعتی با تفاوتهایی به اجرا در آمد . لیکن با فروکش کردن این همه گیری و ایمن شدن نسبی کشور ها کم کم آثار این ریخت و پاشها هویدا گردید . حال همین مورد را تعمیم می دهیم به ارز های دیجیتال که در این مدت فوق سرمایه گذاری در آنها بسیار برجسته گردید و شاهد رشد نه تنها بیت بودیم که آلتها هم نیز از این امر مستثنی نبودند . طی همین مدت و در اثر افزایشی شدن بازار تمامی آلتها طی یک سری تحقیقات شروع به سرمایه گذاری های قابل توجه جهت ابداع پروژه های متعدد نمودند . فارغ از هر گونه وقایع اقتصادی پیرامونی این قطار ارز های دیجیتال شروع به افزایش سرعت نمود. و بنظر بسیاری از تحلیل گران این قطار بسادگی قابل توقف نخواهد بود تا آنجا که حتی موانعی مانند غیر قانونی بودن آنها را در کشوری مانند چین را هم بسادگی عبور کرد . توضیح اینکه چین ( اگر نگوییم زادگاه ) بی شک یکی از خواستگاه های بزرگ ارز های دیجیتال بوده و هنوز هم هست .