atlasarzdigital

کارآفرین ایرانی: قراردادهای آتی بیت کوین مانع از صعود تاریخی دیگری خواهند شد

کارآفرین ایرانی: قراردادهای آتی بیت کوین مانع از صعود تاریخی دیگری خواهند شد

بازار ارزهای دیجیتال در حال سپری کردن روزهای نسبتاً خوبی است. پس از روند صعودی این هفته، قیمت بیت کوین از 3600 دلار به بالای 4 هزار دلار که نقطه‌ی مقاومت بحرانی برای آغاز روند صعودی محسوب می‌شود، افزایش پیدا کرد.

با این حال، از زمان روند صعودی پیشین تا کنون، زمان زیادی سپری شده است و از سال 2017 تا به امروز، بازار رشد زیادی به خود دیده و فناوری نیز به طور چشمگیری تکامل یافته است. حتی دیدگاه سرمایه گذاران و انجمن نیز تغییر کرده است.

به نظر می‌رسد که رویکرد تحلیلگران و شخصیت های دنیای ارزهای دیجیتال نسبت به این عرصه مثبت است.

طبق پست منتشر شده در اتریوم وُرلد نیوز (Ethereum World News)، شبکه‌ی اجتماعی تریدرها و سرمایه گذاران، به نظر می‌رسد که محبوب‌ترین تحلیلگران در این شبکه‌ی اجتماعی، معتقدند که ممکن است روند کنونی معکوس شده و سبب افزایش چشمگیری در قیمت بیت کوین (و دیگر ارزهای دیجیتال) شود.

با این حال، پیش از آن که رنگ لامبورگینی خود را انتخاب کنید، باید گفت که به نظر می‌رسد سرعت صعود قیمت‌ها مانند سال‌های گذشته نخواهد بود.

در واقع، می‌توان سال 2017 را دوره‌ای استثنایی در تاریخ بیت کوین دانست.

جواد افشار (Javad Afshar)، بنیان‌گذار شرکت بلاک چین‌ بی‌تی‌اِم (BlockchainBTM)، شرکت سازنده دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در ایالات‌متحده‌ی آمریکا، طی گفتگویی با خبرگزاری بلاک پابلیشِر (blockpublisher)، از احساسات خود در مورد آینده‌ی ارزهای دیجیتال با توجه به تکامل بازارها، سخن گفت.

کارآفرین ایرانی: قراردادهای آتی بیت کوین مانع از صعود تاریخی دیگری خواهند شد

جواد افشار، بنیان‌گذار شرکت BlockchainBTM

برای کارشناسان و تریدرهای موفق، کاملاً این امکان وجود دارد که روند صعودی باشد. با این حال، محبوبیت بالای بازارهای قراردادهای آتی (سَلَف) با  اجازه دادن به سفته‌بازان برای شرط‌بندی علیه این بازار، مانع از رشد چشمگیر این روند خواهند شد. جواد افشار در این گفتگو همچنین اذعان داشت:

پدیده‌ی سال 2017 نیز به این دلیل اتفاق افتاد که سفته‌بازان، ابزاری برای فروش استقراضی بازار در دست نداشتند. اکنون که بازارهای آتی را برای بیت کوین در اختیار داریم، سفته‌بازان می‌توانند هرگاه که بازار از کنترل خارج شد، آن را در معرض فروش استقراضی بگذارند.

سال 2017 برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، مهم‌ترین سال بوده است. این رشد فزاینده‌ی قیمت، سبب ایجاد علاقه‌ی بی‌سابقه‌ای میان این فناوری‌ها شد.

با این حال، می‌توان گفت که این علاقه‌ی زیاد با تجربه‌ی بسیار کمی همراه خواهد بود.

بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها بر مبنای قیمتی که به نظر نمی‌رسید افت پیدا کند، انجام شدند و دقیقاً پس از افتتاح اولین بازارهای آتی مهم، روند معکوس شد و ارزهای دیجیتال تقریباً به همان شدتی که رشد کرده بودند، افت پیدا کردند.

آقای افشار معتقد است که اگر بیت کوین روند صعودی داشته باشد، امکان آن که دوباره به اوضاع سال 2017 برگردیم، وجود ندارد. وی در همین خصوص گفت:

پیش‌بینی نمی‌کنیم که بیت کوین بتواند روند صعودی را که در سال 2017 داشته است، دوباره تجربه کند. اگر قیمت بیت کوین به حدود 3 هزار دلار کاهش یافته باشد و فرض کنیم که در روند صعودی به سر می‌برد، قیمت آن تنها به طور تدریجی بالا خواهد رفت.

منبع: ethereumworldnews

3
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
3 نویسندگان دیدگاه‌ها
امینArdavan Fathipoorیه پسر گل نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
امین
امین

قرارداد آتی هیشه باعث رشد بوده در دنیا نه کاهشی

Ardavan Fathipoor
Ardavan Fathipoor

به نظر من بیت کوین جا داره تا مرز ۵ تا ۶ هزار دلار رو تا اخر امسال (۲۰۱۹) طی کنه،امسال سال شگفتی سازی واسه بیت کوین هستش چون زیرساخت ها داره فراهم میشه و بیزینس با ارز دیجیتال در حال گسترش هستش و در حال قانونی شدن هستش و به هیچ وجه آینده با ارز های غیر دیجیتال ممیچرخه ولی نمیتونه روند صعودی ۲۰۱۷ رو داشته باشه با این حال معتقدم امسال سال خوبی برای ارز های دیجیتال هستش.

یه پسر گل
یه پسر گل

این حرفا به نظر من از اساس اشتباهه و نمیشه با قطعیت ازش حرف زد.
نه پیش بینی نه تکنیکال و نه هزاران ترفند دیگه واقعا رو مارکت کریپتو پاسخگو نیست.
همون معدود افرادی که بیت کوین رو تو ۲۰۱۷ تا ۲۰ هزارتا بالا بردن، همونا اوردنش پایین
این خیلی راحت میتونه دوباره هم بیوفته.
مشکل اصلی بلاکچین ، ضعف تکنولوژی نیست فقط مشکل بیزینسی هست و مطمئن باشید بعد از حل این مشکل نهایتا یکی دوسال آینده ، منتظر بولران جدی تو کوین هایی که این مشکل رو حل کردن خواهیم بود.
همیشه تو جو مثبت بازار نظرات مثبت گل میکنه و برعکس

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه کارآفرین ایرانی: قراردادهای آتی بیت کوین مانع از صعود تاریخی دیگری خواهند شد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.