اصلاح قیمت ارزهای دیجیتال بعد از اعلام خبر فروش ذخایر بیت کوین تسلا؛ ایلان ماسک مجدداً آماده خرید می‌شود؟

اصلاح قیمت ارزهای دیجیتال بعد از اعلام خبر فروش ذخایر بیت کوین تسلا؛ ایلان ماسک مجدداً آماده خرید می‌شود؟

قیمت بیت کوین پس از صعودی موقت به بالای سطح ۲۴,۰۰۰ دلار، نوسانات بالایی را تجربه می‌کند. شاید بتوان دلیل این امر را انتشار گزارش تسلا دانست که بنا بر این گزارش طی فصل دوم سال میلادی جاری، ۷۵ درصد دارایی‌های بیت کوین خود یا به عبارتی ۹۲۶ میلیون دلار بیت کوین را نقد کرده است.

به گزارش کریپتونیوز، با وجود انتشار این گزارش ایلان ماسک، رئیس تسلا، تأکید کرد که انتشار خبر فروش گسترده بیت کوین، بازتاب‌دهنده نگرش این شرکت درباره این ارز دیجیتال نیست. بنا به اعلام ماسک دلیل تصمیم آن‌ها، مشخص‌نبودن زمان پایان قرنطینه‌های ناشی از همه‌گیری کرونا و در نتیجه نیاز به افزایش نقدینگی شرکت بوده است.

ماسک با اعلام اینکه این شرکت ذخایر دوج کوین خود را نفروخته است، در همین زمینه می‌افزاید:‌

یقیناً هدف ما افزایش ذخایر بیت کوین شرکت در آینده است.

با این حال، علی‌رغم این صبحت‌های ماسک، بازار ارزهای دیجیتال چندان نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند و بار دیگر موقعیت‌های فتح‌شده را از دست داد.

بیت کوین در حال حاضر نزدیک به ۲۲,۸۰۰ دلار معامله می‌شود و بدین ترتیب بهای آن، ۳ درصد نسبت به دیروز کاهش و ۱۳ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

آلت کوین‌ها نیز روندی نسبتاً نزولی داشته‌اند. اتریوم با ۵ درصد کاهش قیمت، پایین‌تر از محدوده ۱,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. ایکس‌آرپی (XRP) با ازدست‌دادن موقعیت‌های فتح شده اخیر، در حال حاضر در محدوده ۰.۳۵ دلار قرار دارد. کاردانو نیز با حدود ۹ درصد کاهش قیمت، حمایت ۰.۵۰ دلاری خود را از دست داده است.

اصلاح قیمت ارزهای دیجیتال بعد از اعلام خبر فروش ذخایر بیت کوین تسلا؛ ایلان ماسک مجدداً آماده خرید می‌شود؟
کل سرمایه بازار در نمای ساعتی

قیمت بیت کوین

پس از عبور قاطعانه بیت کوین از مقاومت ۲۳,۵۰۰ دلار، این ارز دیجیتال در عبور از مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری ناکام ماند. طرفداران کاهش قیمت‌ها یا به‌اصطلاح خرس‌های این بازار در محدوده ۲۴,۲۰۰ دلار فعال شده و بار دیگر قیمت را به زیر محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار بازگرداندند. اگر روند نزولی ادامه یابد، اولین حمایت در محدوده ۲۲,۵۰۰ دلار بوده و حمایت کلیدی بعدی در ۲۲,۲۵۰ دلار خواهد بود. عبور از این حمایت‌ها می‌تواند سیگنالی برای رسیدن قیمت به محدوده ۲۱,۲۰۰ دلار باشد.
اما اگر روند بیت کوین صعودی شود، اولین مواجه با مقاومت ۲۳,۵۰۰ دلاری خواهد بود. مقاومت کلیدی بعدی ۲۴,۰۰۰ دلار است و عبور از آن می‌تواند شتاب افزایش قیمت را بیشتر کند.

قیمت اتریوم

اتریوم سخت تلاش کرد که بالای مقاومت ۱,۶۰۰ دلاری‌اش باقی بماند؛ اما از پس این کار برنیامد و به زیر ۱,۵۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر قیمت اتریوم ۱,۴۹۰ دلار است و بدین ترتیب بهای اتریوم ۵ درصد نسبت به دیروز کاهش داشته اما نسبت به هفته گذشته ۳۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. نزدیک‌ترین حمایت اتریوم در محدوده ۱,۴۵۰ دلار بوده و شکسته‌شدن آن می‌تواند عواقبی چون اصلاح قیمت شدیدتر را در پی داشته باشد.
اما اگر روند قیمت اتریوم صعودی شود، اولین مقاومت در محدوده ۱,۵۵۰ دلار و مقاومت بعدی در محدوده ۱,۶۰۰ دلار خواهد بود و عبور از این نقاط مقاومتی نوید افزایش قیمت مجدد را می‌دهد.

قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو از پس عبور از مقاومت ۰.۵۵ دلاری خود برنیامد و روندی نزولی در پیش گرفت تا قیمت آن ۹ درصد کاهش یافته و به زیر ۰.۵۰ دلار برسد. با این روند احتمال اینکه سطح ۰.۴۶۵ دلار بار دیگر تجربه شود نیز وجود دارد.

بی‌ان‌بی (BNB) تلاش کرد تا مقاومت ۲۷۲ دلاری را پشت‌سر بگذارد؛ اما قیمت آن تا سطح ۲۶۲ دلار اصلاح شد. حال این ارز دیجیتال می‌کوشد که بالای حمایت ۲۵۰ دلاری‌اش باقی بماند؛ زیرا معامله‌گران این ارز دیجیتال می‌دانند که در صورت شکسته‌شدن این حمایت، احتمال رسیدن به سطح ۲۳۵ دلار نیز دور از ذهن نخواهد بود.

قیمت سولانا با ۱۲ درصد کاهش در محدوده ۴۰ دلار معامله می‌شود. اگر قیمت زیر ۴۰ دلار بسته شود، حرکت به‌سمت حمایت ۳۸ دلاری قریب‌الوقوع خواهد بود.

دوج کوین که در تلاش بود مقاومت ۰.۰۷۵ دلار را آزمایش کند، حال سعی می‌کند که لااقل بالای حمایت ۰.۰۷۰ دلاری‌اش باقی بماند. اگر خرس‌های بازار هم‌چنان فعال باشند، رسیدن به ۰.۰۶۵ دلار نیز میسر خواهد بود.

قیمت ایکس‌آرپی (XRP) که تا محدوده ۰.۳۸۸ دلار پیش‌روی کرده بود، بار دیگر به سطح ۰.۳۵ دلار بازگشت. اگر روند نزولی ادامه یابد ممکن است قیمت به ۰.۳۳۲ دلار نیز برسد.

اکثر آلت‌ کوین‌های بازار، روز سرخی را پشت‌سر می‌گذارند. در بین ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار، پالیگان با ۱۴ درصد کاهش و رسیدن به قیمت ۰.۸۰ دلار بدترین عملکرد را به خود اختصاص داد.

خلاصه امر آن‌که، قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطح ۲۴,۲۰۰ دلار دست به اصلاح زد. حال اگر حمایت ۲۲,۵۰۰ دلاری از دست رود، رسیدن به سطح ۲۱,۲۰۰ دلار نیز در دسترس خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
سهیل شاهکار
سهیل شاهکار
1 سال قبل

جناب آقای ماسک؛ لطفا قبلا هر اقدامی با بنده هماهنگ نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی، بنده حاضر به همکاری هستم.

محمد حسن امیری
محمد حسن امیری
1 سال قبل

من هیچوقت شنانس نداشتم. از روزی که پامو گذاشتم تو عرصه ارز دیجیتال ، روند صعودی که اصلا ندیدم و همون اوایل ی مدت کوتاهی قیمتش ثابت بود بعدش هم شروع به ریزش کرده تا به امروز . کلی هم هزینه کرده بودم .با۱۵۰تومن وارد شدم الان دیگه نابود شده اینجوری باشه انگار کل۱۵۰تومنم رفته.کاش حداقل به ی اندازه میرفت بالا که بتونم سرمایه اصلی خودمو برداشت کنم .این کارا به ما نمیاد. رو پیشونیمون نوشته که باید بر خر حمالی کنی باید بری کارگری کنی .تو نباید روز خوشی ببینی

رضا تریدر
رضا تریدر
1 سال قبل

سلام.
اقای ماسک اگه شما دوج کویین رو نفروختی من هم نگه داشتم و قصد فروش ندارم وبه ذخایرم دست نمیزنم
منم ۱۰۰۰تا ذخیره کردم