تحلیل قیمت بیت کوین: خطر تکرار سقوط سال ۲۰۱۸

تحلیل قیمت بیت کوین: خطر تکرار سقوط سال ۲۰۱۸

روند کلی بازار بیت کوین در ۶ هفته گذشته نزولی بوده است. اکنون قیمت در آستانه سقوط به زیر یک حمایت مهم قرار دارد که ممکن است ریزشی به بزرگی بازار نزولی سال ۲۰۱۸ را رقم بزند.

به گزارش کوین دسک، هم‌زمان با نزولی‌شدن بازار، قیمت بیت کوین به‌تازگی به زیر یک موج صعودی کوتاه‌مدت سقوط کرده است. این حرکت رو به پایین ممکن است در ادامه با سقوط بیت کوین تا سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار همراه شود که کف بازه نوسانی قیمت در یک سال گذشته است.

بیت کوین در ماه‌های گذشته موفق به حفظ حمایت ۴۰٬۰۰۰ دلاری نشد و اکنون با اوج تاریخی ۶۹٬۰۰۰ دلاری خود فاصله‌ای ۴۷ درصدی دارد. از قدرت حرکت صعودی بلندمدت قیمت کاسته شده است و به همین خاطر می‌توان گفت روند صعودی امسال احتمالاً محدود و کم‌فروغ خواهد بود.

در نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کوین، خطر سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ هفته‌ای (سطح ۳۶٬۲۴۷ دلار) وجود دارد. بسته‌شدن کندل هفتگی زیر این میانگین متحرک برای دومین بار، ممکن است به سقوط قیمت تا سطح ۳۰٬۰۰۰ و پس از آن ۱۷٬۸۲۳ دلار منجر شود. چنین حرکتی به معنی سقوط تقریباً ۸۰ درصدی قیمت از اوج تاریخی اخیر است که از این نظر با بازار نزولی سال ۲۰۱۸ برابری خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین: خطر تکرار سقوط سال ۲۰۱۸
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ هفته‌ای بازار «بیت کوین/ دلار».

ماه مه (اردیبهشت) در گذشته معمولاً یکی از دوره‌های خوب بازار سهام و ارزهای دیجیتال بوده و همین موضوع ممکن است خریداران را تا حدی به فعالیت در نزدیکی کف‌های قیمتی تشویق کند؛ هرچند که در حال حاضر معامله‌گران باور چندانی به تغییر روند نزولی اخیر ندارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
Mohammad
Mohammad
۲ سال قبل

هنوز تو فاز نا امیدی هستیم و وحشت و تسلیم‌ مونده که از ۳۱ هزار تا ۲۵ احتمالا اتفاق بیفته ، در ضمن ماکرو استراتژی گفته رو ۲۵ هزار دلار پوزیشن های سنگینی لیکویید میدن ، احتمالش خیلی هست اسیایی ها دنبال خالی کردن نهنگای بزرگ غرب باشن ، بعد از اون در اوج فاز دلسردی همه غافل گیر خواهند شد ، اگر جنگ جهانی سوم و بمب اتم نرنن ، ۲۵ هزار کمتر رو احتمالش خیلی کم میدم

آرش
آرش
۲ سال قبل

یکی دو ماه دیگه میره بالای ۱۰۰ هزار

💰
💰
۲ سال قبل

خدایا اوضاع خیلی بهم ریختس ..تویی که در هر جایی که انسان کاملا ناامید شده از همه چی بهش امید میدی و خوشحالش میکنی ...
خودت دل هممونو شاد کن🙏

ت_ ح
ت_ ح
۲ سال قبل

ارز دیجیتال بازار غیر قابل پیش بینی و پر خطری هست ، البته برای پایین دست ها و خورده ریز ها .

B.i.t
B.i.t
۲ سال قبل

قبل شروع سال میلادی جدید مدیر بایننس گفت امسال سال نوسانهای بسیار شدید قشنگ مشخصه صرافیا و نهنگها که وابسته مافیای جهانی هستن دارن پولای مردم بدبخت جهان سوم تیغ میزنن

سعید
سعید
۲ سال قبل

ممنون برای اطلاع رسانی، مارکت فعلا دارای نوسان است ولی بعد از اصلاح و ریزش شدید می تواند ATH جدید بسازد

علی
علی
۲ سال قبل

ارز دیجیتال هم یه دزدی و کلاه برداری مثل بورس بود که خوردن و بردن و تموم شد و رفت

Dexter
Dexter
۲ سال قبل
پاسخ  علی

جایی نزن این حرفو 😂