بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2019

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2019

تقریبا همه کسانی که درباره ارزهای دیجیتال و بیت کوین شنیده‌اند، از فرایندی به نام استخراج یا ماینینگ که طی آن واحدهای جدید ارز دیجیتال تولید می‌شوند نیز اطلاع دارند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به ماینینگ علاقه‌مندید، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2019 بپردازیم.

دو نوع باور عمومی کاملا متفاوت در رابطه با استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخی معتقدند که این عمل بسیار هزینه‌بر بوده و به سرمایه‌ اولیه زیادی نیاز دارد. همچنین مصرف برق بالایی داشته و باید تجهیزات تخصصی مانند دستگاه استخراج و یا ریگ ماینینگ تهیه شود. این عده ترجیح می‌دهند که به جای سرمایه‌گذاری در عملیات ماینینگ، به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند.

در مقابل عده‌ای دیگر استخراج را فرایندی کم ریسک‌تر می‌دانند که می‌تواند یک درآمد روزانه‌ تقریبا بی‌دردسر در اختیارشان قرار دهد.

برخی دیگر با تصور اینکه استخراج ارزهای دیجیتال آن‌ها را یک شبه پولدار خواهد کرد، بدون مطالعه و دانش کافی وارد این زمینه می‌شوند. متاسفانه اغلب مشاهده شده که این نگرش آن‌ها را در دام کلاهبرداری‌های مختلفی که از نام ماینینگ یا استخراج سوء استفاده می‌کنند، می‌اندازد.

می‌توان با کمی تحقیق و بررسی این عمل را با ریسک کمتر، هزینه‌ای پایین‌تر و سودآوری بیشتری انجام داد.

ماینینگ چیست؟

استخراج ارز دیجیتال

منظور از استخراج یا ماینینگ، فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های انجام شده در شبکه توسط ماینرها تایید و پردازش می‌شوند و در نهایت تعداد مشخصی از ارز دیجیتال شبکه به عنوان پاداش نصیب ماینرها می‌شود.

سخت‌افزارهای استخراج به چند دسته اصلی تقسیم می‌شوند. این کار می‌تواند با استفاده از پردازنده‌ کامپیوتر (CPU)، کارت‌ گرافیک (GPU)، مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یا همان ای‌سیک (ASIC) و یا حتی از طریق پلتفرمی مثل ETN بر روی تلفن همراه هوشمند شما انجام شود.

شما به عنوان یک ماینر باید در مورد سخت‌افزار خود تصمیم‌گیری کنید.

انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای استخراج

برای سالیان متمادی، همواره بیت کوین به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای استخراج مطرح بوده است.

در حال حاضر، با توجه به افزایش سختی استخراج شبکه آن و در نظر گرفتن این موضوع که امروزه فارم‌ها و استخرهای بزرگ استخراج بیت کوین تبدیل به کسب و کارهای میلیارد دلاری شده‌اند، در هنگام انتخاب این ارز برای استخراج، باید مطالعه و دانش کافی داشت و یا از یکی از متخصصان این زمینه مشورت گرفت.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2019

انتخاب یک ارز جدید برای استخراج یکی از چالش‌برانگیزترین تصمیم‌گیری‌ها برای ورود به این عرصه است.

برای این انتخاب باید تحلیل فاندامنتال (فناوری مورد استفاده، فلسفه پروژه، ارزش بازار، تیم پروژه، نقشه راه و …) دقیق آن را مدنظر قرار دهید.

لیستی از مهم‌ترین عواملی که هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال برای استخراج باید به آن‌ها توجه کرد عبارتند از:

نوسانات قیمتی اخیر

پیش‌بینی قیمت

حجم بازار سرمایه

تعداد موارد استفاده

پیشینه توسعه‌دهندگان

در مقابل نکاتی که به منزله یک زنگ خطر برای شماست و با وجود آن‌ها احتمالا باید قید استخراج یک ارز دیجیتال را بزنید عبارتند از:

آن ارز دیجیتال عرضه اولیه سکه (ICO) برگزار کرده است.

پروژه اقدام به فروش نودهای اصلی کند.

تعدادی از سکه‌های از پیش استخراج شده (pre-mining) باشند.

پروژه نوآوری ندارد و نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر ویژگی جدیدی ارائه نداده باشد.

نکته مهم دیگری که باید آن را حتما در نظر گرفت، سیاست یک پروژه در قبال دستگاه‌های ای‌سیک است. در صورتی که غیرمتمرکز بودن یک اولویت اساسی برای تیم توسعه‌دهنده باشد و سیاست مقابله‌ با ای‌سیک‌ها در رفتارهای گذشته تیم مشاهده شود، در اینصورت می‌توان انتظار داشت که با عرضه دستگاه‌های ای‌سیک، فورک جدیدی برای آن اتفاق بیافتد و دستگاه‌ها کارایی خود را از دست دهند.

چگونگی محاسبه سودآوری استخراج

پس از بررسی همه جوانب و انتخاب یک ارز برای استخراج؛ باید از سودآور بودن عملیات استخراج اطمینان حاصل کنید.

شما باید بدانید که آیا می‌خواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، یا توان محاسباتی خود را با یک استخر استخراج به اشتراک بگذارید؟

آیا می‌خواهید تنها روی یک ارز دیجیتال تمرکز کنید یا استخراج چندین ارز را با هم مد نظر دارید؟ و …

از آن‌جا که تعیین سودآوری استخراج به پارامترهای زیادی مانند هزینه برق، سختی استخراج، قیمت ارز دیجیتال و دیگر عواملی که دائما در نوسانند بستگی دارد، بهتر است از یک ماشین‌حساب آنلاین استخراج استفاده کنید.

ورود به ماشین حساب استخراج

ماشین حساب محاسبه میزان سودآوری ماینینگ سایت ارز دیجیتال ‏

ماشین حساب محاسبه میزان سودآوری ماینینگ سایت ارز دیجیتال ‏

نحوه استفاده از این ماشین حساب به این صورت است که ابتدا در منوی بالا، نام ارز مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید.

سپس در قسمت نرخ هش و برق مصرفی، مشخصات دستگاه استخراج مد نظر خود را وارد می‌کنید.

تعرفه مصرف برق با توجه به نوع و میزان برق مصرفی و محل سکونت شما متفاوت است. ما به طور متوسط این هزینه را 350 تومان به ازای هر کیلو وات/ساعت در نظر می‌گیریم. کارمزد استخر استخراج نیز معمولا برای بیشتر نمونه‌های مطرح بین 1 تا 1.5 درصد متغیر است.

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، ماشین حساب سودآوری و درآمد خالص ماهیانه شما را نمایش می‌دهد.

البته راه‌اندازی عملیات استخراج در مقیاس بزرگ، نیاز به برآورد هزینه‌های دیگری از جمله هزینه نگهداری، هزینه اجاره مکان و غیره هم خواهد داشت که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

بیت کوین (Bitcoin)

بیت کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که استخراج آن از سال 2009 تاکنون در جریان است.

از آن‌جایی که بیت کوین اولین و خوش‌نام‌ترین ارز دیجیتال دنیاست، بسیاری از طرفدارن این حوزه آن را به عنوان سودآورترین و کم‌ریسک‌ترین ارز برای استخراج نیز در نظر می‌گیرند.

به زبان فنی، استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن امنیت شبکه تامین و تراکنش‌ها در شبکه غیرمتمرکز تایید می‌شوند. پاداشی که برای این کار در نظر گرفته شده، موجب ایجاد انگیزه اقتصادی در ماینرها می‌شود.

تعداد سکه‌های بیت کوین محدودیت 21 میلیون واحدی دارد و تاکنون بیش از 17.7 میلیون واحد آن در شبکه آزاد شده است.

در سال 2012 و 2016 پاداش استخراج بیت کوین 50 درصد کاهش یافت که بخشی از سیاست پولی ایجاد تورم منفی بیت کوین است که در دوره‌های چهار ساله اتفاق می‌افتد.

در حال حاضر پاداش استخراج بیت کوین برابر با 12.5 واحد بیت کوین است. با توجه به دوره تقریبا 4 ساله، این میزان در سال آینده به 6.25 بیت کوین خواهد رسید.

بیت کوین از الگوریتم SHA256 برای تایید تراکنش‌ها و سازوکار اثبات کار استفاده می‌کند. در نتیجه برای استخراج آن باید از دستگاه‌هایی استفاده کرد که بر مبنای این الگوریتم طراحی شده‌اند.

با بررسی تعدادی از معروف‌ترین و جدیدترین دستگاه‌های ای‌سیک استخراج بیت کوین به بررسی سودآوری این ارز می‌پردازیم.

برای اجتناب از تکرار و انتقال بهینه و بهتر اطلاعات، نتیجه بررسی در جدول ارائه می‌شود.

با توجه به متغیر بودن قیمت دلار، قیمت‌هایی که به قیمت نرخ این ارز وابسته‌اند، به تومان اعلام نمی‌شوند. برای تبدیل به تومان کافی است عدد مورد نظر را در قیمت روز دلار ضرب کنید.

جدول میزان سوددهی استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

جدول میزان سوددهی استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

باید به این نکته نیز توجه داشت که قیمت ارز نیز بر روی میزان درآمد شما از استخراج آن ارز تاثیر دارد. سود خالص ماهیانه‌ای که در جدول‌ فوق مشاهده می‌نمایید با توجه به قیمت این ارزها در زمان نگارش این مطلب محاسبه شده‌اند.

هر دستگاهی که قادر باشد بیت کوین را استخراج کند، می‌تواند تمام ارزهای دیگری که از الگوریتم رمزنگاری SHA256 استفاده می‌کنند را نیز استخراج کند.

برای نمونه می‌توان به بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، کیورکوین (Curecoin)، کرون (Crown) و ای‌کوین (Acion) اشاره کرد.

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج بیت کوین

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج بیت کوین

زی‌کش (Zcash)

زی‌کش (ZCash) یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز همتا به همتا و یک ارز دیجیتال با واحد اختصاری ZEC است.

این ارز دیجیتال فورکی از بیت کوین بوده و قابلیتی که آن را از بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر متمایز کرده، امکان انجام تراکنش‌های ناشناس است.

زی‌کش هم مانند بیت کوین بلاک چین خاص خودش را دارد و به صورت اثبات کار (تایید تراکنش‌ها با ماینینگ) فعال است. الگوریتم استخراج زی‌کش Equihash است.

تعداد سکه‌های زی‌کش محدود و برابر 21 میلیون واحد است. در حال حاضر 6.6 میلیون آن استخراج شده است.

زمان بلاک زی‌کش حدود ۲.۵ دقیقه و پاداش بلاک آن ۱۲.۵ واحد زی‌کش (zec) است. در زی‌کش پس از هر ۸۴۰,۰۰۰ بلاک، پاداش بلاک نصف خواهد شد.

جدول میزان سوددهی استخراج زی‌کش با استفاده از دستگاه‌های مختلف

جدول میزان سوددهی استخراج زی‌کش با استفاده از دستگاه‌های مختلف

ارزهای دیجیتال دیگری که الگوریتم استخراج مشابه زی‌کش دارند و می‌توان با استفاده از دستگاه‌های زیر به استخراج آن‌ها نیز پرداخت عبارتند از زِن‌کش (ZenCash) و هاش (Hush).

استخراج ارزهای دیجیتال-دستگاه‌های ای‌سیک استخراج زی‌کش

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج زی‌کش

گرین (Grin)

ارز دیجیتال گرین (Grin) بر مبنای پروتکل میمبل ‌ویمبل (MimbleWimble) ساخته شده و در واقع اولین پیاده‌سازی از میمبل ویمبل است.

میمبل‌ ویمبل، پروتکلی است که شباهت زیادی به بلاک چین بیت کوین دارد و نامش را از طلسم‌های سری کتاب‌های هری‌ پاتر گرفته است.

هدف این پروتکل، فراهم‌کردن امکان انتقال ارزش و ذخیره آن به روشی غیرمتمرکز، خصوصی و بدون دخالت واسطه‌ها است.

میمبل ‌ویمبل به‌تازگی وارد فضای پروژه‌های حریم خصوصی محور یا پیگیر گریز شده است و برخی ارزهای دیجیتال قصد دارند از ویژگی‌های مخصوص آن استفاده کنند.

اولین شبکه آزمایشی گرین در نوامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. از طرفی فعالیت بر روی پروژه نیز از ژانویه ۲۰۱۵ در جریان است.

از ویژگی‌های برجسته گرین می‌توان به افزایش حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری و کاهش ظرفیت بلاک چین اشاره کرد.

گرین طرفداران بیت کوین را به‌شدت هیجان‌زده کرد، زیرا برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال جدید نه پاداش جداگانه‌ای برای بنیان‌گذارانش در نظر گرفته بود و نه عرضه اولیه سکه‌ای برگزار کرد.

در نتیجه فقط باید کوین‌ها را استخراج کنید و هیچ‌کس مزایای زودهنگامی در این میان ندارد. بنابراین عدالت به بهترین نحو خود بین همه برقرار می‌شود.

علاوه بر این‌ها، با توجه به استفاده از پروتکل میمبل ویمبل در این پروژه، قابلیت‌های حریم‌خصوصی و ناشناس بودن در ارز دیجیتال گرین، تا حد ویژه‌ای رعایت شده و امکان پیگیری تراکنش‌ها از طریق آدرس وجود ندارد.

گرین بر خلاف ارزهای دیجیتال نام برده شده در بالا محدودیت عرضه ندارد و تاکنون 11.4 میلیون واحد از این ارز عرضه (یا همان استخراج) شده و پاداش بلاک آن برابر با 60 واحد گرین‌کوین است. زمان ایجاد بلاک نیز در گرین، یک دقیقه است.

مکانیسم اجماع در شبکه گرین از نوع اثبات کار است. الگوریتم استخراج آن کوکو سایکل (Cuckoo Cycle) نام دارد که دارای دو نسخه متفاوت است.

شما می‌توانید هم با استفاده از دستگاه ای‌سیک و هم با استفاده از کارت گرافیک به استخراج گرین بپردازید.

کوکارو (CuckARoo): این اگوریتم مقاوم در برابر ای‌سیک و مختص استخراج با استفاده از GPU است. برای استخراج با استفاده از این الگوریتم شما نیاز به کارتی با حافظه 5.5 گیگابایتی دارید.

شما می‌توانید با استفاده از یک یا چند عدد از این کارت‌های گرافیک‌، ریگ ماینینگ خود را بسازید.

جدول میزان سوددهی استخراج گرین‌کوین با استفاده از کارت گرافیک

جدول میزان سوددهی استخراج گرین‌کوین با استفاده از کارت گرافیک

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج گرین‌کوین

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج گرین‌کوین

کوکاتو (CuckAToo): این الگوریتم مناسب استخراج با ای‌سیک در آینده است. برای استخراج گرین با استفاده از ای‌سیک، شما نیاز به کارتی با حافظه 11 گیگابایت خواهید داشت.

دستگاه‌های استخراج ای‌سیک گرین از سوی شرکت‌ها معرفی شده اما هنوز به بازار عرضه نشده‌اند. تاریخ احتمالی عرضه آن‌ها ماه اکتبر سال جاری در نظر گرفته شده است.

استخراج ارزهای دیجیتال-جدول میزان سوددهی استخراج گرین‌کوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

جدول میزان سوددهی استخراج گرین‌کوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

احتمالا شما نیز با دیدن رقم کلان سود ماهیانه این دستگاه‌های استخراج وسوسه شدید که آن‌ها را تهیه نمایید و به استخراج گرین بپردازید.

اما قبل از این که تصمیم به انجام این کار بگیرید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این اعداد با توجه به شرایط فعلی شبکه گرین محاسبه شدند.

پس از عرضه این دستگاه‌ها در بازار و افزایش تعداد ماینرها، به احتمال زیاد سختی شبکه گرین به شدت افزایش می‌یابد و در نتیجه عملیات استخراج سخت‌تر و سوددهی نیز به تبع آن کاهش چشمگیری خواهد داشت.

بروزرسانی 1 مرداد 98: شرکت Obelsik اعلام کرد که ساخت ای‌سیک گرین را متوقف خواهد کرد و در حال حاضر تنها اینوسیلیکون به دنبال عرضه ای‌سیک برای گرین است.

استخراج ارزهای دیجیتال-دستگاه‌های ای‌سیک استخراج گرین‌کوین

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج گرین‌کوین

سیاکوین (Siacoin)

سیا (Sia)، یک پلتفرم ذخیره‌سازی ابری مبتنی بر بلاک چین است. این شبکه غیر متمرکز همتا به همتا برای خرید و فروش فضای ذخیره‌سازی کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربران برای پرداخت تراکنش‌های درون شبکه سیا از ارز دیجیتال این شبکه یا همان سیاکوین (Siacoin) استفاده می‌کنند. همانند بیت کوین، سیا نیز برای تامین توان محاسباتی شبکه، بر ماینرها متکی است.

سیاکوین تنها ارزی است که از الگوریتم هش Blake2b استفاده می‌کند. Blake2b تابع هش رمزنگاری شده و نسخه بهبود یافته الگوریتم SHA-3 است. مزیت برتر این الگوریتم سرعت بسیار بالای آن است.

پاداش استخراج سیاکوین در زمان نگارش این مطلب تقریبا برابر با 90,000SC است. همان طور که در نمودار زیر نیز مشاهده می‌کنید، پیش‌بینی پاداش استخراج آن به گونه‌ای است که تا اوایل سال 2020 با شیب ثابتی و به صورت خطی کم می‌شود و پس از آن بر روی عدد 30,000 ثابت می‌ماند.

نمودار پاداش استخراج سیاکوین

نمودار پاداش استخراج سیاکوین

جدول میزان سوددهی استخراج سیاکوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

جدول میزان سوددهی استخراج سیاکوین با استفاده از دستگاه‌های مختلف

شاید بد نباشد بدانید که بنیان‌گذاران شرکت سازنده دستگاه‌های استخراج ای‌سیک اوبلیسک، اعضای تیم سیا بوده‌اند و این موضوع به ضرر تولیدکنندگان دیگر دستگاه‌های استخراج مانند بیت‌مین و بیت‌فیوری و … است.

این شرکت می‌تواند برای در اختیار داشتن انحصار بازار فروش دستگاه‌های استخراج سیاکوین، هر زمانی که از جانب شرکت‌های دیگر احساس خطر کند، الگوریتم استخراج را تغییر دهد و هاردفورک جدیدی ارائه دهد. در نتیجه دستگاه‌های ای‌سیک و الگوریتم قبلی، غیرقابل استفاده خواهند شد. گفتنی است که تیم سیا سال گذشته یک بار این کار را انجام داد که طی آن ارز دیجیتال سیا کلاسیک زاده شد.

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج سیاکوین

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج سیاکوین

مونرو (Monero)

مونرو یکی از مشهورترین ارزهای دیجیتال حریم خصوصی محور و پیگیرگریز (Privacy Coin) است. این ارز از الگوریتم اجماع اثبات کار برای تولید کوین جدید استفاده می‌کند؛ این بدین معناست که مونرو نیز مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال قابل استخراج است.

مونرو از الگوریتم کریپتونایت آر (CryptoNightR) استفاده می‌کند و با استفاده از امضاهای حلقوی (Ring Signatures) بر روی حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن تمرکز کرده است.

محدودیت کوین مونرو 18 میلیون واحد است و تاکنون 17 میلیون آن استخراج شده است. اما جای نگرانی نیست، چرا که پس از رسیدن به 18.4 میلیون واحد مونرو، کوین‌های جدید مونرو با نرخ ثابت 0.3 مونرو در هر دقیقه به سیستم اضافه می شوند.

این ارزهای جدید به نوعی انگیزه‌ای برای ماینرها محسوب می‌شود تا آن‌ها روند استخراج را متوقف نکنند و به استخراج ادامه دهند.

پاداش استخراج هر بلاک در حال حاضر برابر با 3 واحد مونرو است و در ژانویه سال 2020 این مقدار به 2 واحد مونرو و در ماه می سال 2021 به 1 مونرو خواهد رسید.

میزان پاداش استخراج به مرور کم خواهد شد تا پس از استخراج تمام 18.4 میلیون واحد مونرو، به 0.6 XMR برسد.

مونرو را می‌توان به‌وسیله استفاده از قدرت پردازشی پردازنده‌های گرافیکی (GPU) و پردازنده‌های مرکزی (CPU) استخراج کرد.

تیم توسعه‌دهنده مونرو به شدت بر روی غیرقابل استخراج بودن با ای‌سیک اصرار دارند و درصورتی که احساس کنند دستگاه‌ ای‌سیکی وارد شبکه شده، سریعاً الگوریتم استخراج را تغییر می‌دهند. بنابراین برای کسانی که دستگاه استخراج ای‌سیک در اختیار ندارند و یا نمی‌خواهند هزینه‌ای برای تهیه این دستگاه‌ها متحمل شوند، مونرو می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

توسعه‌دهندگان مونرو هر ۶ ماه یک بار برای شبکه‌ این ارز دیجیتال هاردفورک ارائه می‌دهند، تا با ایجاد تغییرات کوچکی در الگوریتم، بتوانند از مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها اطمینان حاصل کنند.

استخراج ارزهای دیجیتال-جدول میزان سوددهی استخراج مونرو با استفاده از کارت گرافیک

جدول میزان سوددهی استخراج مونرو با استفاده از کارت گرافیک

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج مونرو

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج مونرو

ورت‌کوین (Vertcoin)

بر اساس تعریفی که در سایت این ارز دیجیتال برای آن ارائه شده، ورت‌کوین (Vertcoin) همان بیت کوین قابل استخراج با استفاده از کارت گرافیک است. ورت‌کوین، فورک همتا به همتای مقاوم در برابر ای‌سیک بیت‌کوین است. این ارز همانند بیت کوین، از مکانیسم اثبات کار برای رسیدن به اجماع در شبکه استفاده می‌کند.

ورت‌کوین به عنوان «سکه مردم» شناخته می‌شود. اولویت در این سیستم حفظ غیرمتمرکز بودن عملیات استخراج و امکان پیوستن به شبکه آن با استفاده از یک کامپیوتر شخصی است.

بنابراین، ورت‌کوین برنامه‌ استخراج اختصاصی خود تحت عنوان 1-click miner را دارد که فرآیند استخراج این ارز را برای عموم امکان‌پذیرتر می‌کند.

همان طور که گفته با یک کامپیوتر هم می‌توان به استخراج ورت‌کوین پرداخت، اما برای رسیدن به درآمد بیشتر بهتر است از کارت گرافیک استفاده کنید.

پاداش استخراج هر بلاک در حال حاضر 25 واحد ورت‌کوین است. این پاداش در هر ۸۴۰,۰۰۰ بلاک و تقریبا هر 4 سال یک بار نصف خواهد شد. تعداد کل سکه‌های ورت‌کوین برابر با 84 میلیون واحد است و تا کنون 49.7 میلیون آن استخراج شده است.

هدف الگوریتم استخراج ورت‌کوین، که با نام Lyra2Rev شناخته می‌شود، ضد ای‌سیک بودن است.

اما هر زمانی که دستگاه استخراج ای‌سیک مبتنی بر این الگوریتم به بازار عرضه می‌شود، جامعه ورت‌کوین الگورتیم استخراج را به گونه‌ای تغییر می‌دهد تا بر آرمان‌ها و اهداف اصلی خود پایبند بماند و به این ترتیب هارد فورک جدیدی را اجرا می‌کند.

الگورتیم Lyra2Rev3: این الگوریتم فورک جدید این ارز دیجیتال برای استخراج بدون استفاده از ای‌سیک است.

استخراج ارزهای دیجیتال-جدول میزان سوددهی استخراج ورت‌کوین با استفاده از کارت گرافیک

جدول میزان سوددهی استخراج ورت‌کوین با استفاده از کارت گرافیک

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج ورت‌کوین

کارت گرافیک‌های مناسب برای استخراج ورت‌کوین

گفتنی است که با عرضه ای‌سیک‌ برای الگوریتم قبلی ورت‌کوین یعنی Lyra2Rev2، دستگاه‌های قبلی برای استخراج موناکوین (Monacoin)، گالکتروم (Galactrum) و روپی (Rupee) می‌تواند استفاده شود.

استخراج ارزهای دیجیتال _دستگاه‌های ای‌سیک استخراج ورت‌کوین

دستگاه‌های ای‌سیک استخراج ورت‌کوین

با توجه به سوددهی بالای دستگاه‌های ای‌سیک استخراج ورت‌کوین، باید این نکته را مد نظر داشت که فلسفه این ارز دیجیتال ضد ای‌سیک بودن آن است. بنابراین ریسک خرید دستگاه‌های ای‌سیک اگر بار دیگر در آینده برای آن عرضه شود، به شدت بالاست.

نتیجه‌گیری

صنعت ماینینگ به عنوان یکی از صنایع در حال شکوفا پذیرای شرکت‌های چینی و غیرچینی تولیدکننده تجهیزات است. با گسترش یافتن پدیده ارزهای دیجیتال، نخستین صنعتی که مورد توجه ویژه شرکت‌های بزرگ فناوری قرار خواهد گرفت، صنعت استخراج و تولید تجهیزات مخصوص آن‌ها خواهد بود.

اگر بخواهیم عواملی که به طور مستقیم در میزان سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال دخیل هستند را در نظر بگیریم باید به هزینه‌ برق مصرفی، نوسان قیمت ارزها، کارمزد استخرهای استخراج و رقابت سرسختانه برای خرید تجهیزات کارآمد و جدید اشاره کنیم. عوامل دیگری نیز مانند سیاست‌های نامشخص داخلی کشورها می‌تواند ریسک ماینینگ را افزایش دهد. از این جهت دنبال کردن رویکرد سیاست‌مداران کشور در قبال صنعت ماینینگ، برای ماینرها یک مسئله مهم است.

این نکته را هم نباید فراموش کنید که استخراج ارزهای دیجیتال و یا همان ماینینگ، راهی برای یک شبه ثروتمند شدن نیستند.

okex

39
دیدگاه کاربران

avatar
19 رشته دیدگاه‌ها
20 پاسخ‌های
1 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
20 نویسندگان دیدگاه‌ها
فاطمه ابراهیمیبهزاد حطاهانیما ملک پورمهرداد محبی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بهزاد ح
بهزاد ح

سلام، فکر میکنم یه اشتباهی کردید، تو اون جدول که 2080 و 2080 ti رو گذاشتیت، اطلاعاتی که گذاشتید مورد داره
مصرف برق، قیمت و درامد همه به طرز عجیب غریبی غلط هستن

طاها
طاها

باسلام
لطفا بگید کارت گرافیک Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8G چند هش است ؟
واگه شد این راهم بگویید GeForce GTX 1050 چند هش است ؟
چطوری بفهمم ؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور

سلام
بستگی داره روی چه الگوریتمی مد نظرتون باشه

طاها
طاها

منظورتون همون ارز دیجیتاله؟
شما بگید بهترینش برای استخراج با این سیستم چیه باقی قسمت های سیستمم در لینک زیر با cpu z هست
http://s2.picofile.com/file/8369563684/system_CPU_Z.png

طاها
طاها

آیا میشه به جای چند کارت گرافیک (مثلا 8 تا gtx 1080) از یک کارت گرافیک قدرتمند
مثل Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8G استفاده کرد ؟
لطفا جواب سوالات پایینم را هم بدهید

طاها
طاها

باسلام و تشکر
من در زمینه ماینینگ تازه کارم
میخواستم بدونم چطوری ماینیگ استخراج کنم اوایل با کریپتوتب سعی کردم بیتکوین استخراج کنم اما به 2 دلیل کنار گزاشتمش
اول اینکه فقط بیت کویین استخراج میکنه دوم برای سرعت بیشتر از کارت گرافیک استفاده نمیکنه سرعتش بدون کارت گرافیک و بدون استخر مستخر و بدون زیر مجموعه از 240h/s تا 320h/s بالا پایین میشد سیستمم هم گیمینگه هرچقدر سعی کردم نتونستم با کارت گرافیک ماینینگ کنم یعنی بلد نیستم سعی کردم با Kryptex و computta وار شم ولی یکی استخراج نمیکرد یکی اکانت وارد نمیشد
شما که در مورد استخراج ارز دیجیتال میدونید بگید
با این سیستم چه قدر می تونم پول در بیارم ؟
چی استخراج کنم ؟
با چی (چه نرم افزاری) استخراج کنم؟
و اگر به ارتقا نیاز دارم چی رو ارتقا بدم ؟
اسکرین شات سیستمم رو تو عکس زیر خودتون ببینید با cpu z گرفتم
http://s2.picofile.com/file/8369563684/system_CPU_Z.png
لطفا راهنمایی کامل کنید تا افراد دیگر هم بتوانند از پاسخ شما سودی ببرند
به امید روزی که بخاطر حقوق کم نیاز به کاری اضافه نباشیم
با تشکر از شما

طاها
طاها

لطفا به من جواب دهید

مهرداد محبی
مهرداد محبی

با سلام و ادب
ممنون از اطلاعات کاملتون.
عذر میخوام بنده میخوام این کار رو تازه شروع کنم با یک سیستم و ماینر تو خونه در تهران.اگز ببینم جواب میگیرم میخوام گسترشش بدم تو شهرستان.میشه لطف کنین در ابتدا بفرمایین من به چه سیستمی نیاز دارم و به چه مبلغ سزمایه گذاری؟
همینطور درآمد ماهیانش از ماه اول شروع میشه؟و اینکه به صرفه هست؟
با تشکر از لطفتون.

حسن طیبی
حسن طیبی

سلام. ببخشید میخواستم بپرسم کسی کیف پول بروز و اوکی سیاکوین داره؟ یه مشکلی برا ما پیش اومده که اگه کسی بتونه حل کنه برا خودش هم سود آوری داره

احمدی
احمدی

سلام
ببخشی من چند دستگاه مدل T9+ دارم و مشغول ماین کردن هستم . البته بصورت اجاره و نگهداری به یک فارم سپردم .
میخواستم بدونم که با توجه به سختی شبکه و پایان داشتن استخراج بیت کویین برای حدود یکسال یا کمی بیشتر ، آیا از این دستگاه میشه برای استخراج ارزهای دیگر هم مثل اتریوم یا … استفاده کرد .
و اصولا برای حفظ سرمایه و ادامه کار در این حوزه ، دستگاههایی مثل T9+ , M3 و … که بیت کویین استخراج میکنند ، چه ارزهای دیگری رو میتوانند استخراج کنند و با چه تغییرات سخت و نرم افزاری ؟
ممنون از راهنمایی شما

امید مهدی پور
امید مهدی پور

سلام وقت بخیر
مبحثی که من سوال دارم این هست که چرا میزان استخراج شده و بدست امده نهایی از مقدار اسمی خیلی کمتر هست؟
من با ۴ دستگاه s9j که مقدار نامی و متوسط باید ۵۸ تراهش استخراج انجام دهد استخراج انجام میشود ولی مقدار بیت کوین بدست امده معادل این مقدار نیست و حدوداا ۲۵ درصد کمتر هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

امیر
امیر

سلام خانم ابراهیمی. ایا شما مشاوره هم میدین یا امکان مکاتبه از طریق ایمیل هم هست؟
و البته یک سوال ساده اینجا دارم که سود یک دستگاه استخراج ماهانه چقدر میتونه باشه به دلار؟ مثلا یه دستگاه 500 دلاری؟ چون خودم قصد سرمایه گذاری در این کار رو دارم و میخوام با دستکم 20 دستگاه استخراج شروع کنم.
مرسی اگه جواب بدین

سینا
سینا

سلام خانم ابراهیمی ایا دستگاه بیت کوین قابل ردیابی است چطور دستگاها رو پیدا میکنن ممنون میشم زود جواب بدید تشکر.

علی میرزایی
علی میرزایی

سلام خانم ابراهیمی خیلی ممنون از مقاله مفیدتون من قصد داشتم ریگ ببندم و اتریوم ماین کنم ولی شما به این ارز اشاره ای نکردین آیا ارزشی نداره اتریوم ماین کنم؟

بهراد
بهراد

سلام ، نظرتون راجع به Ravencoin چیه ؟

benyamin
benyamin

سلام‌
سوالی‌ از ارز‌grin دارم
ایا دستکاه‌ماینیرش بیاد
سختی‌شبکه بره بالا
reward رو‌نمیبرن بالا‌؟
که جبران‌سختی شبکه بشه؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور

سلام خیر! پاداش گرین برای همیشه 60 گرین در دقیقه خواهد بود

فامیل دور
فامیل دور

سلام
ممنون خانم ابراهیمی بابت مطلب بسیار خوبتون
من دنبال کیف پول ارز گرین هستم اما جایی پیدا نکردم، خودم از کیف پول کوینومی استفاده میکنم اما متاسفانه این ارز رو نداره این کیف پول
گزینه ای مد نظرتون هست ک بتونم ازش استفاده کنم؟

Javad
Javad

سلام
تو این ارزهایی که اسم‌ برده شده تو این‌ صفحه اسمی از دوج کوین نبود
آیا استخراج اون با توجه به اینکه مقدار مشخصی هم‌ براش تعریف نشده به صرفه نیست واقعا

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2019 ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.