بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

مقاله بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴ را بخوانید.

امسال بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کدام‌‌ها هستند؟ برای پاسخ به این‌ سؤال پرتکرار، به‌رسم سه سال گذشته، امسال هم تحلیل‌ها و نظرات شخصی‌ام را به‌اشتراک می‌گذارم.

زمانی که این مطلب را می‌نویسم، با این بازار نزولی وحشتناک، معرفی ارز برای سرمایه‌گذاری برایم مثل راه‌رفتن در میدان مین سخت است؛ اما نظرات و درخواست‌های کاربران، اجازه نداد که این رویه را متوقف کنیم.

نتیجه ساعت‌ها بررسی‌‌ و تحقیقم را در معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت خلاصه کرده‌ام.

اختیار و مسئولیت نهایی با شماست

مثل سال گذشته، دوباره این جمله را تکرار می‌کنم: مقاله «بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌‌گذاری در سال ۲۰۲۳» با تحقیق خودم نوشته شده است و تمام آنچه که می‌خوانید، صرفاً نتیجه‌گیری و نظر شخصی خودم است.

محتوای این مطلب به هیچ‌ عنوان نباید توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود. طبق قاعده سرمایه‌گذاری، قبل از به‌خطرانداختن پول، خودتان وظیفه دارید به‌طور کامل تحقیق کنید و شرایط را بسنجید. فقط تلاشم دادن سرنخ به شما عزیزان است. من و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان‌های احتمالی شما نداریم.

بنابراین، اول هر خطِ این مقاله، خودتان «به‌نظر من» را اضافه کنید.

بازار نزولی سال ۲۰۲۲

نگاهی به داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که بیش از ۸۰‌درصد ارزهای دیجیتال بازار طی یک سال گذشته بیش از ۵۰‌درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند و بقیه ارزهای دیجیتال مثبت هم حجم معاملات مناسبی نداشته‌اند که بشود به حسابشان آورد. این یعنی با احتمال قوی، در بازار نزولی ۲۰۲۲ هر چه می‌خریدید، اکنون در ضرر بودید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳
طراحی: فرشاد متکلمی © ارزدیجیتال

با این حال، چنین بازاری برایم عجیب نیست. در سال‌های گذشته مانند ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و البته ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ هم چنین بازاری را دیده‌ام و چه بسا بازار آن سال‌ها ترسناک‌تر هم بود.

اگر تحلیل‌گر یا تریدر هستید، بحثش جداست؛ اما اگر فقط سرمایه‌گذاری می‌کنید و نمی‌خواهید خیلی درگیر شوید، یادتان نرود در سرمایه‌گذاریِ میان‌مدت و بلندمدت مهم این است دارایی‌هایی بخرید که پس از زمستان بیدار شوند؛ بقیه‌اش فقط صبر است و صبر.

چه ارزهایی را معرفی می‌کنم؟

مانند سال‌های پیش سعی کرده‌ام همه طیف‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف را در نظر بگیرم و ارزهای دیجیتال را نسبت به حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند و همچنین از بزرگ به کوچک معرفی کنم تا علاوه بر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بزرگ و مهم، بشود از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کوچک‌تر هم بهره برد.

هدفم در درجه اول این است که کمترین ریسک را در نظر بگیرم و بعد به فکر پتانسیل رشد یک پروژه باشم.

فرض مقاله سال گذشته، در این مطلب برقرار است به‌اضافه یک شرط بیشتر:

فرض این است که روی ارزهای معرفی‌شده با دید میان‌مدت یا بلندمدت (به‌طور مثال یک‌سال) سرمایه‌گذاری می‌شود. وضعیت سبدتان را در بازه‌های زمانی منظم بررسی کنید و اخبار پروژه‌های موجود در سبد را دنبال کنید. اگر بازار در تمام سال نزولی بود، با بررسی داده‌ها و اخبار ارزها، اگر منطقی بود، همچنان نگه دارید.

درباره مقدار سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، همان طور که همیشه گفته می‌شود، اولین توصیه این است که با پولی سرمایه‌گذاری کنید که اگر از دست هم رفت خللی در زندگی‌تان ایجاد نشود.

نکته دیگر این که هر چقدر از یک ارز دیجیتال بزرگ به‌سمت یک ارز دیجیتال کوچک ( از نظر ارزش بازار یا مارکت کپ) پیش می‌رویم، طبق قاعده، پتانسیل رشد بیشتر می‌شود و ریسک افزایش می‌یابد.

با درنظرگرفتن این حقیقت، تقریباً همه بزرگانِ سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنند بیشتر سرمایه‌ خود را روی ارزش بازار بیشتر اختصاص دهید و کمی هم به ارزش بازار ناچیز توجه کنید.

خودم شخصاً در بحث سرمایه‌گذاری بلندمدت (و نه ترید) بیش از ۷۰درصد از سرمایه‌ام را فقط روی بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنم و ۳۰‌درصد را به بقیه اختصاص می‌دهم.

به‌سراغ اصل مطلب می‌رویم؛ ۱۰ ارز دیجیتال برتر برای خرید در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

۱. بیت کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳
طراحی این تصویر و تصاویر پایین: فرشاد متکلمی © ارزدیجیتال

دوباره بیت کوین؟ بله دوباره بیت کوین. یادمان نرود فرض من سرمایه‌گذاری میان‌مدت یا بلندمدت با کمترین درگیری در بازار است و نه ترید، قمار یا نوسان‌گیری.

همچنین، یادمان نرود بیت کوین اولین و شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال است که بیشترین ارزش بازار را دارد و از همه مهم‌تر، ۱۴ سال است که امن‌ترین شبکه غیرمتمرکز جهان است و بیش از هر ارز دیجیتال دیگری از نظر زیرساختی ثبات داشته است؛ شاید همین امنیت است که بیت کوین را پادشاه می‌کند.

تکرارِ مکررات: اگر قرار باشد فقط یک ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت یا بلندمدت انتخاب کنید، از نظر من آن ارز باید بیت کوین باشد.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۲۰,۸۰۰ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۱

۲. اتریوم

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

اگر قبول کنیم که وب آینده غیرمتمرکزتر خواهد بود، اتریوم بهترین پلتفرم برای شرط‌بندی روی این آینده است.

همچنان قدرت‌مندترین جامعه توسعه‌دهندگان متعلق به اتریوم است، همچنان بزرگترین پروژه‌های دیفای با بیشترین سرمایه قفل‌شده روی اتریوم کار می‌کنند، همچنان از نظر امنیت و ثبات در بین پلتفرم‌های قرارداد هوشمند، اتریوم حرف اول را می‌زند و بنابراین، همچنان در فهرست من قرار دارد.

منطقی نیست اگر بخواهیم بلندمدت سرمایه‌گذاری کنیم و اتریوم را در سبدمان نداشته باشیم.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۱,۵۳۰ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۲

۳. دوج کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

پارسال هم دوج کوین در فهرستم بود و با اینکه تمام بازار نزولی بود، کمتر از خیلی از ارزهای پرمدعا ضرر داد.

جامعه بزرگ دوج کوین و محبوبیت این پروژه در کنار تصاحب توییتر از طرف ایلان ماسک باعث شده است تا امسال هم این ارز دیجیتال مدنظرم باشد. به‌نظرم احتمالش بالاست که توییتر امسال پرداخت با ارزهای دیجیتال را فعال کند و یکی از گزینه‌های جذاب برای ایلان ماسک هم دوج کوین است.

در فصل پایه‌سازی برای بازار نزولی، دوج کوین می‌تواند برگ‌ برنده باشد.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۰.۰۸۳ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۹

۴. اولنچ

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

با توجه به اخبار و داده‌های شبکه، اولنچ (Avalanche) می‌تواند در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار قرار بگیرد.

در مقالات سال‌های گذشته علاقه‌ای نداشتم که رقبای نزدیک اتریوم را وارد فهرستم کنم؛ اما با تحقیق روی شبکه اولنچ، این بار استثنا شد.

اولنچ که از نظر ثبات، انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و حاکمیت در دو سال اخیر بسیار خوب و کم‌نقص ظاهر شده است، نقشه راهی جالب برای ۲۰۲۳ دارد و در همین اوایل سال با یکی از بخش‌های تابع آمازون وارد همکاری شد و احتمالاً در کنفرانس‌های اختصاصی که امسال دارد و می‌توانید دنبال‌شان کنید، از همکاری‌ها و بهبودهای بیشتری رونمایی می‌شود.

از نظرم قیمت رقیب سرسخت اتریوم، پایین‌تر از ارزش واقعی‌اش است.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۱۶.۴ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۱۷

۵. تون کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

سال گذشته نوشتم اگر می‌خواهید کمی ریسک کنید تون کوین (Toncoin) بخرید؛ آن زمان تلگرام از تون کوین حمایتی نکرده بود و گمانه‌زنی بسیار بود. اما خیلی زود مشخص شد که این همان پروژه‌ای است که تلگرام به‌طور رسمی آن را کنار گذاشته است و حالا با تغییر نام برگشته است.

هرکس یک ساعت درباره این پروژه تحقیق کند خیلی زود متوجه می‌شود که تلگرام تمام‌قد پشت آن ایستاده است و به‌طور غیررسمی هنوز مالک این پروژه، خودِ تلگرام است.

عواملی مثل توسعه سریع تلگرام، پایگاه‌ کاربری بزرگ و برنامه‌های متنوع که در نهایت به پذیرش تون کوین منجر می‌شود، تون کوین را به زیر ذره‌بین من برده است و سرمایه‌گذاری را منطقی نشان می‌دهد.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۲.۳۰ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۲۵

۶. ایپ کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

اکوسیستم بورد ایپ یات کلاب یا همان شرکت یوگالبز (Yugalabs) با سرعت نور در حال رشد است و داده‌های مختلف نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد بخش بزرگی از حوزه ان‌اف‌تی و متاورس را تصاحب کند.

آنها همین یک ماه پیش مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، یکی از بزرگترین شرکت‌های بازی‌سازی دنیا را به‌عنوان مدیرعامل استخدام کردند تا در مسیر تبدیل‌شدن به یکی از غول‌های وب‌ ۳.۰ سریع‌تر پیش بروند.

نمی‌شود به آینده متاورس و ان‌اف‌تی امیدوار بود و ایپ کوین (Apecoin) را به‌عنوان گزینه سرمایه‌گذاری ندید.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۵ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۳۱

۷. هلیوم

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

سال گذشته برای هلیوم (Helium) فاجعه‌بار بود و این ارز دیجیتال بیش از ۹۰‌درصد ارزش خود را از دست داد؛ اما امسال شاید موضوع فرق کند.

هلیوم به‌تازگی بلاکچین قبلی خود را رها کرده است و به بلاکچین سولانا منتقل شده است تا بتواند ضعف‌های زیرساختی خود را جبران کند؛ ضعف‌هایی که در سقوط شدید این ارز دیجیتال نقش اساسی داشتند.

در کنار رفع اشکالات فنی، کاربرد منحصربه‌فرد و همچنین توسعه زیرساخت‌های اینترنت در سال ۲۰۲۳ (مانند فایوجی) باعث شد تا امیدوار باشم که هلیوم اکنون در نزدیک کف قیمت خود قرار دارد.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۲.۹ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۸۲

۸. آپتیمیزم

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

سال پیش نوشتم سال، سالِ پروتکل‌های لایه دوم اتریوم است و امسال هم می‌توانم این را بگویم.

پس از ایردراپ جنجالی توکن‌های آپتیمیزم (Optimism)، قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۶۵‌درصد سقوط کرد و پس از آن شرایط بازار اجازه نداد که این پلتفرم خودش را اثبات کند.

ازآنجاکه به‌احتمال فراوان در سال ۲۰۲۳ توکن‌های لایه دوم بیشتری ازجمله آربیتروم و زی‌کی‌ سینک عرضه می‌شوند، رقابت نزدیک این پلتفرم‌ها خودش می‌تواند عاملی باشد برای توجه بیشتر به آپتیمیزم؛ آپتیمیزمی که پیشتاز بوده است.

حوزه دیفای را دیگر بدون لایه دوم‌ها نمی‌شود تصور کرد و در میان لایه دوم‌ها هم آپتیمیزم را انتخاب کرده‌ام.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۱.۷۵ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۸۵

۹. اوشن پروتکل

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

نگاهی به فضای فناوری (و نه فقط فضای کریپتو) نشان می‌دهد که هوش مصنوعی (AI) یکی از ترندهای امسال است؛ در میان تمام پروژه‌های فضای ابرداده و هوش مصنوعی، نام اوشن پروتکل (Ocean Protocol) می‌درخشد.

نمی‌خواهم بگویم که امسال هر پروژه‌ای که اسم هوش مصنوعی و دیتا به خود بچسباند چندصد درصد رشد می‌کند (شاید هم این طور شود)؛ اما نظرم این است که در این یک سال اخیر به اوشن پروتکل و ظرفیت‌هایش کم‌لطفی شده است و با کشیده‌شدن ترند هوش مصنوعی به‌سمت حوزه کریپتو، این پلتفرم شاید فرصتی برای عرض‌ اندام داشته باشد.

بنابراین، یکی از گزینه‌های آخرم برای سرمایه‌گذاری که البته نسبت به کل سبد درصد کمی سرمایه را به خود اختصاص می‌دهد، اوشن پروتکل است.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۰.۲۶ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۱۵۴

۱۰. لوکس‌ریر

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

در پایان، پرریسک‌ترین پروژه فهرست ۱۰‌تایی ما لوکس‌‌رِیر (LooksRare) است.

اگرچه در بازارهای ان‌اف‌تی، اوپن‌سی همچنان بی‌رقیب است؛ اما لوکس‌‌ریر با اینکه نوپا است، بازار خوبی را تصاحب کرده است و بسیار روبه‌رشد دیده می‌شود. همچنین، اگر سال ۲۰۲۳ سال عرضه توکن اوپن‌سی باشد که بعید هم نیست، لوکس‌ ریر بیش از پیش دیده می‌شود.

با توجه به داده‌ها و تحقیقاتم، قیمت لوکس ریر پایین‌تر از ارزش واقعی‌اش دیده می‌شود. یادتان نرود آخرین ارز این سبد است و بهتر است عدد منطقی از آن بخرید و زیاد ریسک نکنید.

 • قیمت در زمان نوشتن مقاله: ۰.۲۱ دلار
 • رتبه بازار در زمان نوشتن مقاله: ۱۹۸

ترندهای امسال

در این باره پیشنهادم این است که مقاله بنیاد مساری را بخوانید؛ اما بیش از هر حوزه دیگری، به‌نظرم امسال باید به این بخش‌ها توجه شود:

 • هوش مصنوعی
 • ان‌اف‌تی
 • شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز

درباره هر کدام سرنخی به شما می‌دهم تا بیشتر تحقیق کنید:

هوش مصنوعی به‌طور مستقیم به حوزه کریپتو مربوط نمی‌شود؛ اما یکی از ترندهای اصلی دنیای فناوری است و همان طور که در بالاتر هم گفتم می‌تواند به حوزه ارزهای دیجیتال هم کشیده شود. به پروژه‌هایی که ربطی با هوش مصنوعی دارند توجه کنید؛ اما مراقب هایپ‌ها و وعده‌های دروغین باشید.

به‌نظرم با توجه به زیرساخت‌های خوبی که طی سال اخیر فراهم شده است، ان‌اف‌تی و به‌خصوص ان‌اف‌تی‌های کاربردی دوباره ترند است. پروژه‌های این حوزه را زیر ذره‌بین داشته باشید.

در بحث شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز (DeSo) می‌دانم که پروژه‌های زیادی مانند پروژه لنز (Lens) برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ها دارند. اخبار و پروژه‌هایشان را زیر نظر داشته باشید.

جمع‌بندی

خلاصه اینکه:

 • قطعاً ارزهای دیجیتال زیادی می‌توانستند در فهرست من وجود داشته باشند؛ اما تمایل نداشتم که از ده‌ها ارز دیجیتال نام ببرم یا اینکه مقاله را تنها با ارزهای بالای جدول پر کنم.
 • قطعاً این وظیفه هر سرمایه‌گذاری است که قبل از سرمایه‌گذاری خودش تحقیقات کامل را انجام دهد و شرایط را بسنجد.
 • همیشه با مقدار پولی سرمایه‌گذاری کنید که اگر تمام آن هم از بین رفت، خللی در زندگی شما ایجاد نشود. 
 • اگر نمی‌خواهید درگیر بازار باشید، با دید بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید. تاریخچه بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت برنده میدان هستند؛ به ‌شرطی که روی پروژه‌های درستی سرمایه‌گذاری شود.

پرسود باشید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

64 دیدگاه
majid
majid
1 سال قبل

با سلام. ضمن تشکر از سایت خوبتون میشه برای من توضیح بدید اگه با 50 تومان وارد بازار ارز بشم ماهیانه چند درصد میتونم سود کنم البته میدونم بستگی به بازار و فعالیت خودم داره ممنون میشم از جوابتون

تب دی ال
تب دی ال
1 سال و 2 ماه قبل

سلام خسته نباشید
ممنون بابت این مطلب خوب
لطفا نظرتان را درباره آلگورند هم بگید ، تا الآن به من خیلی زلر زده

محمد امین
محمد امین
1 سال و 2 ماه قبل

سلام استاد جان خسته نباشی لطفا یک خط در خصوص شیبا بنویس

saeed
saeed
1 سال و 2 ماه قبل

شوکه کننده است که از بزرگترین پلتفرم غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم (میکر دائو) یاد نکردید!
کافیه یک بار به کاربرد این پلتفرم و نوع خاص سیستم حاکمیتیش. پارتنرهاش و جذابیت استیبل کوین دای رجوع کنید....
با توجه به ساپلای بسیار محدودش پیش بینی ATH جدیدی در بولران بعدی براش میشه

majid roozdar
majid roozdar
1 سال و 2 ماه قبل

ارزهای متاورس تمرکز خاصی روشونه و اکثر تحلیلگرا میگن امسال و سال اینده متاورس متحول میشه بعد شما فقط یه ارز متاورسی اونم کم نام و نشان گذاشید که حجم بسیار پایینی نسبت به بقیه متاورسیا داره گذاشتید. اگر قرار باشه توی لیست شما حداقل یه متاورسی باشه اون باید بهترینشون باشه که توی حرکتشون پیشرو هست. و از طرفی بلاکچین قوی سولانا رو این وسط نادیده گرفتید و بروزرسانی های روزانه کاردانو که بیشترین بروزرسانی ها رو توی این مدت ریزش داشته. از طرفی شما یه شت کوینی به اسم دوج اووردین که فقط یک بار رشد شارپی داشته و بعد از اون فقط در حال نزول بود و بازیچه دست ایلان ماسکه. بنظرم لیستتون بسیار ناقص هست

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
1 سال و 2 ماه قبل
پاسخ  majid roozdar

سلام مجید عزیز. اگر قرار بود ۲۰ انتخاب داشته باشم از متاورسی‌ها بیشتر می‌ذاشتم در لیست؛ اما برای ۱۰ انتخاب به‌نظرم کافی اومد. ایپ کوین هم البته نسبت به سایر متاورسی‌ها و ان‌اف‌تی‌ها حجم کمی نداره و تقریباً‌ از همه‌شون ارزش بازارش بیشتره. پیشروترین متاورسی کدومه؟ 🤔

درباره سولانا واقعاً تا اتریوم هست منطقی نیست دو تا از یه کتگوری رو بذارم (با توجه به اینکه ۱۰ انتخاب دارم) و به اینکه یهو ۵۰ تا ارز هم معرفی کنم شخصاً اعتقادی ندارم. کاردانو هم می‌تونه جالب باشه اما باز هم همون دسته‌بندی اتریوم و سولانا و ایناست.

دوج کوین از نظر شما شت کوینه؛ اما من در این ۶ سال دیدم که همیشه در بین گزینه‌های پرداخت در کنار بیت کوین بوده و واقعاً پول خوبیه برای خریدهای کوچیک. از طرفی نمیشه جامعه بزرگ و حامیانش رو نادیده گرفت.

ممنونم از نظرت مجید عزیز. در مقاله هم نوشتم که نظر شخصی و تحقیق خودمه.

پرسود باشی.

منصور علی بابایی
منصور علی بابایی
1 سال و 2 ماه قبل

روی سبد من سرمایه گذاری کنید تا پولدار بشین

کاردانو / اتم/ پل کادوت/ استیک این ارزها فراموش نشه تا سود هم بگیرین

🌷MASOUD⁦🌷
🌷MASOUD⁦🌷
1 سال و 2 ماه قبل

لوناکلاسیک
راکا
ریو ن
آریوا
وینک
کاردانو
ریپل
ترون
بلاکتوپیا
ویچین
بیبی دوج
فگ توکن
سیفمون
بیتتورنت
ایپ‌ ان اف‌تی
استارلینک
سیبا
فلوکی

ehsan Kazemneghad
ehsan Kazemneghad
1 سال و 2 ماه قبل

سلام آقا محمد ممنون از مطالب خوبتون نظرتون راجب فانتوم و گالا گیمز چیه میشه سرمایه گذاری بلند مدت کرد؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
1 سال و 2 ماه قبل

سلام احسان جان.

درباره فانتوم نظر مثبتی داشتم همیشه اما الان و در بازار نزولی واقعاً وقت تمرکز روی بزرگانه تا کمترین آسیب بهمون برسه. درباره گالا گیمز اطلاعاتم به‌روز نیست و نمی‌تونم نظری بدم.

ممنونم.

RAMIN
RAMIN
1 سال و 2 ماه قبل

سلام خسته نباشید آقای آذرنیوار گرامی
من بیشتر از یکسال هولدر ارز آلیس هستم و متاسفانه در بازار صعودی پارسال نقدش نکردم و در بازار نزولی باهاش سقوط آزاد بدی رو تجربه کردم، نظرت حضرت عالی در مورد این ارز چیه؟
پارسال که نظرتون مساعد بود البته فرمودید خیلی روش تحقیق نکردید، به نظرتون امسال می‌تونه حرفی برای گفتن داشته باشه بزرگوار؟
با تشکر

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
1 سال و 2 ماه قبل
پاسخ  RAMIN

سلام رامین عزیز.

پیشنهادم اینه که در این بازار نزولی بفروشید و برای پایه‌سازی روی گزینه‌های بهتر بذارید اون مبلغ رو.

RAMIN
RAMIN
1 سال و 2 ماه قبل

با سلام و خسته نباشید
آقای آذرنیوار گرامی لطفاً و خواهشاً در موردش حتما تحقیق کنید چون که یکی از اون ارزهای متاورسی هست که نظر خیلی از تحلیلگران بازار رو به خودش جلب کرده گزینه هایی داره که ارزهای حوزه گیمینگ فعال در بازار ندارند برای مثال در زمینه دیفای آپشن هایی داره که خیلی اونو متفاوت و خاص کرده و یکی از اولین بازی هایی هستش که به صورت آنلاین روی بلاکچین اجرا میشه البته تا آنجا که من متوجه شدم اگر میشه شما بیشتر تحقیق کنید و ما رو هم مطلع کنید
با تشکر فراوان از زحمات شما

a.a
a.a
1 سال و 2 ماه قبل

ممنون از زحماتتون.

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
1 سال و 2 ماه قبل
پاسخ  a.a

مرسی اسکای نت عزیز. 😁✌🙏