با جهش بیت کوین و ارزهای دیجیتال، ۱۱۶ میلیون دلار موقعیت شورت لیکویید شد

با جهش بیت کوین و ارزهای دیجیتال، ۱۱۶ میلیون دلار موقعیت شورت لیکویید شد

طبق آخرین آمارها، در ۱۲ ساعت گذشته بیش از ۱۳۴ میلیون دلار موقعیت معاملاتی در بازارهای مارجین لیکویید شده است که ۸۸ درصد آنها موقعیت شورت (فروش) بوده‌اند. لیکوییدشدن این موقعیت‌های نزولی به‌دلیل جهش ناگهانی امروز قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، با جهش قیمت ارزهای دیجیتال از سطوح حمایتی روز گذشته، در ۱۲ ساعت اخیر بیش از ۱۱۶ میلیون دلار موقعیت‌ معاملاتی شورت لیکویید شده است.

داده‌های وب‌سایت تحلیلی کوین‌گلس (Coinglass) نشان می‌دهند که تقریباً ۸۸ درصد معامله‌گرانی که روی کاهش قیمت ارزهای دیجیتال حساب کرده‌ بودند، در پی ازبین‌رفتن مارجین (Margin) اولیه و بسته‌شدن موقعیت‌های معاملاتی اهرم‌دار خود در صرافی‌ها، دچار ضرر شده‌اند.

داده‌ها نشان می‌دهد که صرافی ارز دیجیتال «OKX» حدود ۵۴ میلیون دلار ضرر به‌خاطر لیکوییدشدن موقعیت‌های شورت ثبت کرده است که بیشترین ضرر را در بین تمام صرافی‌ها نشان می‌دهد. پس از آن بایننس با ۲۴ میلیون دلار و بای‌بیت با ۱۲ میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین حدود ۷۰ میلیون دلار از موقعیت‌های معاملاتی آتی بیت کوین در ۱۲ ساعت گذشته لیکویید شده که بیشترین میزان در بین ارزهای دیجیتال بزرگ بوده است. معاملات آتی اتریوم ۲۸ میلیون دلار ضرر ثبت کرده و پس از آن لونا (LUNA) با ۱۰ میلیون دلار ضرر در جایگاه سوم قرار گرفته است.

با جهش بیت کوین و ارزهای دیجیتال، ۱۱۶ میلیون دلار موقعیت شورت لیکویید شد
حجم موقعیت‌های معاملاتی لیکویید‌شده به تفکیک هر ارز.

ارزهای دیجیتال مبتنی بر حریم خصوصی که با نام پرایوسی کوین (Privacy Coin) شناخته می‌شوند نیز در این مدت روندی غیرعادی داشته‌اند. داده‌های مربوط به بازار معاملات آتی ارزهای مونرو و زی‌کش (Zcash) نشان می‌دهد که هر کدام از آنها در ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکوییدشده داشته‌اند، زیرا قیمت این دو ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۲۵ درصد بیشتر شده است. این جهش نسبت به رشد ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال که در این مدت حدود ۶ درصد بوده است، فاصله به‌نسبت زیادی دارد.

بیت کوین که روز سه‌شنبه در نزدیکی ۳۸٬۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد، امروز توانست خود را به بالای ۴۲٬۰۰۰ دلار برساند. دلیل جهش قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، لورفتن برخی از جزئیات فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، درباره ارزهای دیجیتال است که ظاهراً در آن اعلام کرده است از «نوآوری‌های این حوزه که با مسئولیت‌پذیری همراه هستند، حمایت خواهد شد». انتظار می‌رود بایدن روز چهارشنبه این فرمان اجرایی را امضا کند.

داده‌ها نشان می‌دهد که زیان‌های ناشی از موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده درمجموع به ۱۳۴ میلیون دلار می‌رسد و تقریباً ۴۸٬۴۱۲ حساب کاربری را دچار ضرر کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
امیر عرفان جعفری کیا
امیر عرفان جعفری کیا
2 سال قبل

متوجه نمیشم،یعنی چی ضرر کردن مردم
اتفاقا با بالا رفتن قیمت ارز ها که ملت سود کردن

حجت
حجت
2 سال قبل

معاملات اهرمی منظورش عزیز شما روند بازار برعکس تحلیل شما باشه لیکویید میشی

Keyvan
Keyvan
2 سال قبل

یعنی ارز رو فروختن و منتظر بودن بیاد تا با قیمت پایین بخرن اما ارز گرون شد فرض کن بیت ۳۸ بوده فروختن الان شده ۴۰ یعنی دو هزار دلار ضرر کرده هر چی بالاتر بره ضررش بیشتر میشه