بلومبرگ: رسیدن بیت کوین به ۶۰ هزار دلار محتمل‌تر از رسیدن به ۲۰ هزار دلار است

بلومبرگ: رسیدن بیت کوین به ۶۰ هزار دلار محتمل‌تر از رسیدن به ۲۰ هزار دلار است

استراتژیست ارشد بلومبرگ معتقد است که بازگشت قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار محتمل‌تر از سقوط آن به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار است. این استراتژیست که به واسطه پیش‌بینی‌های صعودی‌اش در مورد بیت کوین شناخته می‌شود، از ممنوعیت‌های اخیر چین به‌عنوان یک عامل فاندامنتال صعودی نام برده است.

به گزارش کوین تلگراف، مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بخش محصولات بلومبرگ، معتقد است که بازگشت قیمت بیت کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار محتمل‌تر از شکسته شدن حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری و سپس سقوط قیمت تا سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری است.

بر اساس تصویری که اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیل‌گر ارشد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بلومبرگ، از تحلیل مک‌گلون منتشر کرده است، استراتژیست بلومبرگ روند پیش روی قیمت بیت کوین را با شرایط سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مقایسه کرده است.

به گفته مک‌گلون، در سال ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین پس از تجربه یک سقوط ۸۰ درصدی، وارد یک فاز تثبیتی طولانی‌مدت در نزدیکی سطح ۴,۰۰۰ دلار شد، اما یک جهش ناگهانی در سال ۲۰۱۹ قیمت این ارز دیجیتال را در برخی صرافی‌ها به نزدیکی ۱۴,۰۰۰ دلار رساند.

مک‌گلون که به واسطه پیش‌بینی‌های صعودی خود شناخته می‌شود، گفته است قیمت بیت کوین که از ماه مه (اردیبهشت) در محدوده ۳۰,۰۰۰ دلار در حال تحکیم بوده است، می‌تواند درحالیکه به مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری نزدیک می‌شود یک روند صعودی شگفت‌آور دیگر را آغاز کند.

مک‌گلون گفته است:

به نظر می‌رسد زمانی که قیمت بیت کوین در آستانه ۳۰ درصدی در زیر میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای (MA20) حمایت شود، تعداد آن دسته از فروشندگان که رویکرد کوتاه‌مدت دارند بیشتر می‌شود، زیرا این فرصتی برای آنهاست تا برای نگهداری بلندمدت خرید کنند.

سه میانگین متحرک کلیدی

چرخه‌های صعودی و نزولی بیت کوین معمولاً حول محور سه میانگین متحرک اصلی شکل می‌گیرد؛ میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ هفته‌ای (خط سبز درون نمودار)، که به‌عنوان حمایت و مقاومت موقت قیمت عمل می‌کند، میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای (خط آبی درون نمودار) و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای (خط نارنجی درون نمودار).

بلومبرگ: رسیدن بیت کوین به ۶۰ دلار محتمل‌تر از رسیدن به ۲۰ هزار دلار است
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کوین/دلار)

همان طور که در نمودار نمایش داده شده است، در جریان روند‌های صعودی، قیمت بیت کوین معمولاً بالای این ۳ میانگین متحرک کلیدی قرار می‌گیرد. در همین حال، در روندهای نزولی، قیمت بیت کوین پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای و میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای نوسان می‌کند.

میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای معمولاً آخرین حمایت در بازار نزولی است. تاکنون بیت کوین ۲ بار به خط نارنجی درون نمودار برخورد کرده است و هر بار پس از برخورد قیمت با این سطح به شدت رشد کرده است. برای مثال، بازگشت قیمت از سطح میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای در سال ۲۰۱۸، در ادامه با رسیدن قیمت بیت کوین به اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری همراه شد.

در موردی مشابه، در مارس ۲۰۲۰ و هم‌زمان با سقوط قیمت بیت کوین که تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا شکل گرفته بود، این خط به‌عنوان حمایت ظاهر شد و در ادامه قیمت از کف ۳,۸۵۸ دلاری به اوج تاریخی ۶۵,۰۰۰ دلاری رسید.

بیت کوین اکنون در آستانه سومین سقوط خود به زیر این خط روند از سال ۲۰۱۸ قرار دارد. قیمت این ارز دیجیتال میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای را پس از رسیدن به قیمت ۳۹,۰۰۰ دلار شکست و اکنون میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای که در نزدیکی ۳۲,۲۰۰ دلار واقع شده، قیمت را حمایت کرده است. اگر چرخه قدیمی در حال تکرار شدن باشد، می‌تواند در ادامه به سقوط قیمت به سطح میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در ۱۴,۰۰۰ دلار منجر شود.

با این حال مک‌گلون معتقد است که قیمت می‌تواند به سرعت باز گردد. او در اظهار نظری تعجب‌برانگیز از ممنوعیت‌های اخیر چین به‌عنوان یک عامل فاندامنتال صعودی نام برده است.

همچنین بخوانید: چگونه از میانگین متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟

تتر سهم خود را می‌گیرد

دولت چین در ماه مه (اردیبهشت) تمامی فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع اعلام کرد. این تصمیم مانعی بر سر راه فعالیت‌های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال شد و ماینرهای چینی را مجبور کرد تا فعالیت‌های خود را متوقف کنند و یا این که دستگاه‌های خود را به کشورهای دیگر انتقال دهند. در پی این ممنوعیت‌ها قیمت بیت کوین هم سقوط گسترده‌ای را تجربه کرد.

با این حال، مک‌گلون ممنوع شدن دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر نرم‌افزارهای منبع‌باز در چین را به‌عنوان مانعی برای رشد اقتصادی این کشور معرفی کرده است. استراتژیست بلومبرگ روز جمعه در توییتی که منتشر کرد، شاخصی را پیوست کرد که حجم و ارزش قابل‌توجه بازار دارایی‌های دیجیتال با پشتوانه دلار را به نمایش گذاشته بود که تتر را هم شامل می‌شد.

مک‌گلون در توییت خود تقاضای رو به رشد نسخه‌های دیجیتال دلار و قیمت دلار آمریکا در برابر یوان چین را مقایسه کرد. این در حالی است که مقیاس لگاریتمی نوسانات ارزش بازار این دو دارایی در فاصله بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ زیر خط پایه صفر بوده و این یعنی یوان چین در حال از دست دادن ارزش خود در برابر دلار آمریکا بوده است.

بلومبرگ: رسیدن بیت کوین به ۶۰ دلار محتمل‌تر از رسیدن به ۲۰ هزار دلار است
نمودار مقایسه ارزش بازار تتر و شاخص تغییرات قیمت دلار در برابر یوان

زمانی که این معیار به بالای سطح صفر بازگشت، نشانه‌ رشد موقت ارزش یوان در برابر دلار آمریکا بود. با این حال این رشد در مقایسه با تتر که ارزش بازار آن ۴۰ درصد از خط روند صفر فاصله گرفته، بسیار کوچک به نظر می‌رسد.

مک‌گلون نوشته است:

ممنوع شدن دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر نرم‌افزارهای منبع‌باز در چین ممکن است مانعی برای رشد اقتصادی این کشور باشد و معتقدیم که [این اتفاق] ارزش دلار و بیت کوین را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، پیتر کوزیاکوف (Peter Kozyakov)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شبکه پرداختی بین‌المللی مرکوریو (Mercuryo)، گفته است با اینکه دولت آمریکا هنوز مانند چین به طور رسمی ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی نکرده است، موارد جایگزین بسیاری مانند تتر، یو‌اس‌دی کوین (USDC) و بایننس یو‌اس‌دی (BUSD)، می‌توانند یوان دیجیتال را که دولت چین آن را کنترل می‌کند به چالش بکشند.

کوزیاکوف گفته است:

این ارزهای دیجیتال به صورت یک‌به‌یک با دلار پشتیبانی می‌شوند و همان طور که نمودار مک‌گلون نشان می‌دهد، دلار از نظر پیشرفت دیجیتالی نسبت به یوان چین پیشتاز است.

او افزود:

از آنجا که بیت کوین در ۲۳ ژوییه (۱ مرداد) بالاتر از ۳۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود، می‌توان گفته که ممنوعیت‌های چین بر قیمت تاثیر گذاشته است، با این حال عوامل فاندامنتال از سال ۲۰۱۸ تاکنون به سرعت در حال رشد هستند و این به‌خاطر شکل‌گیری احساس فومو در میان سرمایه‌گذاران نهادی است. بیت کوین باید تا پایان سال به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

اقتصاد چین به رشد خود ادامه می‌داد

یوری مازور (Yuriy Mazur)، تحلیل‌گر ارشد صرافی «CEX.IO»، با نظر مک‌گلون مخالف است. او گفته است شکوفایی اقتصاد چین با ارزهای دیجیتال یا بدون ارزهای دیجیتال ادامه می‌یابد و این موضوع هیچ ارتباطی با افزایش تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال ندارد.

مازور گفته است:

دولت چین بسیار باهوش‌تر از آن است که بخواهد چیزی را از دست دهد که جهان برای آن ارزش قائل است. بنابراین انتظار می‌رود که [در آینده] اقدامات قابل‌توجهی را برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه یوان انجام دهند، [ارزی] که به‌طور کامل بر آن کنترل دارند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
علی
علی
2 سال قبل

هفته های آینده بسیار سرنوشت ساز هستن اگر ma50 ویکلی بشکنه مسیر به سمت ۲۰k باز میشه و اگر ema20 بشکنه بازار صعودی شروع میشه طبق تاریخ شکست ma50 محتملتر هست...

Ali soltanalizadh
Ali soltanalizadh
2 سال قبل

قیمت کفش 14 هزار دلار هست . بیت کوین باید به اینجا بر خورده کنه یادتونه نره ما سر شانه وحشتناک تو تایم هفتگی می تونیم ببینیم

Komeil
Komeil
2 سال قبل

نه بابا کفش ۴ هزار دلاره ... تمام تحلیل گرهای بزرگ دنیا با اما اگر میگفتن شاید احتمالا احیانا اگر اینطور بشه اونطور بشه بیت به ۲۲ هزار میرسه کف قیمتشه .. که الان دیگه همه فهمیدن که کفش ۲۹ هزاار دلار هستش .. دیگه شماها شورشو در اوردید ۱۴ هزار دلار .. یه دفعه ای بگید میشه صفر هممون نفری یکی ۲ ملیون میخریم میشیم ابر نهنگ بعد هم ابر پولدار

الهام
الهام
2 سال قبل

لطفا تیتر خبر درست کنید.60دلار نه....60هزار دلار

بنکدار
بنکدار
2 سال قبل
پاسخ  الهام

دقیقا. به نکته خوبی اشاره کردید.

سعید
سعید
2 سال قبل
پاسخ  الهام

باشه بخواب حالا