atlas-black-friday

گیت کوین در یک ماه ۱۰۰ درصد رشد کرد؛ دلایل این رشد چه بود؟

گیت کوین در یک ماه ۱۰۰ درصد رشد کرد؛ دلایل این رشد چه بود؟

ارز دیجیتال کمترشناخته‌شده گیت کوین (Gitcoin) در یک ماه گذشته رشدی ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است. کارشناسان معتقدند که ویژگی‌های فنی گیت کوین باعث شده تا اکوسیستم این ارز دیجیتال در این مدت کوتاه رشد خوبی داشته باشد و توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان را به خود جلب کند.

به گزارش کوین تلگراف، صنعت بلاک چین روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود و کم‌کم در حال تبدیل‌شدن به ابزاری ثابت در زندگی روزمره ماست. در همین حال، تفکر «برتری یک بلاک چین نسبت به سایر شبکه‌ها» و ایدئولوژی‌های افراطی درباره این فناوری رو به نابودی است و مسئله همکاری با سایر بلاک چین‌ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

گیت کوین پروژه‌ای است که به طور خاص با هدف کمک به پیشرفت اکوسیستم ارزهای دیجیتال و ساخت آینده اینترنت آزاد طراحی شده است. می‌توان گفت که گیت کوین مجموعه‌ای متشکل از سازندگان، افراد خلاق و پروتکل‌هایی است که با یکدیگر همکاری دارند.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که قیمت گیت کوین با رشدی ۱۰۳ درصدی از ۴.۷۸ دلار در ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) به ۹.۷۱ دلار در ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) رسیده است. این رشد قیمت تحت‌تأثیر افزایش تعداد شرکای پروژه گیت کوین و طرح این پروتکل برای توسعه زیرساخت‌های نسل سوم وب (WEB3) بوده است.

گیت کوین در یک ماه ۱۰۰ درصد رشد کرد؛ دلایل این رشد چه بود؟
نمودار قیمت گیت کوین (نمای ۴ ساعته بازار گیت کوین/ تتر)

افزایش تعداد پلتفرم‌های مشارکت‌کننده با پروتکل گیت کوین، پشتیبانی از ویژگی‌های حاکمیتی سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا همان دائو (DAO) که به کاربران امکان مشارکت در کنترل پلتفرم را می‌دهد و ارائه استخرهای پرداخت تسهیلات با نقدینگی کافی که می‌تواند در توسعه پروژه‌ها و پروتکل‌ها مورد استفاده قرار گیرد، از دلایل اصلی رشد قابل‌توجه قیمت گیت کوین است.

افزایش تعداد شرکای گیت کوین

هدف اصلی پروتکل گیت کوین ساخت و پشتیبانی از زیرساخت‌های نسل سوم وب است. این مأموریت شامل توسعه و طراحی ابزارها، فناوری‌ها و شبکه‌های جدیدی است که بتوانند توسعه‌ نرم‌افزارهای منبع‌باز (Open Source) را آسان‌تر از قبل کنند.

علاوه بر این، در اکوسیستم گیت کوین شرایط برای همکاری با طیف گسترده‌ای از پروتکل‌ها و پلتفرم‌ها فراهم است. گیت کوین با برگزاری هکاتون‌ها (hackathon) و پرداخت تسهیلات مالی، توسعه‌دهندگان را ترغیب می‌کند تا فعالیت خود را در این اکوسیستم دنبال کنند.

هکاتون به رویدادهایی گفته می‌شود که در آن برنامه‌نویسان و افراد دیگری از جمله طراحان گرافیکی و مدیران پروژه که در زمینه توسعه نرم‌افزار فعالیت دارند، گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

هارمونی (Harmony)، نروس نتورک (Nervos Network)، تزوس (Tezos)، کسپر (Casper) و آرویو (Arweave)، از جمله پروژه‌هایی هستند که اخیراً فعالانه با جامعه گیت کوین همکاری داشته‌اند.

ارائه جوایز جذاب و پرداخت تسهیلات مالی به توسعه‌دهندگان فعال در هکاتون‌ها و دیگر رویدادهای به میزبانیِ گیت کوین، باعث شده است تا پروژ‌های فعال در این پروتکل بتوانند توسعه‌دهندگان و افرادی از جامعه را که برای پیشرفت خود به آنها نیاز دارند جذب کنند.

کاربردهای دائو در کنترل پلتفرم‌ها

دائو یا سازمان خودگردان غیرمتمرکز یک جریان نوظهور و قابل‌توجه در صنعت بلاک چین است. دائو به این دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که به اعضای جامعه ارز دیجیتال حق رأی می‌دهد و به آنها کمک می‌کند درباره مسیر آینده و توسعه پلتفرم‌ها تصمیم‌گیری کنند.

گیت کوین این مدل را پذیرفته است و اکنون جامعه فعالی دارد که در رأی‌دادن به طرح‌های پیشنهادی مشارکت کرده و به اداره پروتکل این پروژه کمک می‌کند.

برخی از اعضای جامعه گیت کوین که نمی‌خواهند در تصمیم‌گیری‌های روزانه این پروتکل مشارکت داشته باشند، می‌توانند حق رأی خود را در اختیار شخص دیگری که به او اطمینان دارند قرار دهند تا به نیابت از آنها به طرح‌های پیشنهادی رأی دهد و در مقابل درصد مشخصی پاداش دریافت کند.

در حال حاضر ۵ جریان کاری مستقل دائو در اکوسیستم گیت کوین وجود دارد که شامل جریان‌های مبارزه با تقلب و تبانی، محصولات عمومی، پرداخت تسهیلات توسعه نرم‌افزار، مونشات کالکتیو (Moonshot Collective) و مجموعه «الگوهای رفتاری، تجارت محصولات و بازاریابی» است.

همچنین بخوانید: سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) چیست؟

تسهیلات جذاب برای توسعه‌دهندگان جدید

استخر تسهیلات مالی به اکوسیستم گیت کوین کمک کرده است تا اعضای جامعه و توسعه‌دهندگان جدیدی را بپذیرد؛ موضوعی که به نفع تمام پروتکل‌های شریک گیت کوین هم هست.

گیت کوین به‌منظور تأمین منابع مالی موردنیاز برای پرداخت تسهیلات به پروژه‌های منبع‌باز از کمک‌های مالی جامعه خود و تطبیق درجه دوم استفاده می‌کند. نقدینگی موجود در استخر تسهیلات هم به صورت پاداش به شرکت‌کنندگان هکاتون‌ها و اعضای جامعه گیت کوین پرداخت می‌شود.

جامعه گیت کوین اخیراً مشغول غیرمتمرکزسازی فرایند پرداخت تسهیلات است تا با این کار گامی دیگر در جهت ساخت یک پروتکل واقعاً غیرمتمرکز بردارد که توسط اعضای جامعه‌اش اداره می‌شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ADA1200
ADA1200
3 ماه پیش

شما وقتی که یک ارز رشد خودشو میکنه میایید اطلاعاتشو میدید ؟؟

محسن محمدی
محسن محمدی
3 ماه پیش

ای اخبار و اطلاعاتی ک میدین چ سودی داره. شما اگ با بررسی و اطلاعات گرفتن قبل از اینکه ارزی یا التکویینی جای بخواد لیست بشه یا ب دلایلی بزودی میخواد بره بالا از اینجور اطلاعات بدین خیلی استفاده اش بیشترع. نوش دارو بعد مرگ سهرابه ک فلان چیز ایفد رشد کرد اون یکی اونقد خو چ فایده.
جای ای حرفا اطلاعات درست بدین تا مردم سود ببرن

فرداد
فرداد
3 ماه پیش

ممنون، ولی در این یکماه اخیر بیشتر ارزهای معتبر حتی بیش از دوبرابر رشد کرده اند

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA