احتمال جهش ۵۰درصدی قیمت ریپل پس از پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس آمریکا

احتمال جهش ۵۰درصدی قیمت ریپل پس از پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس آمریکا

پس از آنکه ریپل توانست در هفتهٔ گذشته برد دیگری در پرونده شکایت کمیسیون بورس آمریکا به‌دست آورد، برخی از تحلیلگران امیدوارند با پیروزی این شرکت در این نبرد حقوقی طولانی‌مدت،‌ شاهد رشد حداقل ۵۰درصدی قیمت ریپل در سال ۲۰۲۲ باشند.

به گزارش کوین تلگراف، ‌آنالیسا تورس (Analisa Torres)، قاضی دادگاه منطقه‌ای ریپل، در ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار دستور داد اسنادی را منتشر کند که ویلیام هینمن (William Hinman)، مدیر پیشین بخش مالی این سازمان آنها را نوشته است.

ریپل معتقد است هینمن احتمالاً در این اسناد مخفی‌شده‌ به این نکته اشاره کرده است که اتر، توکن بومی بلاک چین اتریوم، اوراق بهادار نیست. دلیل ریپل در درجه اول این است که هینمن در ژوئن ۲۰۱۸ (خرداد ۹۷) و در سخنرانی خود طی اجلاس «یاهو فایننس آل مارکتز» همین نکته را بیان کرده بود.

نوشته هینمن می‌تواند در دفاعیه ریپل به‌عنوان مدرکی استفاده شود که نشان می‌دهد توکن XRP نباید به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شود. این برخلاف ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که در دادخواست خود در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) ارائه کرده بود.

از آن زمان تاکنون صرافی‌‌های بسیاری از جمله کوین ‌بیس و بیت‌ استمپ، ریپل را از بازار حذف کرده‌اند. در نتیجه، در طول بازار صعودی سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، رپیل میان ارزهای دیجیتال برتر بازار تنها توکنی بود که موفق نشد رکورد تاریخی خود را افزایش داده یا حتی به آن نزدیک شود. این اتفاق نشان‌دهنده احتیاط سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال است.

برخی استدلال می‌کنند که ریپل از منظر تحلیل تکنیکال نسبت به سایر ارزهای دیجیتال برتر، کمتر از آنچه که باید، ارزش‌گذاری شده است. با توجه به اینکه قیمت این توکن پس از دستور قاضی تورس ۲۰درصد افزایش یافت، برد رپیل احتمالاً این وضعیت را تغییر خواهد داد.

احتمال جهش ۵۰درصدی قیمت ریپل پس از کسب پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس آمریکا
تحلیل یکی از کاربران توییتر از نمای یک‌هفته‌ای بازار «ریپل/ تتر».

تحلیل قیمت ریپل

از منظر تحلیل تکنیکال، قیمت ریپل با عبور از سطح مقاومت فعلی (Breakout) خود می‌تواند رشدی ۵۰درصدی را تجربه کند.

به‌ویژه اینکه این توکن در حال آزمایش عبور از محدوده تلاقی یک خط روند مقاومتی و نزولی چندساله با یک منطقه حمایتی بازگشتی و یکی از سطوح اصلاحی فیبوناچی است که همگی در محدود ۰.۵۷ دلاری قرار گرفته‌اند. برد ریپل در این پرونده می‌تواند به توکن XRP کمک کند تا قاطعانه از این محدوده تلاقی عبور کند.

احتمال جهش ۵۰درصدی قیمت ریپل پس از کسب پیروزی در دادگاه کمیسیون بورس آمریکا
نمودار هفتگی قیمت «ریپل/ دلار».

شکست این مقاومت حساس، احتمالاً ریپل را در مسیر حرکتی صعودی به‌سمت سطح اصلاحی فیبوناچی بعدی در محدوده ۰.۷۲ دلاری قرار خواهد داد که نسبت به قیمت فعلی آن تقریباً ۵۰درصد بیشتر است. در مقابل، یک بازگشت قیمتی (Pullback) می‌تواند ارزش ریپل را تا سطح پشتیبانی قبلی خود یعنی ۰.۳۱ دلار کاهش دهد که نسبت به قیمت فعلی ۳۵درصد کمتر است.

دون‌آلت (DonAlt)، تحلیلگر فعال در توییتر، دراین‌باره گفته است:

قیمت ریپل اساساً به روند دادگاه بستگی دارد. اگر آنها در کل پرونده پیروز شوند، قیمت ریپل به‌شدت افزایش خواهد یافت. اگر ببازند، ممکن است قیمت با یک کندل نزولی منفی ۵۰درصدی مواجه شود. علاوه ‌بر این، باخت ریپل دیگر ارزهای دیجیتال را در برابر حمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار آسیب‌پذیرتر می‌کند؛ پس بهتر است آنها را تشویق کنید.