بررسی اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا در نشست جکسون هول؛ نرخ بهره باز هم افزایش می‌یابد؟

بررسی اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا در نشست جکسون هول؛ نرخ بهره باز هم افزایش می‌یابد؟

اظهارات روز جمعه رئیس بانکی مرکزی آمریکا در جریان نشست جکسون هول گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش نرخ بهره در این کشور برای دوره بعدی یا تا پایان سال ۲۰۲۳ را تقویت کرد. این در حالی است برخی اقتصاددان‌ها بازگشت زودهنگام فدرال رزور از سیاست‌های انقباضی را پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روز گذشته در جریان نشست جکسون هول سخنرانی کرد. نتیجه اظهارات پاول بیشترشدن احتمال افزایش نرخ بهره در این کشور از نظر کارشناسان بود.

او در سخنرانی خود بار دیگر به تعهد بانک مرکزی آمریکا برای رساندن تورم در ایالات متحده به سطح ۲درصد تأکید کرد. این در حالی است که برخی اقتصاددان‌ها می‌گویند رسیدن به این هدف تورمی در آمریکا می‌تواند برای فدرال رزرو دشوار باشد.

پاول در نشست جکسون هول گفت:

۲درصد هدف تورمی ما بوده و خواهد بود. رسیدن به این سطح اما، به پشت سر گذاشتن دوره‌ای از رشد اقتصادی با نرخ‌های پایین‌تر از روند فعلی نیاز دارد.

پاول می‌گوید بانک مرکزی به نتیجه‌ای که می‌خواسته نرسیده است و احتمالاً اقتصاد ایالات متحده آن‌قدر که باید آرام نگرفته است.

پائول کروگمن (Paul Krugman)، اقتصاددان مشهور، هفته گذشته یادداشتی در نیویورک تایمز منتشر کرد که در آن گفته بود تورم ۲درصدی ممکن است شرایط اقتصادی بدی در آمریکا ایجاد کند و به همین خاطر احتمال دارد فدرال رزرو هدف تورمی خود را به ۳درصد تغییر دهد.

آمارهای ابزار «FedWatch tool» بورس کالای شیکاگو که از آن برای پیش‌بینی تغییرات نرخ بهره در آمریکا استفاده می‌شود، نشان می‌دهد پس از این نشست شانس افزایش نرخ بهره در دوره بعدی که ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) است، به ۲۰درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شانس افزایش نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۳ طبق بررسی‌های مجموعه تحلیلی «The Kobeissi Letter» هم‌اکنون حدود ۵۲درصد ارزیابی می‌شود که بالاترین سطح این شاخص طی ۲ ماه گذشته است.

بررسی اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا در نشست جکسون هول؛ نرخ بهره باز هم افزایش می‌یابد؟
پیش‌بینی ابزار FedWatch tool از تغییرات نرخ بهره در دوره پیش رو.

در مجموع، شروع روند کاهش نرخ بهره بانکی در آمریکا می‌تواند زمینه‌ساز ورود سرمایه‌های بیشتر به بازار ارزهای دیجیتال باشد؛ اتفاقی که طبق اظهارات مقامات فدرال رزرو، پیش از ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد ۱۴۰۳) موردانتظار نیست.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
Jecco You
Jecco You
8 ماه قبل

رک بگم،همه تو کشتی هستیم….یعنی هرکی سوار بر این کشتی به ظاهر پر زرق و برق نشده تا الان قطعا شده….و این موضوع من رو میترسونه…اگر بیت کوین تا قبل کریسمس سالی که توش هستیم یعنی ۲۰۲۳ حرکت صعودیش رو شروع نکنه پیشبینی تقریبا تلخی دارم براتون اونم اینه که سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ هم ما به شرایط نزولی و تثبیت ادامه میدیم و شاید اواسط ۲۰۲۵ استارت بول مارکت جدید باشه،و زیاد خوشحال کننده هم نیست چون حتی اگر ۲۰۲۵ هم حرکت صعودیش رو شروع کنه خیلی بخواد حرکت کنه نهایتا تا سقف قبلی خودش یا نرسیده به سقف قبلی خودشه،من نمیتونم قبول کنم که مارکت بریزه و کل افراد آماتور (از جمله خودم) رو سوار کشتی کنه بعد ببره به جزیره پولدارا برسونه…این کار مارکت ساز حرفه ای نیست

امیر نظری
امیر نظری
8 ماه قبل
پاسخ  Jecco You

نا امید نباش میره بالا زیاد هم میره فقط شما هنگام رسیدن به سقف قبلی نظارگر باش و چیزی نفروش که نتیجه چند سال هولد کردنت بیهوده نباشه