آیا افزایش قیمت طلا، منجر به تداوم روند صعودی بیت کوین خواهد شد؟

آیا افزایش قیمت طلا، منجر به تداوم روند صعودی بیت کوین خواهد شد؟

قیمت بیت کوین، امروز به آستانه ۳۱٬۰۰۰ دلاری، بالاترین سطح خود از ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) رسید. در این شرایط، برخی تحلیلگران عقیده دارند که رشد ارزش دارایی‌های حساس به نرخ بهره، مانند طلا، می‌تواند نشانه‌ای مثبت از تداوم روند صعودی این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت باشد.

آیا افزایش قیمت طلا، منجر به تداوم روند صعودی بیت کوین خواهد شد؟
نمودار روزانه قیمت جفت بیت کوین / دلار

به گزارش کوین‌دسک، درحالی‌که طلا رشد ۶.۷درصدی را در ۳۰روز گذشته ثبت کرده، قیمت بیت کوین بیش از ۱۴.۶درصد افزایش یافته است. البته، آغاز تنش‌ها در خاورمیانه در کنار تداوم گمانه‌زنی‌ها در مورد پایان سیاست انقباضی فدرال ررزو که نشان می‌دهد یک دوره تورمی در پیش است، باعث شد تا رشد قیمت طلا یک هفته پیش از بیت کوین آغاز شود.

گرگ ماگدینی (Greg Magdini)، مدیر بخش مشتقات در آمبرداتا، دراین‌باره گفت:

نرخ‌های بهره درحال‌حاضر، بزرگ‌ترین محرک اقتصاد کلان هستند؛ اما به‌طور شگفت‌انگیزی، دارایی‌های حساس به نرخ، مانند طلا، شاهد روند صعودی بودند که خبر خوبی برای بیت کوین است.

او افزود که هزینه‌های جنگ به‌طور سنتی باعث ایجاد تورم خواهند شد و فدرال رزرو نیز به‌طور هم‌زمان، در شرایطی که اقتصاد ایالات متحده استوار باقی مانده، به توقف روند افزایش نرخ بهره اشاره می‌کند. با توجه به خوش‌بینی بازار نسبت به تأیید مجوز ETF‌های اسپات، روند کنونی احتمالاً منجر به افزایش قیمت طلا و بیت کوین خواهد شد. ماگدینی خاطرنشان کرد:

بیت کوین، با توجه به قابلیت انتقال آسان، نگهداری ناشناس آن در برابر دولت و مصون‌بودنش از تورم، همچنان دارایی جذاب‌تری نسبت به طلا است. با درنظرگرفتن خوش‌بینی‌ها نسبت به عرضه ETF‌های اسپات و دعوای حقوقی ریپل، به عقیده من، روند تحولات برای بیت کوین بسیار صعودی خواهد بود.

تحلیلگران «بلاک‌ور سلوشنز» نیز عقیده دارند که رشد کنونی قیمت حاصل تأثیر تأیید احتمالی یک ETF اسپات بیت کوین بر بازار اسپات است. آن‌ها خاطرنشان کردند:

ازآنجایی‌که سرمایه گذاران به‌دنبال قایق نجاتی هستند که بیت کوین در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و ژئوپلیتیکی فراهم می‌کند و گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده بیت کوین بلاتکلیف تأیید ETF اسپات است، پرایس اکشن کاملاً صعودی خواهد بود.

به گفته الکس تورن (Alex Thorn,)، رئیس واحد تحقیقات «فرم‌واید»، جهت‌گیری بازارسازان آپشن نشان‌دهنده امکان حرکت ناگهانی به سمت قیمت‌‌های بالاتر است. تورن توضیح میدهد که بازارسازان موقعیت‌های گامای شورت (Short Gamma Position) را حفظ کرده‌اند که آن‌ها را مجبور به خرید با قیمت بالا و فروش با قیمت پایین با حرکت بازار می‌کند. معامله‌گران این کار را انجام می دهند تا موقعیت‌های معاملاتی خود را دوباره به‌حالت خنثی بازگردانند، اقدامی که به‌طور ناخواسته باعث افزایش نوسانات قیمت خواهد شد. تورن افزود:

با افزایش قیمت اسپات بیت کوین، بازارسازان آپشن بیت‌کوین، به‌طور فزاینده‌ای به موقعیت‌های گامای شورت حرکت می‌کنند. وقتی گاما شورت است و قیمت اسپات افزایش می‌یابد، باید دوباره در بازار اسپات خرید کنید تا دلتا خنثی بماند. نتیجه این اقدامات، رشد انفجاری کوتاه‌مدت بیت کوین در آینده نزدیک خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
WhiteShadoW
WhiteShadoW
4 ماه و 8 روز قبل

رشد و صعود طلا خود به صورت مستقیم ارتباطی با رشد و صعود بازارکریپتو نداره منتهی ریسک امنیتی و اقتصادی و ریشه آنچه نهایتاً موجب شده طلا که تا به امروز قیمتش بیشتر از دوهزار صعود نکرده و سال ها در همین سیکل باقی مانده از این چرخه طولانی خارج بشه و درآینده نزدیک رکوردقیمتی خود را بشکند..
پس دلایلی که موجب حرکت و روند صعودی طلا میشه نهایتاً بر بازار کریپتو هم تاثیر خواهد گذاشت و بعداز آنکه حباب قیمتی بازارها اشباح شد مطمعنا باید منتظر ترکیدن حباب قیمتی در بازاره باشیم که همزمان خواهد شد با بزرگترین بحران مالی بعداز جنگ جهانی ولی قبلش در بعضی از بازارها اشاره شده صعود تجربه خواهیم کرد ولی دربازارهای مثل بورس نیویورک ، لندن و توکیو شاهد ریزش در اکثر سهم ها خواهیم بود