دلیل جهش ۱۵درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته چه بود؟

دلیل جهش ۱۵درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته چه بود؟

قیمت بیت کوین در ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) پس از رشد ۱۵درصدی به بالاترین سطح شش‌ماهه اخیر خود، حدود ۲۴٬۸۰۰ دلار رسید. اکنون، بررسی داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که دلیل این جهش قیمتی چیزی جز ورود حجم عظیمی سرمایه به بازار در یک هفته گذشته نبوده است.

به گزارش کوین کوین تلگراف، افزایش یک روزه قیمت بیت کوین بسیاری از معامله‌گران را غافلگیر کرد؛ زیرا از نظر تاریخی، فوریه (بهمن) ماهی نزولی برای این ارزهای دیجیتال بوده است. در حقیقت، افزایش ۱٬۸۲۰ دلاری قیمت در عرض ۲۴ ساعت، این روز را به سبزترین روز برای بیت کوین در ۶ ماه گذشته تبدیل کرد.

دلیل جهش ۱۵درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته چه بود؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران افزایش قیمت بیت کوین را به عوامل مختلفی از جمله افزایش ارزش دلار و کاهش تورم نسبت می‌دهند. با این حال، بررسی داده‌های ‌آن‌چین نشان می‌دهد که ردپای جهش کنونی قیمت را می‌توان در یک صندوق مرموز یافت که در ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) شروع به ریختن پول به بازار ارزهای دیجیتال کرده است.

طبق داده‌های گزارش لوک‌آن‌چین (Lookonchain)، نزدیک به ۱.۶میلیارد دلار سرمایه نهادی در ۶ روز گذشته به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر شده است. بیشتر این ۱.۶میلیارد دلار به‌شکل استیبل کوین، به ویژه یو‌اس‌دی کوین‌های صادرشده توسط سیرکل وارد بازار شده است. صاحب این سرمایه ابتدا یو‌اس‌دی‌ کوین‌های خود را از سیرکل برداشت کردخ و سپس آن‌ها را به صرافی‌های مختلف فرستاده است.

دلیل جهش ۱۵درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته چه بود؟
لیست برداشت‌ یو‌اس‌دی کوین‌ها از سیرکل که لوک‌آن‌چین منتشر کرده است

لوک‌آن‌چین، دارایی‌های سه کیف پول شاخص را از سیرکل تا صرافی‌های مختلف دریابی کرده است. اولین آدرس کیف پول که با «0x308F» شروع می‌شود، از ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن)، ۱۵۵میلیون یو‌اس‌دی کوین را از سیرکل برداشت و به صرافی‌ها منتقل کرده است. آدرس کیف پول دوم که با «0xad6e» شروع می‌شود، ۳۹۷میلیون یو‌اس‌دی کوین و کیف پول سوم که با «0x3356» شروع می‌شود، ۹۵۳.۶میلیون یو‌اس‌دی کوین را از سیرکل برداشت کرده و تقریباً در همان زمان به صرافی‌های مختلف واریز کرده است.

دلیل جهش ۱۵درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته چه بود؟
نمودار جریان برداشت یو‌اس‌دی کوین‌ها از سیرکل و واریز به صرافی‌ها

افزایش قیمت بیت کوین تنها چند روز پس از آن رخ می‌دهد که این ارز دیجیتال برای اولین‌بار در تاریخ شاهد تقاطع مرگ در نمودار هفتگی خود را بود. تقاطع مرگ زمانی رخ می‌دهد که میانگین متحرک کوتاه‌مدت یک دارایی، معمولاً ۵۰ روزه، از میانگین متحرک بلندمدت آن، معمولاً ۲۰۰ روزه عبور می‌کند. باوجود ماهیت نزولی این الگو، در سال‌های اخیر به‌دنبال شکل‌گیری این الگو شاهد رشد کوتاه‌مدت بیشتر از متوسط بوده‌ایم.

با این همه، جامعه ارزهای دیجیتال واکنش متفاوتی نسبت به شکل‌گیری تقاطع مرگ در نمودار هفتگی نشان داد و طرفداران بیت‌کوین آن را شروع یک روند صعودی دیگر می‌نامند. سامسون مو (Samson Mow) در مورد افزایش اخیر قیمت بیت کوین گفت:

روند قیمت بیت کوین هنوز زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای حرکت می‌کند که سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار است. معامله بیت کوین زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای، اتفاقی غیرمتعارف است.

از نظر تاریخی، در هر یک از چرخه های اصلی بازار، ‌قیمت بیت کوین تا محدوده میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای به پایین‌ترین سطح خود می‌رسید. برخی دیگر از تحلیلگران افزایش اخیر قیمت را یک تله خرسی نامیدند و هشدار دادند که بازیکنان بزرگ در حال نقدکردن دارایی خود هستند.

بیشتر بخوانید: اولین تقاطع مرگ تاریخ بیت کوین روی نمودار هفتگی؛ منتظر ریزش شدید بازار باشیم؟

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
mh.atf
mh.atf
۱ سال قبل

اینده عالی 👍

Tami
Tami
۱ سال قبل

بازاری سراسر دستکاری

Kamran roshan
Kamran roshan
۱ سال قبل

واقعاً هم که تله خرسی هست و سرمایه گذاران بزرگ الان دارند نقد میشن به زودی ریزش سنگین شارپی داریم

siavash na
siavash na
۱ سال قبل
پاسخ  Kamran roshan

انشاللاه یادت نره