در شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی بازار چه کنیم؟ مدیرعامل بایننس پاسخ می‌دهد

در شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی بازار چه کنیم؟ مدیرعامل بایننس پاسخ می‌دهد

به‌نظر می‌رسد اثر دومینووار سقوط صرافی FTX در تشدید نوسانات بازار، همچنان ادامه داشته باشد. در این شرایط، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، به سرمایه‌گذاران کم‌تجربه توصیه کرده است که پیش از سرمایه‌گذاری یا معامله در بازار پرنوسان و پیش‌بینی ناپذیر کنونی، یک مسئله مهم را در نظر بگیرند.

به گزارش کوین تلگراف، ژائو در ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) در یک اسپیس (Space) یا گفت‌وگوی صوتی توییتری به نام «هرچه می‌خواهی از من بپرس» که به میزبانی بایننس برگزار شد، عنوان کرد که سرمایه‌گذاران کم‌تجربه به‌جای به‌خطرانداختن پول مورد نیاز برای هزینه‌های زندگی‌شان، منتظر دوره‌ای پرتلاطم باشند.

ژائو گفته است:

نباید از پولی که در هفته‌ها یا ماه‌های آینده به آن نیاز دارید برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال استفاده کنید. فقط باید از پول نقد غیرضروری استفاده کنید که برای مدت طولانی، مثلاً شاید چند سال، به آن نیاز ندارید.

ژائو به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بی‌تجربه‌ای که پول نقد مازاد در اختیار دارند، توصیه کرد که پیش از استفاده از سرمایه خود در بازار در آینده نزدیک، تمامی جوانب را در نظر بگیرند.

مدیرعامل بایننس می‌گوید:

اگر نمی‌دانید اوضاع از چه قرار است، تلاش نکنید حدس بزنید که قرار است چه اتفاقی بیفتد. پیش‌بینی [آینده] بسیار سخت است. دور‌ه‌ای غیرقابل‌پیش‌بینی با نوسانات شدید را پشت سر خواهیم گذاشت.

او افزود:

بنابراین، به بیشتر مردم توصیه می‌کنم در این دوره زمانی دارایی‌های خود را نگه دارند؛ مگر اینکه شما بسیار باتجربه، پخته و مطمئن باشید و بتوانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنید.

افزایش نوسانات بازار در حالی رخ می‌دهد که بحران نقدینگی FTX بر کل صنعت تأثیر منفی داشته است؛ به‌ویژه که تعدادی از صرافی‌های متمرکز مجبور شده‌اند به‌طور موقت برداشت‌ها را متوقف کنند.

با این حال، ژائو تأیید کرد که چنین مشکلاتی در بایننس وجود ندارد. او در پاسخ به این سؤال که چرا کاربران باید به صرافی او اعتماد کنند، به ترازنامه شرکتش اشاره کرد و گفت:

ما وامی نداریم، بدهی نداریم و به هیچ‌کس بدهکار نیستیم. همچنین، وام‌های خارج از پلتفرم نداد‌ه‌ایم. بنابراین، هرگز دارایی‌های کاربران را نمی‌گیریم و برای مدیریت به شخص ثالث نمی‌دهیم تا از آنها سود کسب کنند.

ژائو تأیید کرد که بایننس نیز به‌دنبال فروپاشی FTX و چندین حادثه دیگر، شاهد برداشت بخشی از کاربران خود بوده است؛ حوادثی که به کاهش اعتماد جامعه به صرافی‌های متمرکز منجر شد.

او تأکید کرد که حتی در صورت سقوط بایننس، این پلتفرم باز هم کاربران را از برداشت سرمایه‌های خود منع نخواهد کرد.

ژائو گفته است:

اگر همه کاربران هم سرمایه‌های خود را از پلتفرم معاملاتی بایننس برداشت کنند، فقط صرافی متمرکز خود را تعطیل خواهیم کرد. ما کسب‌وکارهای سودآور بسیار زیاد دیگری نیز داریم.

ژائو فکر می‌کند که رخ‌دادن چنین اتفاقی کاملاً امکان‌‌پذیر است و پیش‌بینی می‌کند که وقتی برنامه‌های دیفای (DeFi) به جریان اصلی تبدیل شوند، ممکن است دیگر به صرافی متمرکز نیازی نباشد.

او دراین‌باره گفته است:

اگر راهی داشته باشیم که به افراد اجازه دهد دارایی‌شان را به‌شکلی ایمن و آسان در حضانت خود داشته باشند، راهی که ۹۹درصد مردم می‌توانند آن را انجام دهند، صرافی‌های متمرکز وجود نخواهند داشت یا احتمالاً دیگر نیازی به آنها نخواهد بود که اتفاق بسیار خوبی است.

در حالی که بایننس خود یک صرافی متمرکز است، ژائو تأکید کرد که شرکای سرمایه‌گذاری این شرکت شامل صرافی‌های متمرکز و پروتکل‌های غیرمتمرکز هستند تا حق انتخاب را برای کاربران فراهم و از کارآفرینان حمایت کنند.

همچنین بخوانید: صرافی غیرمتمرکز چیست؟ + معرفی بهترین‌ها (آپدیت ۲۰۲۲)

مدیرعامل بایننس افزود:

ما نسبت به استفاده از فناوری‌ بی‌طرف هستیم؛ تلاش نمی‌کنیم تا همه چیز را متمرکز کنیم یا همه کاربران را روانه صرافی‌های متمرکز کنیم. اگر یک صرافی غیرمتمرکز برای رفع نیازهای شما کافی است، از آن استفاده کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
Hadi Nazari
Hadi Nazari
1 سال و 5 ماه قبل

این CZ فیلم 300 رو تویت میکنه!!!؟؟؟ ، سایت CoinMarketcap رو خریده و تو این سایت هم ایرانی ها رو تحریم هستند حتی سایتش رو هم برای ما محدود کرده به شما اجازه ثبت نام نمیده برای ایجاد واچ لیست، خبر فروش ارز FTX رو میده حالا از کجا خبر داره که چهار روز زودتر اعلام کرده 6 Nov اعلام کرد و 10 Nov ارز FTX ریخت!؟ حرف از مزایای غیر متمرکز بودن میزنه ولی صرافی خودش متمرکز تو دامپ و فرو پاشی لونا می گن دست داشته و از این فرصت قرمز شدن بازار 19000 هزار BTC خریده به نظر میاد به شدت کارش تبانی کردن ...

Hadi Nazari
Hadi Nazari
1 سال و 5 ماه قبل

این CZ فیلم 300 رو تویت میکنه، خبر فروش ارز FTX رو میده، حرف از مزایای غیر متمرکز بودن میزنه ولی صرافی خودش متمرکز تو دامپ و فرو پاشی لونا می گن دست داشته و از این فرصت قرمز شدن بازار 19000 هزار BTC خریده به نظر میاد به شدت کارش تبانی کردن ...

Dayimamed
Dayimamed
1 سال و 5 ماه قبل

متعلق به نصرآباد اصفهانی؟

حمیدبابائی
حمیدبابائی
1 سال و 5 ماه قبل

نظری ندازم

ابوالفضل شاهسوار
ابوالفضل شاهسوار
1 سال و 5 ماه قبل

ادم صادقی هستش

ذکریاطاهری
ذکریاطاهری
1 سال و 5 ماه قبل

وقعأدمش‌گرم‌ک‌همچنینین اطلاعاتی‌رادراختیارمردم‌میزاره👍👍👍

امیر
امیر
1 سال و 5 ماه قبل

واقعا این آدم نفرت انگیزه
اکثر اتفاقات منفی بازار زیر سر همین آدمه