کیف پول سخت افزاری چیست و چگونه کار می کند؟

کیف پول سخت افزاری چیست و چگونه کار می کند؟

برای نگه‌داری هر دارایی از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال، برای نگه‌داری پول و طلا آن‌ها را در گاوصندوق قرار می‌دهیم یا به صندوق امانات بانک‌ها می‌سپاریم. به‌طور‌مشابه، نگه‌داری ارزهای دیجیتال نیز روش‌های گوناگونی دارد. برخی از روش‌ها ساده و ارزان، اما پرریسک هستند و برخی دیگر مانند کیف پول سخت‌افزاری پرهزینه، ولی امن هستند.

هکرها همیشه استراتژی‌های فراوانی را برای سرقت موجودی کاربران به‌کار می‌گیرند. درمقابل، اشتباه‌های سهوی انسانی هم تاکنون میلیون‌ها دلار سرمایه را بر باد داده است؛ بنابراین، استفاده از راهبرد مناسب برای تأمین امنیت دارایی‌ها، از وظایف اصلی سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال است. دراین‌میان، تاکنون یکی از روش‌های مناسب ذخیره‌سازی دارایی‌های دیجیتال، استفاده از کیف پول سخت‌افزاری بوده است.

در این مطلب، توضیح می‌دهیم که کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند و چه مزایایی دارد. همچنین، بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری موجود را معرفی می‌کنیم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کیف پول سخت‌افزاری چیست؟

کیف پول سخت‌افزاری (hardware wallet) یا همان کلد ولت (Cold Wallet) دستگاهی فیزیکی است که به‌طور‌ویژه برای ذخیره‌سازی امن دارایی‌های دیجیتال طراحی شده است. کیف پول‌های سخت‌افزاری ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای دارند که امکان حمله هکرها را به‌صورت چشمگیری کاهش می‌دهند. بخش عمده امنیت این کیف پول‌ها به این دلیل است که کلیدهای خصوصی را به‌صورت آفلاین نگهداری می‌کنند. کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) یکی از معروف‌ترین نمونه‌های کیف پول سخت‌افزاری است که بسیار شبیه فلش مموری است.

استفاده از کیف پول سخت‌افزاری یکی از روش‌های ایمن‌ برای ذخیره ارزهای دیجیتال است. این یعنی هکرها نمی‌توانند بدون اجازه مالک اصلی دارایی به دارایی‌ها دسترسی پیدا کنند.

کیف پول سخت‌افزاری چگونه کار می‌کند؟

به‌طور‌کلی، کیف پول ارز دیجیتال مشابه حساب بانکی دیجیتال است که با استفاده از آن می‌توانید به‌سادگی ارزهای خود را ارسال و دریافت و مدیریت کنید.

همچنین، ولت‌های سخت‌افزاری به کاربران اجازه می‌دهند تا انواع دارایی‌های دیجیتال خود را به‌صورت آفلاین و بدون نیاز به اتصال دائمی به اینترنت ذخیره کنند. بر‌این‌اساس، برخی افراد به کیف پول سخت‌افزاری «کیف پول سرد» یا «کلد ولت» می‌گویند.

کیف پول سخت‌افزاری چیست؟ چطور کیف پول سخت‌افزاری مناسب پیدا کنیم؟

زمانی‌که از کیف پول‌های آنلاین یا نرم‌افزاری استفاده می‌کنید، کلید دسترسی به کیف پول شما به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شود؛ بنابراین، اگر وب‌سایت کیف پول شما هک شود، این خطر وجود دارد که ارزهای دیجیتالتان را از دست بدهید. خوشبختانه زمانی‌که از کیف پول سخت‌افزاری استفاده می‌کنید، این خطر وجود ندارد؛ چون در این نوع از کیف پول، از فضای ذخیره‌سازی آفلاین استفاده می‌شود.

علاوه‌براین، کیف پول سخت‌افزاری پین‌کدی اضافی برای محافظت در‌برابر استفاده غیرمجاز دارند؛ پس اگر کیف پول سخت‌افزاری شما به‌سرقت برود یا گم شود، هیچ‌کس نمی‌تواند بدون داشتن پین‌کد به دارایی شما دسترسی پیدا کند.

چرا به کیف پول سخت‌افزاری نیاز داریم؟

کیف پول سخت‌افزاری می‌توانند انتخاب مناسبی برای کاربران دنیای ارزهای دیجیتال باشند. این کیف پول‌ها بسیاری از خطرهای خارج از اختیار کاربران را به‌‌حداقل می‌رسانند. برای نمونه، کیف پول‌های سخت‌افزاری ارز دیجیتال خلأهای امنیتی مهم در صرافی‌های ارزهای دیجیتال یا بدافزارهایی را به‌حداقل می‌رسانند که از آسیب‌پذیری‌های روز صفر (Zero Day) در سیستم‌عامل‌های موبایل و دسکتاپ سوء‌استفاده می‌کنند.

بااین‌حال، فراموش نکنید که کیف پول سخت‌افزاری کاملاً امن نیستند. به‌عنوان مثال، در حادثه‌ای امنیتی، هکرها به کیف پول سخت‌افزاری لجر حمله کردند و با استفاده از روزنه‌ای، کامپیوترهای متصل به کیف پول‌های لجر را کنترل و بدافزار خود را روی آن‌ها اجرا کردند. در این‌جا، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که انجام این نوع حمله‌ها بسیار سخت‌تر از کلاه‌برداری‌های فیشینگ و هک‌ کیف پول‌های نرم‌افزاری است.

همچنین، در چند سال گذشته چشم‌انداز امنیت و قدرت ساختار این کیف پول‌ها بسیار پیشرفت کرده و استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار آسان‌تر شده است. این نوع از کیف پول‌ها ترکیب مناسبی از امنیت و راحتی را به شما ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: چرا کیف پول‌های سخت‌افزاری آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید امن نیستند؟

تفاوت کیف پول سخت‌افزاری با کیف پول‌های داغ

به‌طور‌کلی، دو نوع کیف پول وجود دارد: یکی کیف پول نرم‌افزاری (کیف پول داغ) و دیگری کیف پول سخت‌افزاری (کیف پول سرد). هر‌کدام از آن‌ها از ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود بهره می‌برند و شباهت‌هایی نیز به یکدیگر دارند. درادامه، برخی از تفاوت‌های کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را مرور می‌کنیم.

تفاوت کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری

حالت ذخیره‌سازی

اگرچه هدف کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ذخیره و افزایش ایمنی دارایی‌های سرمایه‌گذاران است، نحوه ذخیره‌سازی آن‌ها تفاوت دارد. کیف پول سخت‌افزاری دارایی‌ها را به‌صورت آفلاین و با استفاده از رسانه‌ای فیزیکی بدون اتصال به اینترنت ذخیره می‌کند؛ در‌حالی‌که کیف پول نرم‌افزاری داده‌ها را روی کامپیوتر ذخیره می‌کند.

اکثر مردم کیف پول نرم‌افزاری را به‌دلیل سهولت استفاده و دسترسی آن ترجیح می‌دهند؛ اما قبل از اینکه کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید، از امنیت حالت ذخیره‌سازی دارایی‌ها مطمئن شوید.

امنیت

امنیت بیشتر کیف پول‌های سرد بدین‌معنی نیست که کیف پول‌های نرم‌افزاری امن نیستند. با‌این‌حال، کیف پول‌هایی که کلیدهای خصوصی را روی کامپیوتر یا تلفن‌های هوشمند ذخیره می‌کنند، موجودی کاربران را در‌برابر طیف گسترده‌ای از حمله‌های هکرها آسیب‌پذیر می‌کنند. بدافزارها می‌توانند فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را در این دستگاه‌ها شناسایی و موجودی کاربران را خالی کنند.

درمقابل، حتی اگر شخصی بتواند کیف پول سخت‌افزاری شما را به‌صورت فیزیکی به‌دست آورد، با وجود پین‌کدها نمی‌تواند دارایی‌ها را خرج کند؛ زیرا اگر چندین‌بار پین اشتباه وارد شود، دستگاه به‌طور‌خودکار به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردد.

وجوهی که از آن‌ها برای خرج‌کردن، سپرده‌گذاری (Staking)، وام‌دهی یا معامله (ترید) استفاده نمی‌شود، بهتر است به‌صورت سرد (آفلاین) ذخیره‌سازی شوند. کیف پول سخت‌افزاری وسیله‌ای مناسب برای دستیابی به این هدف است؛ حتی برای کاربرانی که دانش فنی کافی ندارند.

بیشتر بخوانید: استیکینگ یا سهام‌گذاری؛ آموزش کامل + معرفی ارز دیجیتال

قیمت

یکی از تفاوت‌های اصلی کیف پول نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قیمت آن‌هاست. همچنین، ازجمله عوامل تعیین‌کننده‌ در انتخاب کیف پول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری هزینه آن محسوب می‌شود. در‌نظر‌گرفتن تفاوت قیمت‌ها منطقی است؛ اما شایان ذکر است که دارایی‌های دیجیتال شما مهم هستند؛ به‌خصوص اگر مبلغ زیادی از سرمایه‌تان را به کریپتو اختصاص داده‌اید، بهتر است همیشه سعی کنید امنیتشان را به‌دلیل پرداخت هزینه کمتر به‌خطر نیندازید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری گران‌تر از کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند. ولت‌های نرم‌افزاری معمولاً رایگان هستند و با استفاده از آن‌ها، با گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود، دارایی دیجیتالتان را در برنامه‌هایی که اغلب رایگان هستند، ذخیره می‌کنید.

دسترسی

کیف پول سخت‌افزاری ممکن است در‌دسترس‌تر از کیف پول‌های نرم‌افزاری به‌نظر برسد؛ اما در واقعیت این‌طور نیست. تصور کنید دارایی‌هایتان را در کیف پول خود در آلمان ذخیره کرده‌اید و هفته بعد به ایالات متحده سفر خواهید کرد. این بدان‌معنی است که اگر کیف پول را همراه خودتان نبرید، تا وقتی از سفر برنگردید، به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی نخواهید داشت.

درمقابل، کیف پول نرم‌افزاری همیشه در‌دسترس است و نرم‌افزار را روی کامپیوتر شخصی یا تبلت یا تلفن هوشمند خود می‌توانید داشته باشید؛ بنابراین، هر‌جا که می‌روید، اگر دسترسی به اینترنت و برق وجود داشته باشد، کیف پول شما نیز در‌دسترس باقی می‌ماند. تنها چیزی که نیاز دارید، جزئیات ورود به سیستم است و ارزهای دیجیتال خود را در هر نقطه از جهان تنها در چند ثانیه می‌توانید ارسال و دریافت کنید.

چطور باید کیف پول سخت‌افزاری انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کیف پول سخت‌افزاری مناسب، نکات گفته‌شده درادامه مقاله را در نظر بگیرید. ممکن است یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین برای کاربران تازه‌کار گیج‌کننده و نامناسب باشد و برای کاربران باتجربه‌تر مناسب بسیار راضی‌کننده به‌نظر برسد.

 • ویژگی‌های امنیتی: بررسی کنید که آیا کیف پول احراز هویت دو‌مرحله‌ای و امضای چندگانه را ارائه می‌دهد یا خیر؟ آیا ویژگی پشتیبان‌گیری مانند عبارت ریکاوری (Seed) دارد یا خیر؟ این‌ها از ملزومات امنیتی کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند.
 • رابط کاربری و سهولت استفاده: برخی از انواع کیف پول برای مبتدیان مناسب‌تر هستند و برخی دیگر برای کاربران پیشرفته‌تر. ابتدا درباره این موضوع تحقیق و دیدگاه‌های کاربران دیگر را مطالعه کنید تا پس از خرید پشیمان نشوید.
 • ارزهای پشتیبانی‌شده: پیش از خرید کیف پول، مطمئن شوید کیف پول مدنظرتان از ارزهایی که قصد دارید آن‌ها را ذخیره کنید، پشتیبانی می‌کند. تمام ولت‌ها از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کنند.
 • سیستم‌عامل‌های پشتیبانی‌شده: همه کیف پول‌ها با همه سیستم‌عامل‌ها سازگار نیستند؛ بنابراین، قبل از خرید مطابقت کیف پول با کامپیوتر شخصی خود را بررسی کنید.
 • سازگاری با پلتفرم: آیا می‌توانید کیف پول را به صرافی‌هایی وصل کنید که همیشه از آن‌ها استفاده می‌کنید؟ آیا کیف پول با برنامه غیرمتمرکز (Dapp) و صرافی غیرمتمرکز (DEX) شما درست کار می‌کند؟
 • قابلیت حمل: بررسی کنید که حمل روزانه کیف پول چقدر برایتان آسان است؟ اگر قصد دارید روزانه از ارزهای دیجیتال استفاده کنید و پرداخت‌هایتان را با آن‌ها انجام دهید، کیف پول‌ سخت‌افزاری انتخاب چندان مناسبی نخواهد بود.
 • شهرت: شهرت و سابقه فعالیت شرکت سازنده کیف پول از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ ازاین‌رو پیش از خرید، دیدگاه‌های مشتریان و اصالت شرکت سازنده کیف پول را بررسی کنید.

درصورت گم‌کردن کیف پول سخت‌افزاری، چه کار کنیم؟

یکی از نکات مثبت استفاده از کیف پول سخت‌افزاری این است که اگر کیف پول شما گم یا خراب یا حتی سرقت شود، دارایی دیجیتالی‌تان از بین نمی‌رود.

تمام ولت‌های سخت‌افزاری به‌همراه عبارات بازیابی سید (Seed) فروخته می‌شوند که گاهی اوقات با نام کیف‌پول‌های کاغذی شناخته می‌شوند. در زمان راه‌اندازی کیف پول سخت‌افزاری، به کاربر تعدادی (۱۲ یا ۲۴) واژه بازیابی داده می‌شود که همان نسخه پشتیبان یا بک‌آپ کیف پول است و باید در جایی امن یادداشت و نگه‌داری شود. در‌صورت به‌سرقت‌رفتن یا خرابی کیف پول سخت‌افزاری، برای دسترسی مجدد به دارایی‌ها کافی است آن ۱۲ یا ۲۴ کلمه را در کیف پول نرم‌افزاری وارد کنید. این قابلیت آرامشِ‌خاطر بیشتری برای کاربران فراهم می‌کند.

با‌این‌حال، بد نیست بدانید که حفظ عبارت بازیابی در مکانی امن بسیار مهم است. اگر کسی بتواند به عبارت بازیابی شما دسترسی پیدا کند، ممکن است بتواند کل دارایی شما را برداشت کند. بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال ترجیح می‌دهند کیف پول سرد و عبارات بازیابی خود را در مکان‌های جداگانه نگه‌داری کنند تا در‌صورتی‌که یکی از آن‌ها به‌طور‌تصادفی از بین برود یا به‌خطر بیفتد، دیگری در مکانی امن باقی بماند.

مزایا و معایب کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز مانند هر کالای دیگری در دنیا درکنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. درادامه، مزایا و معایب مهم‌ این کیف پول‌ها را بررسی می‌کنیم.

مزایا و معایب کیف پول سخت‌افزاری
مزایا و معایب کیف پول سخت‌افزاری (طراحی: فرشاد متکلمی © ارزدیجیتال)

مزایای کیف پول سخت‌افزاری

 • امکان کنترل دارایی‌های دیجیتال: ولت‌های سرد به شما امکان می‌دهند کلیدهای خصوصی خود را مدیریت کنید و مالکیت و کنترل کامل وجوه خود را در دست بگیرید. درحقیقت، هیچ شخص ثالثی دخالتی در مدیریت سرمایه شما ندارد.
 • امنیت حداکثری: کیف پول سخت‌افزاری از‌نظر امنیت و رضایت مصرف‌کننده، از آزمون خود سربلند بیرون آمده است. وقتی کارشناسان امنیتی آسیب‌پذیری این کیف پول‌ها را گزارش می‌کنند، سازندگان به‌سرعت مشکل را رفع می‌کنند. از‌آن‌جا‌که کلیدهای خصوصی همیشه آفلاین نگه داشته می‌شوند، در‌برابر نرم‌افزارهای مخرب مصون هستند؛ مگر در مواقعی که دستگاه معیوب باشد.
 • گزینه‌های پشتیبان‌گیری: اگر کیف پول خود را گم کردید، از عبارت بازیابی می‌توانید برای تولید مجدد کلید خصوصی و بازیابی دسترسی به وجوه خود با استفاده از کیف پول دیگری استفاده کنید.

معایب کیف پول سخت‌افزاری

 • هزینه اولیه: هیچ ابهامی درباره پرهزینه‌بودن استفاده از این کیف پول‌ها وجود ندارد. واقعیت این است که کیف پول‌های سخت‌افزاری گران هستند.
 • تجربه کاربری: فرایند راه‌اندازی و استفاده از کیف پول سرد می‌تواند برای مبتدیان بسیار دشوار باشد؛ ازاین‌رو، استفاده از کیف پول گرم بسیار آسان‌تر از کیف پول سخت‌افزاری است.
 • دشواری استفاده برای معامله‌گران روزانه: کیف پول‌های سخت‌افزاری برای تراکنش‌های روزمره راحت‌ نیستند؛ زیرا از شما می‌خواهند قبل از دسترسی به رمزارز خود، آن‌ها را به‌صورت فیزیکی به دستگاه متصل کنید. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای کسانی مناسب هستند که قصد دارند دارایی‌های خود را طولانی‌مدت نگه دارند، نه برای معاملات روزانه. اگر معامله‌گری هستید که روزانه بارها نوسان‌گیری و موقعیت‌های خرید و فروش بسیاری باز می‌کنید، استفاده از کیف پول سخت‌افزاری منطقی نخواهد بود.

معرفی ۵ کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیاری در بازار وجود دارند که همه آن‌ها امکانات مناسبی دراختیار کاربران قرار می‌دهند. در‌ادامه، چند نمونه از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری را معرفی می‌کنیم.

کیپ‌کی (Keep Key)

کیف پول کیپ کی (KeepKey)

این کیف پول انتخابی مناسب برای کسانی است که به‌دنبال کیف پولی با رابط کاربری ساده هستند. Keep Key کیف پولی اچ‌دی (HD) است؛ یعنی کلیدهای خصوصی شما به‌صورت سلسله‌مراتبی تولید و ذخیره می‌شوند. این امر امکان چندین سطح امنیت و پشتیبان‌گیری آسان را فراهم می‌کند. کیپ کی از بیش از ۴۰ ارز پشتیبانی می‌کند و قیمت آن با تخفیف حدود ۷۵ یورو است.

ترزور (Trezor)

کیف پول ترزور (Trezor)

ترزور یکی از کیف پول‌های امن موجود است و از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. چندین نسخه از این کیف پول سخت‌افزاری از‌جمله ترزور وان (Trezor One) و ترزور تی (Model T) ارائه شده است. ترزور تی از روش‌های جدید رمزگذاری برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کند و در‌مقایسه‌با سایر کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار گران و قیمت آن بسته به مدلش از ۵۹ تا ۱۷۹ یورو است.

کول‌والت پرو (Coolwallet Pro)

کیف پول کول ولت پرو (Coolwallet Pro)

کول والت پرو را کول بیت ایکس (CoolBitX) توسعه داده و کیف پولی سخت‌افزاری است که امنیت ‌کم‌نظیری را برای دارایی‌های دیجیتال شما فراهم می‌کند. کول والت با عنصر امن تقویت‌شده (EAL ۶+) ساخته شده است. وجود چندین ویژگی بیومتریک امنیتی در این کیف پول، آن را به گزینه مناسبی تبدیل می‌کند. کول والت از بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته برای تسهیل پشتیبانی از پروتکل‌های دیفای، ایردراپ‌ها، کلکسیون‌های NFT، برنامه‌های غیرمتمرکز و دیگر محصولات و خدمات نوظهور پشتیبانی می‌کند. قیمت این کیف پول حدود ۱۴۹ دلار است.

سیف‌پال (SafePal)

کیف پول سیف پل (SafePal)

سیف پال یکی دیگر از کیف پول‌های سخت‌افزاری است که از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. امنیت و سهولت استفاده سبب محبوبیت بیشتر این کیف پول شده است. سیف پال از هزاران ارز دیجیتال و حدود ۲۰ شبکه بلاک چین پشتیبانی می‌کند. سیف پال در‌برابر حمله‌های نفوذ ایمن است و مکانیزم خود‌تخریبی دربرابر حمله‌های آفلاین بروت فورس دارد. خرید کیف پول سخت‌افزاری سیف پال حدود ۵۰ دلار هزینه دارد و مدل‌های پیشرفته‌تر آن تا ۱۵۰ یورو .

لجر (Ledger)

کیف پول لجر (Ledger)

لجر برند محبوب کیف پول سخت‌افزاری است که مدل‌های مختلفی را متناسب با بودجه و نیازهای مختلف کاربران ارائه می‌دهد. کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) از بیش از ۱,۰۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. گفتنی است که ما لجر را به‌دلایل متعددی در انتهای فهرست خود قرار دادیم. این شرکت نه‌تنها در سال ۲۰۲۰ حواشی متعددی داشت؛ بلکه شاهد سرقت داده‌های حساس مصرف‌کننده نیز بود. همچنین، اخیراً کیف پول مذکور به‌دلیل مشکلات ناشی از فروپاشی FTX دچار حواشی بیشتری شده است. قیمت کیف پول‌های این برند براساس مدل آن بین ۸۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر است.

لیست قیمت کیف پول‌های سخت‌افزاری

نام کیف پولمشخصاتقیمت رسمی
کیپ‌کیکیفیت ساخت بالا
پشتیبانی از ارزهای دیجیتال متنوع
امکان استفاده از بلوتوث
۷۴/۳۰ یورو
ترزور مدل وانپشتیبانی از ارزهای دیجیتال متنوع
رابط کاربری ساده
۵۹ یورو
ترزور مدل تیپشتیبانی از بیش از ۱۰۰۰ ارز دیجیتال
امنیت بسیار بالا
دارای صفحه نمایش لمسی و رنگی
۱۷۹ یورو
کول‌ولت پروابعاد کارت اعتباری
پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند
مقاوم در برابر آب و ضربه
۱۴۹ دلار
سیف پالپشتیبانی از ۱۲۰۰۰ ارز دیجیتال مختلف
توکن‌های با استاندارد ERC-20 و TRC-20
۴۹/۹۹ تا ۸۹/۹۹ دلار
لجر نانو ایکسپشتیبانی از بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال
اتصال به بلوتوث
امکان مدیریت ارزها و NFT‌ها در موبایل
۱۴۹ یورو
لجر نانو اسکیفیت ساخت بالا
پشتیبانی از ارزهای دیجیتال متنوع
اتصال به بلوتوث
۷۹ یورو

سؤالات متداول

آیا کیف پول های سخت‌افزاری امنیت کامل دارند؟

کیف پول‌های سخت افزاری سطح امنیت بالایی دارند، اما هیچ روشی کاملاً ایمن نیست. این کیف پول‌ها از دارایی‌های دیجیتال شما در برابر حملات آنلاین و بدافزارها محافظت می‌کنند، اما همچنان در برابر حملات فیزیکی، گم شدن یا سرقت آسیب‌پذیر هستند.

اگر کیف پول سخت‌افزاری خود را گم کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر کیف پول سرد خود را گم کردید، نگران نباشید. همه کیف پول‌های سخت‌افزاری همراه با یک عبارت بازیابی (seed phrase) ارائه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد در صورت گم شدن، سرقت یا خرابی دستگاه، دارایی‌های خود را بازیابی کنید.

آیا کیف پول‌های سخت‌افزاری از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند؟

خیر، هر کیف پول سخت افزاری از تعدادی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند که ممکن است نسبت به دیگر کیف پول‌ها کمتر یا بیشتر باشد. قبل از خرید کیف پول، حتماً ارزهای پشتیبانی‌شده آن را بررسی کنید.

کیف پول سخت‌افزاری بهتر است یا نرم‌افزاری؟

تقریباً همه کیف پول‌های نرم‌افزاری رایگان هستند، اما کیف پول‌های سخت‌افزاری باید خریداری شوند و معمولاً قیمت بالایی دارند. به‌همین‌دلیل، کیف پول‌های سرد بیشتر برای نگهداری مبالغ بالا ارزش خرید دارند.

جمع‌بندی

اگر بخش زیادی از سرمایه‌تان را به ارز دیجیتال اختصاص داده‌اید یا قصد دارید دارایی‌هایتان را بلندمدت نگه‌داری کنید و حتی ساده‌تر، اگر فکر می‌کنید امنیت ولت نرم‌افزاری برایتان کافی نیست، کیف پول‌ سخت‌افزاری انتخاب مناسبی است. در‌حقیقت، محدودیت‌های کیف پول‌های سخت‌افزاری در‌برابر امکانات بسیاری که در‌اختیار کاربران قرار می‌دهند، ناچیز است.

طیف وسیعی از کیف پول‌های سخت‌افزاری در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند که در این مقاله، ۵ نمونه از آن‌ها را معرفی کردیم. توجه کنید ممکن است کیف پولی که برای همکارتان مناسب است، برای شما مناسب نباشد. توصیه می‌کنیم در انتخاب کیف پول سخت‌افزاری مناسب، به اولویت‌‎های خود، امنیت کیف پول، ارزهای پشتیبانی‌شده و شهرت و اصالت شرکت سازنده توجه کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

46 دیدگاه
ارزدیجیتال
ارزدیجیتال
1 سال قبل

باسلام و عرض ادب خدمت فعالان ارز دیجیتال لطفا جهت خرید کیف پول سخت افزاری بنده رو راهنمایی کنین واینکه آیا هر ارزی رو میشه ذخیره کرد یا نه ممنون میشم راهنماییم کنین

مهدی
مهدی
1 سال قبل

من یک لجر نانو ایکس دارم.
حدود دو ساله خریدم ولی واقعا مزخرفه.
اتصال به گوشی همیشه درگیرم باید چند بار سینک کنم.

ظرفیت محدود در اکانت های فعال.
اگر خدایی نکرده گوشیتون ریست بشه با مصیبت مواجه میشین.برای فعال سازی دوباره باید تک تک اکانت ارز هارو سینک کنید با صد تا خطا

ابراهیم امین قدسی
ابراهیم امین قدسی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید،من تبلیغ کیف پول سخت افزاری سیف پل رو دیدم و اینکه به هیچ چیزی هم وصل نمیشه فقط خود کیف دوربین داره و از طریق اسکن بارکدها کار میکنه و بهمین خاطر میگن صد در صد آفلاینه،آیا شما با این کیف پول آشنایی دارید و آن را تائید میکنید؟

مسعود
مسعود
3 سال قبل

و ایکه اگه بخام خریدو فرش مجدد انجام بدم به چه نحو هست؟

امید
امید
3 سال قبل

سلام
وقت شما بخیر
نیاز به کمک دارم واقعا ممنون میشم کمکم کنید
برای بازیابی کیف پول لجر نانو اس وقتی میخوای کلمات بازیابی رو وارد کنی

۳ تا حرف اول کلمه رو که بزنی خودش یه لیست از کلمات که با اون ۳ تا حرف شروع میشن رو میاره تا از بینشون انتخاب کنی

برای من وقتی ۳ تا حرف اول رو میزنم برخی از کلمه مربوطه رو توی لیست نمیاره 
مثلا من میخوام بزنم fee توی کلمات پیشنهادی لجر اصلا کلمه fee رو نشون نمیده تا انتخابش کنم

دارم سکته میکنم

سامان خادمی
سامان خادمی
3 سال قبل

قیمت این کیف پولها چقدرە?

مهدی امان
مهدی امان
3 سال قبل

سلام من چطوری میتونم یک کیف پول سخت افزاری خرید کنم.
آیا کیف پول های سخت افزاری متفاوت تو ایران هستش

Reza
Reza
3 سال قبل

من دو روز دیگه میام ایران، اگر میخوایی میتونم بخرم بیارم برات

داریوش افشار
داریوش افشار
3 سال قبل

با سلام
من کیف پول اتریوم والت را دارم واپلیکیشن آنرا روی موبایلم اجرا میکنم و بایک رمز ساده به کیفم وارد میشوم
کلید عمومی و عبارات بازیابی را هم دارم ولی کلید خصوصی ندارم . آیا منظور از کلید خصوصی همین رمز ورودیست که خودم برای کیفم درست کردم؟

مجید جهادی
مجید جهادی
3 سال قبل

سلام. نه کلید خصوصی یه رشته ترکیبی از حروف و اعداده. میتونید اون رو تو کیف پولتون ببینید
ولی همین که ۱۲ کلمه رو دارین کافیه. با همین ۱۲ کلمه میتونید کلید خصوصی رو محاسبه کنید

داریوش افشار
داریوش افشار
3 سال قبل

با سپاس بابت پاسخگوییتان
کاربرد کلید خصوصی چیه ؟ آیا بجز بازگردانی کیف پول کاربرد دیگه ای هم دارد؟ آیا موقع انتقال رمز ارز هم مورد نیاز است؟ اگر موقع انتقال نیاز نباشه یعنی هر کس رمز ورود به کیف پول را داشته باشه میتونه انتقال بده ؟

مجید جهادی
مجید جهادی
3 سال قبل

کلید خصوصی برای امضای یک تراکنش استفاده میشه (این مراحل رو خود کیف پول انجام میده و شما به عنوان کاربر عادی چیزی از این اتفاق نمی‌بینید)
اگه کیف پولتون گم یا پاک بشه میتونید با کلید خصوصی دارایی‌هاتونو بازیابی کنید.
بله اگه کسی به صورت فیزیکی به والت سخت افزاری یا گوشی همراه شما دسترسی داشته باشه و رمز رو بدونه میتونه دارایی‌هاتون رو برداشت کنه

میثم
میثم
3 سال قبل

برای ماینر هم می شه کیف پول سخت افزاری استفاده کرد ؟؟؟

مجید جهادی
مجید جهادی
3 سال قبل
پاسخ  میثم

بله میشه

محمد
محمد
3 سال قبل

سلام؛
بخواهیم یا نخواهیم کم کم و طی مرور زمان همه‌ی بیت‌کوین‌ها یا ارزهای دیجیتال دیگه به خاطر فراموشی رمز، گم کردن و مرگ صاحب آنها از بین می‌روند بر عکس پول فیزیکی که قابل دسترسی این این پول‌ها به کلی از دسترس خارج می‌شوند. مثلا ممکنه تا 1000 سال دیگه به علت گم شدن ارزهای دیجیتال و مرگ صاحبان آنها تعدادشان فوق العاده کم شود. آیا چاره‌ای برای این موضوع اندیشیده شده است؟ البته اگر برداشتم درست باشه.

مجید جهادی
مجید جهادی
3 سال قبل
پاسخ  محمد

سلام.
بله موضوعی که اشاره کردین درسته. اگه یه کلید خصوصی گم بشه دیگه هیچ راهی برای بازیابی دارایی‌های مربوط به اون کلید خصوصی وجود نداره.
البته گم شدن کیف پول‌ها و کلیدهای خصوصی بیشتر مربوط به سال‌های گذشته میشه؛ زمانی که بیت کوین قیمت زیادی نداشته و ماینرهای اولیه با دقت از کلیدهاشون مراقبت نمی‌کردن، چون به خاطر قیمت پایین اهمیتی براشون نداشته.
الان که بیشتر مردم اهمیت ارزهای دیجیتال رو درک کردن، به همون دقتی که از حساب‌ها و کارت‌های بانکیشون مراقبت می‌کنن، از کلیدهای خصوصیشون هم مراقبت می‌کنن.
در مورد مرگ صاحبان کیف پول‌ها هم فعلا راهکار قطعی وجود نداره. بعضی پروژه‌ها در قالب اوراکل‌ها در حال پیدا کردن راهکاری برای این مشکل هستن. ولی در حال حاضر راه‌حل قطعی برای حل این مشکل نداریم که برای مثال صاحب کوین‌ها بتونه بعد از مرگش کوین‌هاشو به وارث خودش یا شخص دیگه‌ای بسپاره