بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge

بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) با ارز اختصاصی خود با نام بیبی دوج ارز دیجیتالی است که در سال ۲۰۲۱ به بازار معرفی شد و با استقبال افرادی همچون ایلان ماسک، در عرض فقط یک ماه شاهد رشدی ۲,۸۰۰درصدی بود. ناگفته نماند طی چندماه بعد قیمت این کوین تقریباً تا حد قیمت اولیه افت کرد، اما افت‌وخیزهای متعددی را هم تجربه کرد و اوایل سال ۲۰۲۳، حتی تا ارزش بازار ۵۰۰میلیون دلاری هم پیش رفت.

اگر اندکی با تاریخچه اقدامات جنجالی و پرسروصدای ایلان ماسک در فضای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، می‌دانید که او با دست‌گذاشتن روی هر دارایی دیجیتالی می‌تواند موج عظیمی از توجه را به آن دارایی جلب کند. این جریان به‌طور ویژه با دوج کوین آغاز شد و سپس به بی بی دوج کوین رسید که برخی آن را به‌صورت استعاری «فرزند» (baby) دوج کوین می‌دانند. در این مقاله بررسی می‌کنیم که بیبی دوج کوین چیست و چگونه توانست توجه سرمایه‌گذاران و علاقمندان دنیای عجیب و پرتحول ارزهای دیجیتال را به خود جلب کند.

بیبی دوج چیست؟

بیبی دوج (BabyDoge) توکنی با استاندارد BEP۲۰ روی زنجیره هوشمند بایننس (بایننس اسمارت چین) است که البته روی اتریوم هم موجود است. این توکن درواقع اسپین‌آف (مشتق) دوج کوین (Dogecoin) معروف به شمار می‌رود. بیبی دوج سریع و مقیاس‌پذیر است و هر تراکنش آن ۵ ثانیه طول می‌کشد. کاربران بی بی دوج در ازای هر تراکنش ۱۰درصد کارمزد پرداخت می‌کنند که ۵درصد آن در بین سایر کاربران توزیع می‌شود.

بیشتر بخوانید: دوج کوین چیست؟ هر آنچه باید درباره ارز DOGE بدانید

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge

لوگو و نماد بی بی دوج و دوج‌کوین هردو از نژاد سگی به‌نام شیبا اینو الهام گرفته شده. بااین‌حال، مواردی همچون نوع بلاک چین، اقتصاد توکنی، حجم معاملات و ارزش کل بازار دوج کوین و بی بی دوج نشان می‌دهند که احتمالاً شباهت نام و لوگوی توکن تنها وجه تشابه این دو میم‌کوین (meme coin) است.

ویژگی‌های بی بی دوج

گفتیم که بخش زیادی از محبوبیت بیبی دوج به‌علت شباهت آن به دوج کوین و حمایت‌های ایلان ماسک است. با این حال، این ارز دیجیتال ویژگی‌های جالب و منحصربه‌فردی هم دارد که در محبوبیت آن بی‌تأثیر نبوده‌اند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیبی دوج کوین عبارت‌اند از:

 • مقیاس‌پذیری بالا
 • ماهیت ضدتورمی به‌علت سازوکار توکن‌سوزی منحصربه‌فرد
 • فعالیت‌های خیرخواهانه برای سگ‌ها

بهره‌مندی از مزایای زنجیره هوشمند بایننس مانند سرعت بالای تراکنش، کارمزد اندک و کارایی بیشتر، بی بی دوج کوین را در میان سایر میم‌کوین‌ها برجسته کرده است. به گفته تیم توسعه، تراکنش‌های این شبکه درعرض ۵ثانیه انجام می‌شوند. پردازش هر بلاک تراکنش‌های بی بی دوج فقط ۱دقیقه طول می‌کشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه Babydoge ماهیت ضدتورمی و سازوکار توکن‌سوزی آن است. همچنین، بیبی دوج نوعی سیستم سهام‌گذاری هوشمند هم مدیریت می‌کند که در آن، هودلرها (دارندگان) توکن برای افزایش میزان و نگهداری بلندمدت بیبی دوج در کیف پول‌هایشان پاداش دریافت می‌کنند.

بیبی دوج کوین تسهیل دسترسی افراد به ارزهای دیجیتال و کمک‌های خیریه‌ای را دو هدف اصلی خود می‌داند. باید اضافه کنیم که این توکن جامعه‌محور، از روش‌های مختلفی از جمله ارائه محصولات منحصربه‌فرد در اکوسیستم خود استفاده می‌کند تا به جامعه طرفدارانش نزدیک‌تر شود.

علاوه‌براین، طبق وایت پیپر کوتاه و مختصر بی بی دوج، این پروژه بخشی از درآمد فعالیت‌های مختلف شبکه را درقالب یک کمپین خیریه به امداد سگ‌هایی اختصاص می‌دهد که نیازمند سرپناه و اقدامات پزشکی هستند. گزارش‌های مستندشده از کمک‌های چندصددلاری به سازمان‌های امداد حیوانات نشان می‌دهد بی بی دوج بر عهد خود وفادار مانده است.

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
تصویری از سگ نژاد شیبا اینو

تاریخچه بیبی دوج

توکن BABYDOGE در ۱ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۱ خرداد ۱۴۰۰) و در اوج جنون بازار میم‌کوین‌ها عرضه شد. بنیان‌گذاران Babydoge انتخاب کرده‌اند که ناشناس باقی بمانند و به اصل تمرکززدایی شبکه پایبند باشند. با وجود ناشناس‌بودن بنیان‌گذاران، جامعه بی بی دوج و فعالیت شبکه‌های اجتماعی این ارز دیجیتال همچنان درحال رشد است.

بد نیست اشاره کنیم، در ژوئیه سال ۲۰۲۱، فردی به‌نام کریستین کمپیسی (Christian Campisi) با انتشار ویدئویی خود را بخشی از تیم پروژه بیبی دوج کوین اعلام کرد. او پس از آن، به تبلیغ بی بی دوج در شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای گسترش جامعه این توکن به‌ویژه با تمرکز بر اهداف خیریه‌ای کمک به حیوانات ادامه داده است. کمپیسی راه‌اندازی پروژه‌های حفاظت محیط‌زیست مانند سیولندز (Save Lands) و پاوز (Pawz) را در کارنامه خود دارد.

مقایسه بیبی دوج و دوج کوین ؛ شباهت‌ها و تفاوت‌ها

بیبی دوج از جامعه گسترده طرفداران دوج کوین برخاسته و ادعا می‌کند که نسخه «بهبودیافته» دوج کوین است. بااین‌حال، این دو کوین تفاوت‌های اساسی دارند. دوج کوین مبتنی بر کد لایت کوین طراحی شد و بی بی دوج روی زنجیره هوشمند بایننس کار می‌کند. مشخص‌بودن سقف عرضه بی بی دوج درمقابل سقف عرضه نامشخص دوج کوین هم تفاوت مهم دیگر این دو میم‌کوین است.

بیشتر بخوانید: لایت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

همچنین، باید اشاره کنیم که دوج کوین از سال ۲۰۱۳ در بازار حضور دارد و بیبی دوج تا دستیابی به شهرت و ارزش دوج کوین راه بسیار زیادی را باید طی کند. بااین‌همه، همان‌طور که در بخش اقتصاد توکنی بی بی دوج توضیح می‌دهیم، این توکن از خاصیت ضدتورمی برخوردار است که درمقابل عرضه بدون‌سقف و خاصیت تورمی دوج کوین مزیت مهمی محسوب می‌شود.

بیبی دوج و ایلان ماسک

بی بی دوج هنگامی به شهرت حیرت‌انگیز خود رسید که ایلان ماسک، مدیرعامل جنجالی تسلا و اسپیس‌ایکس در توییتی به این توکن اشاره کرد. ماسک در توییت معروف خود که در ۴ ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر کرد با اشاره به یک آهنگ شاد کودکانه، نام Baby Doge را چندین بار در توییت خود تکرار کرد و باعث رشد ۱۳۰ درصدی این میم‌کوین طی چندساعت پس از توییت خود شد.

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
تصویر اولین توییت ماسک در مورد بیبی دوج

ایلان ماسک در موارد متعددی حمایتش را از جامعه بی بی دوج اعلام کرده است. حتی اشاره ضمنی ماسک به بی بی دوج در حساب توییتری‌اش هم می‌تواند باعث جهش قیمت این کوین شود.

بیبی دوج چگونه کار میکند؟

بیبی دوج کوین روی بایننس اسمارت چین ساخته شده و از مزایای این بلاک چین بهره می‌برد. این دارایی دیجیتال نسبت‌به بسیاری همتایانش از سرعت پردازش بالاتر و کارمزد کمتری برخوردار است و توکنومیک (اقتصاد توکنی) منحصربه‌فردی دارد.

اگرچه سقف عرضه بی بی دوج، ۴۲۰ کوادریلیون (۴۲۰ میلیون میلیارد) واحد است، مدل اقتصادی آن باعث شده سازوکار عرضه و توزیع این توکن کارآمد و هدفمند باشد. بهتر است برای درک شیوه عملکرد بی بی دوج کوین، نگاه دقیق‌تری به جزئیات آن داشته باشیم.

در اولین عرضه بیبی دوج، ۴۲۰ کوادریلیون واحد از این میم‌کوین وارد بازار شد. ازاین‌میزان، ۱۲۵ کوادریلیون واحد سوزانده شد و تیم توسعه هرماه به سوزاندن این توکن‌ها ادامه می‌دهد تا میزان عرضه و تقاضای توکن را به تعادل برساند. دو ستون اصلی توکنومیک بی بی دوج سازوکارهای رفلکشن و سوزاندن هستند که توانسته‌اند با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا به این دارایی دیجیتال خاصیتی ضدتورمی ببخشند.

رفلکشن بیبی دوج چیست؟

کارمزد تراکنش فروش بیبی دوج ۱۰ درصد است. از این میزان، نیمی (۵ درصد) درقالب فرایندی به‌نام رفلکشن (reflection) به‌معنای «بازگشت سود» بین دارندگان بی بی دوج توزیع می‌شود. به‌این‌ترتیب، حتی اگر قیمت این توکن افت کند، باز هم دارندگان آن سهمی از کارمزد هر تراکنش فروش به دست می‌آورند.

درواقع، کاربران با خرید و نگهداری منفعلانه بیبی دوج کوین به‌نوعی سهام‌گذار این شبکه هستند و می‌توانند با نگهداری بلندمدت آن پاداش دریافت کنند. هرچه افراد بی بی دوج بیشتری در اختیار داشته باشند، پاداش بیشتری هم دریافت می‌کنند.

سود سازوکار رفلکشن فقط محدود به دارندگان توکن نمی‌شود و سوخت اصلی فرایند تأمین نقدینگی بی بی دوج کوین هم به شمار می‌رود. همان‌طور که گفتیم، تنها نیمی از کارمزد تراکنش‌ها به سهام‌گذاران پرداخت می‌شود. نیم دیگر سود حاصل از کارمزد، صرف تأمین نقدینگی (liquidity) در زنجیره هوشمند بایننس می‌شود.

ازاین‌ میزان، نیمی درقالب بی بی دوج کوین باقی می‌ماند و نیمی دیگر به بایننس کوین تبدیل می‌شود. گفتنی است مقصد تمام این توکن‌ها استخر نقدینگی جفت‌ارز بیبی ‌دوج/بایننس کوین (BABYDOGE/BNB) است.

بیشتر بخوانید: بایننس کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز دیجیتال بی ان بی (BNB)

سوزاندن بیبی دوج چیست؟

سازوکار دیگری که در مدل اقتصادی بی بی دوج کار می‌کند، سوزاندن (burning) است. با هر تراکنش، بخشی از توکن‌های BABYDOGE با ارسال به آدرس مخصوص توکن‌سوزی برای همیشه از بین می‌روند و از گردش بازار خارج می‌شوند. این سازوکار در بلندمدت عرضه بی بی دوج کوین‌ها را کاهش می‌دهد و این دارایی را کمیاب‌تر و ارزشمندتر می‌کند.

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
سوزاندن ماهیانه بخشی از توکن‌های بیبی دوج‌، خاصیتی ضدتورمی به این دارایی دیجیتال می‌بخشد.

در برخی رویدادهای توکن‌سوزی، میزان توکن بیشتری از شبکه خارج می‌شود. به‌عنوان مثال، در اقدامی تاریخی توییتر بیبی دوج اعلام کرد که در ۱ ژوئیه ۲۰۲۳ (۱۰ تیر ۱۴۰۲) حدود ۱۰۰ کوادریلیون توکن BABYDOGE سوزانده می‌شود. همچنین، در آخرین گزارش‌ها، میزان توکن‌سوزی بی بی دوج تاکنون (اوایل خرداد ۱۴۰۲) حدود ۲۰۵ کوادریلیون واحد تخمین زده شد.  

خدمات بیبی دوج

براساس وایت‌پیپر بیبی دوج کوین، اکوسیستم این پروژه بر محور ۵ محصول اصلی تکیه دارد:

 • صرافی غیرمتمرکز بیبی دوج سواپ (Baby Doge Swap): بی بی دوج یکی از اولین میم کوین‌هایی است که صرافی غیرمتمرکزی را از طریق وب‌سایت خود (babydoge.com) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این صرافی درون‌ساخته، افراد می‌توانند از رجوع به صرافی‌های معمول خودداری کنند و همیشه به نقدینگی دسترسی داشته باشند.
بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
 • کارت اعتباری بیبی دوج (Baby Doge Card Pay): بی بی دوج باز هم یکی از اولین میم کوین‌هایی است که کارت اعتباری برای پرداخت‌های ارز دیجیتال مستقیماً در وب‌سایت خود ارائه می‌کند. افراد می‌توانند با رجوع به وب‌سایت اصلی پروژه آن را دریافت کنند.
بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
 • کیف پول پاو والت (Paw Wallet): کیف پول پاو والت قرار است به‌زودی عرضه شود. این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد پاداش‌های رفلکشن و ارزش موجودی بی بی دوج خود را رهگیری و ارزیابی کنند. حفظ حریم خصوصی و محافظت از دارایی کاربران هدف کیف پول پاو والت است.
 • بازار توکن‌های غیرمثلی بیبی دوج (Baby Doge NFTs): تیم توسعه بی بی دوج، پروژه راه‌اندازی یک بازار NFT را «بزرگ‌ترین پروژه» خود می‌نامد. این بازار NFT، علاوه‌بر اینکه قرار است پلتفرمی برای خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی باشد، درصدد است بخشی از سود حاصل از تراکنش‌های NFT را هم به سازمان‌های خیریه امداد حیوانات اختصاص بدهد.

بیشتر بخوانید: NFT چیست؟ همه‌چیز درباره توکن غیرقابل تعویض یا توکن غیرمثلی

بیبی دوج چیست؟
 • بازار بیبی دوج سواگ (Baby Doge Swag): بازار Baby Doge Swag پروژه دیگری در اکوسیستم بی بی دوج است که می‌تواند کاربردپذیری این توکن را بیشتر کند. این محصول با هدف ایجاد ابزارهایی برای حمایت دارندگان توکن از این میم‌کوین و البته کمک به حیوانات عرضه می‌شود.

مزایا و معایب بیبی دوج چیست؟

بیبی دوج کوین مانند هر پروژه و ارز دیجیتال دیگری مزایا و معایب خود را دارد. مهم‌ترین مزایای بی بی دوج را می‌توان این موارد دانست:

 • جامعه فعال و حامی
 • سرعت پردازش بالا
 • کارمزد کم
 • سازوکار ضدتورمی
 • شفافیت و ارتباط با کاربران

توکن جامعه‌محور BABYDOGE با تأکید بر پذیرش اجتماعی توانسته برخلاف بسیاری از میم‌کوین‌های دیگر جایگاه نسبتاً ثابت خود را در بازار پیدا کند. سازندگان این توکن آن را «کوین اجتماعی» (social coin) می‌نامند و بر گسترش جامعه حامیان بیبی دوج تأکید دارند.

به‌عبارت دیگر، بی بی دوج کوین از حمایت قدرتمند جامعه‌ای فعال و پرشوری بهره می‌برد که نقشی اساسی در توسعه و پذیرش این توکن ایفا می‌کنند. از نقش کمک‌های چندصددلاری به سازمان‌های متعدد حفاظت محیط‌زیست در افزایش پذیرش اجتماعی این توکن هم نباید غافل شویم.

همچنین، سرعت پردازش بالا و کارمزد اندک زنجیره هوشمند بایننس نیز در افزایش شهرت بیبی دوج نقش موثری دارد. تیم توسعه این توکن، سرعت تراکنش‌های بیبی دوج را ۱۰ برابر بیشتر از سرعت تراکنش‌های دوج کوین توصیف می‌کند. بنابراین، بی بی دوج به‌صورت بالقوه می‌تواند موردتوجه صاحبان کسب‌وکار و افرادی باشد که قصد دارند از ارزهای دیجیتال به‌عنوان روشی برای پرداخت کالاها و محصولات استفاده کنند.

علاوه‌براین، سازوکار ضدتورمی بیبی دوج به‌همراه پاداش‌دهی برای نگهداری و هودل‌کردن این توکن می‌تواند در طولانی‌مدت بر ارزش آن بیفزاید. نوسانات کوتاه‌مدت بی بی دوج هم آن را به دارایی مناسبی برای ترید و نوسان‌گیری کوتاه‌مدت تبدیل کرده است. گفتنی است بخش قابل‌توجهی از این نوسانات وابسته به توییتر کریپتو، واکنش جامعه طرفداران و اخبار منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی است.

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge
نمودار نوسانات بیبی دوج از ابتدای عرضه

همچنین، تیم توسعه Babydoge با وجود ناشناس‌بودن، در جهت ایجاد اعتماد، شفافیت و ارتباط آزاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر و تلگرام تلاش زیادی کرده است. پروژه بیبی دوج تحت نظارت و حسابرسی شخص ثالث قرار دارد و اسناد مربوط به این حسابرسی‌ها هم در وب‌سایت بی بی دوج قابل‌دسترسی هستند.

معایب بیبی دوج

منتقدان بی بی دوج بر این باورند که شهرت، محبوبیت و حتی افزایش ارزش این توکن به‌علت مشکلات بنیادین آن پایدار نخواهد ماند. برخی از این مشکلات شامل نداشتن مزیت رقابتی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد در زیربنای فناوری آن می‌شوند. علاوه‌براین، برخی اشتباهات گرامری در وب‌سایت بیبی دوج کوین هم می‌تواند اعتبار این توکن را تاحدی زیر سوال ببرد.

نکته مهم دیگر این است که اگرچه اکوسیستم بی بی دوج تلاش دارد پروژه‌های مختلفی همچون کیف پول و بازار NFT را گسترش دهد، جزئیات زمانی و فناوری به‌روزرسانی‌های آتی منتشر نشده است. درواقع، برخی ادعا می‌کنند که نقشه مسیر ذکرشده در وایت پیپر بیبی دوج به‌اندازه کافی روشن و واضح نیست و تیم توسعه بحث آینده را درعمل چندان به میان نمی‌آورند.

علاوه‌براین، اگرچه ماهیت این توکن ضدتورمی است و تیم توسعه ماهیانه بخشی از توکن‌های عرضه‌شده را می‌سوزاند، اما میزان توکن فعلی موجود در بازار هنوز حدود ۲۱۴ کوادریلیون توکن برآورد می‌شود. به‌این‌ترتیب، می‌توان گفت عرضه این توکن هنوز بسیار بیشتر از تقاضای آن است. هودلرهای بلندمدت بی بی دوج برای افزایش ارزش قابل‌توجه این توکن باید مدت‌زمان نسبتاً زیادی منتظر بماند.

خرید بیبی دوج

راحت‌ترین راه برای خرید بیبی دوج، خرید آن از صرافی‌های ایرانی است. صرافی‌‌های ایرانی امروزه کوین‌ها و توکن‌های جدید را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به گذشته فهرست می‌کنند. همچنین احراز هویت در آن‌ها برای کاربران ایرانی بلامانع است و امکان تبدیل مستقیم ریال به ارز دیجیتال وجود دارد.

برای پی‌بردن به اینکه کدام صرافی‌های ایرانی از بی بی دوج پشتیبانی می‌کنند کافی است عبارت خرید بیبی دوج را در گوگل سرچ کنید. با یک جست‌وجوی ساده به فهرستی از معروف‌ترین صرافی‌های ایرانی که این ارز را در فهرست ارزهای خود دارند می‌رسید.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از انتخاب یک صرافی به معیارهایی همچون اعتبار و قدمت آن، تعداد جفت‌ارزها، کارمزد، حجم معاملات و نقدینگی توجه کنید. همچنین می‌دانید که احراز هویت برای استفاده از صرافی‌های ایرانی الزامی است؛ بنابراین اگر پیش‌تر در صرافی موردنظر ثبت‌نام و احراز هویت نکرده‌اید ابتدا باید این مرحله را طی کنید.

ما همچنین استفاده از صفحه خرید بیبی دوج وب‌سایت ارزدیجیتال را به شما پیشنهاد می‌کنیم. احراز هویت در این صفحه آنی است. تنها با واردکردن اطلاعات محدودی مثل کد ملی و شماره تلفن به درگاه پرداخت منتقل می‌شوید و می‌توانید خرید خود را تکمیل کنید.

بهترین کیف پول‌های بیبی دوج کوین

بیبی دوج کوین چیست؟ همه‌چیز درباره ارز Babydoge

بیبی دوج کوین روی زنجیره هوشمند بایننس و با استاندارد توکن BEP20 ساخته شده است. بنابراین، از هر کیف پولی که از این استاندارد پشتیبانی کند، می‌توانید برای ذخیره‌کردن و نگهداری BABYDOGE استفاده کنید. اغلب کاربران بیبی دوج از کیف پول‌های متامسک و تراست والت استفاده می‌کنند. مشخصات سایر کیف پول‌های مناسب برای بیبی دوج کوین را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

نام کیف پولنسخه‌های مختلف کیف پول و لینک دانلود/دسترسی
متامسک (MetaMask)Android, iOS, Chrome Extension
تراست والت (Trust Wallet)Android, iOS, Chrome Extension
لجر (Ledger)سخت‌افزاری؛ باید به‌صورت فیزیکی از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود.
ایم‌توکن (imToken)Android, iOS
فری والت (Freewallet)Android, iOS, web-based
اشور والت (Assure Wallet)Android, iOS

سوالات متداول

درپایان، به برخی از رایج‌ترین پرسش‌ها در خصوص بیبی دوج پاسخ می‌دهیم و موضوعات این مقاله را جمع‌بندی می‌کنیم:

بیبی دوج چیست؟

بی بی دوج کوین یک توکن با استاندارد BEP20 است که از دوج کوین الهام گرفته است و درقالب میم‌کوین‌ها دسته‌بندی می‌شود.

بیبی دوج چه ویژگی‌هایی دارد؟

بیبی دوج علاوه بر سرعت تراکنش بالا و کارمزد اندک، یکی از اولین میم‌کوین‌هایی است که در وب‌سایت خود پلتفرم معاملاتی ارائه می‌دهد و قرار است محصولاتی همچون کارت اعتباری و بازار NFT را به اکوسیستم خود اضافه کند.

مزایا و معایب بیبی دوج چیست؟

از مزایای بیبی دوج می‌توان به سرعت و توان عملیاتی بالا، کارمزد اندک، خاصیت ضدتورمی و جامعه‌ای فعال و از معایب آن می‌توان به تکیه بیش‌ازحد بر شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

بیبی دوج چه ارتباطی با دوج کوین دارد؟

بی بی دوج و دوج کوین دو دارایی متفاوت هستند. بی بی دوج روی بایننس اسمارت چین عرضه شده و دوج کوین روی کد لایت کوین توسعه پیدا کرده است.

جمع‌بندی

این‌طور که به نظر می‌رسد، هایپ میم کوین‌ها هنوز به پایان نرسیده و همچنان ادامه دارد. البته اکثریت میم کوین‌ها قابلیت‌های خود را فراتر از «میم‌کوین بودن» توصیف می‌کنند؛ اما حقیقت این است که به‌درست یا غلط، در جامعه تحت عنوان میم کوین شناخته می‌شوند.

بی بی دوج هم یکی از همین میم کوین‌هاست که البته همان‌طور که قابل‌حدس است، ایلان ماسک در پامپ آن بی‌تأثیر نبود. در این مقاله بررسی کردیم که بیبی دوج چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. همچنین نگاهی هم به تفاوت‌های بین بی بی دوج و دوج کوین داشتیم.

شما آینده Babydoge را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید این میم کوین می‌تواند گوی رقابت را از سایر رقبای خود برباید؟ نظرات و پرسش‌های خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

عالی بود و من نظرم در مورد بیبی دوج عالیه و بنظرم از خیلی از ارزها کاربردی تر است و هولدرهای زیادی داره

رامین
رامین
3 ماه قبل

داداش نوشتی مزایا کارمزد اندک . !! این توکن ۱۲ درصد خرید و ۱۲ درصد فروش کارمزد میگیره . کجاش اندکه

فاضل رهبری
فاضل رهبری
6 ماه قبل

در فروردین 1401بیبی دوچ خریداری کردم اصلاً رشد نکرده تازه کاهش قیمت هم داشته

اخبار کریپتو
اخبار کریپتو
11 ماه قبل

ممنون بابت مطالب خوبتون 🔥

شباب
شباب
11 ماه قبل

ب امید روزی ک از خوشحالی فریاد بزنید بخاطر داشتن بیبی دوج😍👍

خسرو خانXOSROV-XAN
خسرو خانXOSROV-XAN
11 ماه قبل

مطلب جامع و مفیدی بود.
تشکر میکنم. دستتون درد نکنه

رضا
رضا
11 ماه قبل

مردم ایران به اندازه کافی خودشون دنبال شت کوین هستن لطفا شما دیگه بهشون معرفی نکنید

Mahdi
Mahdi
11 ماه قبل

فعلا که تو ضرریم