atlasarzdigital

نظر تحلیلگران درباره کف قیمت بیت کوین چیست؟

نظر تحلیلگران درباره کف قیمت بیت کوین چیست؟

داده‌های سایت کوین‌‌متریکس نشان می‌دهد که نهنگ‌های بازار ارز دیجیتال، هم اکنون ۴۲.۱ درصد از ارزش بازار بیت کوین را در اختیار دارند. این عدد نسبت به دو سال گذشته که ۳۷.۹ درصد بود، افزایش جزئی داشته است و تحلیلگران این افزایش را به عنوان یک نشانه‌ی مثبت تعبیر کرده‌اند. ارقام یاد شده اشاره به این موضوع دارند که سرمایه گذاران بزرگ در بازار نزولی به انباشت سرمایه خود مشغول هستند.

از سوی دیگر، هیچ تغییر اساسی در بیت کوین‌های هزار آدرس برتر ایجاد نشده چرا که سرمایه آنها از ۳۴.۴ درصد کل بیت کوین‌ها در پایان سال ۲۰۱۷ به ۳۴.۸ درصد رسیده است. این در حالی است که معامله‌گران خرد نگران انتخاب کف قیمتی هستند و سرمایه گذاران بزرگ به دنبال سود بردن از صعود احتمالی طی چند سال آینده.

یکی از تحلیلگران سایت تریدینگ ویو با نام BillCharison تحلیلی منتشر کرده است که اشاره به تشکیل یک الگوی پرچم سه گوش بزرگ در نمودار قیمت بیت کوین دارد. تحلیل وی مبنی بر مشاهده‌ی یک الگوی پرچم سه گوش صعودی (Bullish Pennant) با رعایت تمام اصول این الگو در نمودار قیمت بیت کوین است. در حال حاضر نمودار در حال تماس دوباره‌ی سطح حمایتی الگو بوده که در واقع آخرین مرحله از روند شکل گیری این الگوی صعودی است.

BITCOIN Formed a Giant Bullish Pennant
تحلیل یکی از تحلیلگران سایت تریدینگ ویو با نام BillCharison از قیمت بیت کوین

همه‌ی موارد مهم مربوط به این تحلیل مانند مناطقی که قیمت به سطح مقاومت فیبوناچی واکنش نشان داده، در نمودار مشخص شده است. علاوه بر اینها هر تغییر روندی همراه با شکست از بالا یا پایین سطوح حمایت و مقاومت ذکر شده در نمودار با خطوط نارنجی نمایش داده شده است. در نمودار سطوحی مانند سطوح زمانی و قیمتی فیبوناچی حرکت قیمت درون الگو و به سمت خارج از آن نیز مشخص شده‌اند.

ابزار قرمز رنگی که در گوشه‌ی تصویر مشاهده می‌کنید با فیبوناچی گوه یا کنج (Wedge) ترسیم شده است که این تحلیلگر با استفاده آن شمای کلی از حرکت احتمالی قیمت بر اساس سیکل‌های زمانی این ابزار به ما می‌دهد. در واقع این دیدگاه به ما می‌گوید که تا رسیدن قیمت به میانه‌ی سطح زمانی ۲۳.۶ الی ۳۸.۲ درصد (حدوداً اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی) انتظار ریزش قیمت تا ناحیه‌ی حمایتی ۴,۰۰۰ الی ۵,۰۰۰ دلار را داریم و پس از این حرکت و پر شدن ظرف زمان و قیمت، دوباره منتظر صعودی بزرگ و جدید خواهیم بود.

این تحلیل زمانی را با دیدی متفاوت می‌توانید در تحلیل چرخه‌های صعودی و نزولی قیمت بیت کوین (منتشر شده در ۴ ماه گذشته) که نتیجه‌ی مشابهی با این تحلیل دارد، مشاهده کنید.

این تحلیلگر حرکات زمانی قیمت درون الگوی سه گوش را با ترکیب ابزارهای بادبزن مقاومت در برابر سرعت فیبوناچی (Fib Speed Resistance Fan) و کنج فیبوناچی به صورت زیر به اشتراک گذاشته است.

نظر تحلیلگران درباره قیمت بیت کوین چیست؛ سقوط بیشتر یا رسیدن به کف قیمت؟
تفسیر الگوی سه گوش صعودی در قیمت بیت کوین با چند ابزار تحلیل زمانی

با در نظر گرفتن همه‌ی این عوامل می توانیم این الگو را به عنوان یک الگوی صعودی در نظر بگیریم. اولین هدف، پس از خروج (بریک اوت) قیمت از الگو، سقف تاریخی قیمت بیت کوین (ATH) در ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد بود. بعد از این حرکت همه‌ی ما می دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد، با شکست سطح اوج قیمتی (ATH) قدرت تازه‌ای در بازار به وجود خواهد آمد.

اما پیش از آن، همانطور که در تحلیل قبلی قیمت بیت کوین دیدیم، قیمت باید به سطوح پایین که در نواحی ۴,۰۰۰ الی ۵,۰۰۰ دلار واقع شده حرکت کند و از آنجا چرخش کرده و در نهایت به سمت سطح ATH حرکت کند.

تحلیلگر مطرح دیگری نیز تحت عنوان TradingShot با دیدی فراکتالی به بازار نگاه می‌کند. در ابتدای این تحلیل وی به غیرقابل انکار بودن شباهت بین دو دنباله‌ی حرکات قیمت در نوامبر – دسامبر ۲۰۱۸ با دنباله‌ی نوامبر – دسامبر ۲۰۱۹ می‌پردازد.

هر دو دنباله در ابتدا با کندلی با سایه (فتیله) بلند آغاز شده‌اند (دایره‌های آبی رنگ). در سال ۲۰۱۸ این حرکت با افت ارزش تتر (USDT) آغاز شد. این استیبل کوین با توجه به مسائل بانکی خود در برابر بیت کوین ریزش ۱۵ درصدی را تجربه کرد. این اتفاق منجر به فروش تتر در مقابل بیت کوین شد که در نتیجه، رشد سریع قیمت بیت کوین اتفاق افتاد. در سال ۲۰۱۹ این اتفاق مصادف با سخنرانی رئیس جمهور چین بود که پامپ بزرگی در قیمت بیت کوین ایجاد کرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، هر دو روند صعودی پس از تثبیت نزول، حرکت خود را آغاز کردند.

نظر تحلیلگران درباره قیمت بیت کوین چیست؛ سقوط بیشتر یا رسیدن به کف قیمت؟
تحلیل یکی از تحلیلگران سایت تریدینگ ویو با نام TradingShot از قیمت بیت کوین

سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی هر دو ریزش در هر نموداری به عنوان مقاومتی قوی بر سر راه قیمت در نظر گرفته می‌شود. شباهت جالب دیگر، نحوه‌ی قرارگیری کندلها به ویژه در کف قیمت است. همچنین می‌توان این نحوه‌ی قرارگیری را به الگوی سر و شانه نسبت داد.

جدای از این شباهتها دو نمودار تفاوتهایی با هم نیز دارند، برای مثال بازار صعودی سال ۲۰۱۹ کوتاه‌تر از بازار صعودی قبلی خود بوده است. اما با توجه به این که اصلاح قیمت در امسال تقریباً با همین مقیاس کوتاه‌تر بوده است، این تفاوت تنها مربوط به زمان سیکل ها می‌شود.

نظر تحلیلگران درباره قیمت بیت کوین چیست؛ سقوط بیشتر یا رسیدن به کف قیمت؟
تفاوت سیکل‌های زمانی در نمودار قیمت بیت کوین در سال 2018 و 2019

تفاوت دیگر مرتبط با شیب حرکت قیمتها در این دو سال متوالی است. در سال ۲۰۱۹ این حرکات ساخت یافته‌تر و آرام‌تر از سال ۲۰۱۸ بوده‌اند.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
احسان چگنی
احسان چگنی
10 ماه پیش

یه خبر یا یه کلمه تو دنیای سیاست میتونه قیمت ها رو جابجا کنه فک کنید
ترامپ بگه من بیت کوین خریدم!

این معادلات از بیخ بهم میخوره

ساشا
ساشا
10 ماه پیش

کاملا موافقم. مثل چند مدت پیش که قیمت بیت کوین تا محدوده ۷۴۰۰ دلار پایین اومده بود که یهو رئیس جمهور چین یه جمله گفت که ما از فناوری بلاکچین حمایت می کنیم که بعدش ناگهان قیمت تا ۱۰۰۰۰ دلار در ظرف یه نصفه روز رفت بالا. بازاری که شدیدا نزولی بود، با یه خط جمله به شدت صعودی شد. بازار ارزهای دیجیتال شدیدا بازار هیجانی هست. البته همین چیزاست که جذابش کرده.

امین
امین
10 ماه پیش

تو بازار های سرمایه گزاری دیگه مثل بورس هم به همین شکل هست مثلا تصویب FATF و … که تاثیر خودشو روی قیمت دلار بورس و … میذاره پس این فقط مربوط به ارزهای دیجیتال نیست.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه نظر تحلیلگران درباره کف قیمت بیت کوین چیست؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
3
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x