افزایش جست‌وجو «Web3» در گوگل هم‌زمان با کاهش جست‌وجوها برای «Bitcoin»

افزایش جست‌وجو «Web3» در گوگل هم‌زمان با کاهش جست‌وجوها برای «Bitcoin»

داده‌های حاصل از ابزار مقایسه میزان جست‌وجوی عبارت‌های کلیدی گوگل، یعنی گوگل ترندز (Google Trends)، نشان می‌دهد علاقه کاربران اینترنت از بیت کوین به وب ۳ (Web3) در حال تغییر است.

به گزارش کوین تلگراف، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال با هدف دنبال‌کردن نوآوری‌های این حوزه، از برنامه‌های بلاک چینی گرفته تا توکن‌های غیرمثلی (NFT)، عبارت Web3 را در گوگل جست‌وجو می‌کنند. اخیراً میزان جست‌وجوها برای عبارت «Bitcoin dead» یا همان «مرگ بیت کوین» نیز به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده بود که نشان‌دهنده اوج‌گیری اضطراب سرمایه‌گذاران هم‌زمان با ریزش قیمت‌هاست.

در نتیجه سقوط طولانی و ادامه‌دار بازار ارزهای دیجیتال، حجم جست‌وجوهای جهانی برای بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسیده است. از سوی دیگر اما، حجم جست‌وجوها برای عبارت وب ۳ طی این مدت افزایش یافته و به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۲ میلادی رسیده است.

همچنین بخوانید: وب ۳.۰ چیست؟ چگونه روی نسل بعدی اینترنت سرمایه‌گذاری کنیم؟

افزایش جست‌وجو «Web3» در گوگل هم‌زمان با کاهش جست‌وجوها برای «Bitcoin»
تغییرات حجم جست‌وجوی عبارت Bitcoin (نمودار بالا) و Web3 (نمودار پایین) در گوگل.

همان طور که از تصویر بالا پیداست، میزان علاقه‌مندی کاربران به جست‌وجو عبارت وب ۳ اکنون روی سطح ۸۸درصد است، در حالی که این معیار نسبی برای بیت کوین روی ۲۵درصد قرار دارد.

اگر به داده‌های گوگل ترندز بیشتر توجه کنیم، متوجه می‌شویم که السالوادور در مقایسه با سایر کشورها بیشترین علاقه به جست‌وجو عبارت بیت کوین طی ۱۲ ماه گذشته را به خود اختصاص داده است. کاربران نیجریه و هلند نیز از این حیث در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. در بحث علاقه‌مندی به جست‌وجو عبارت وب ۳ اما، چین رده اول را به خود اختصاص داده است.

نام نیجریه بین علاقه‌مندان به جست‌وجو هر دو عبارت بیت کوین و وب ۳ دیده می‌شود. دولت این کشور نیز اخیراً در واکنش به علاقه‌مندی شهروندان نیجریه به فضای ارزهای دیجیتال، مذاکراتی ابتدایی را با هدف تبدیل این کشور به یک منطقه اقتصادی مناسب ارزهای دیجیتال، با صرافی بایننس انجام داده است.

گوگل چندی پیش نیز امکان جست‌وجوی آدرس‌های اتریومی و نمایش موجودی آنها را با استفاده از کاوشگر بلاک چین اتراسکن (Etherscan) به موتور جست‌وجوی خود اضافه کرده بود. گفتنی است این امکان همچنان تنها برای بخشی از آدرس‌های اتریومی در دسترس است و موجودی تمام آدرس‌ها در نتایج گوگل نمایش داده نمی‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه