گزارش: وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال بررسی قانون‌گذاری استیبل کوین‌هاست

گزارش: وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال بررسی قانون‌گذاری استیبل کوین‌هاست

خبرگزاری رویترز ادعا می‌کند که با منابعی ناشناس در ارتباط بوده و متوجه شده است که مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال بررسی شرایط قانونی استیبل کوین‌ها هستند.

به گزارش کوین تلگراف، به‌دنبال رشد گسترده بازار ارزهای دیجیتال باثبات، مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیراً جلساتی را برگزار کرده و شرایط احتمالی قانون‌گذاری استیبل کوین‌های خصوصی را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده است، مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا طی هفته گذشته با برگزاری جلسات متعددی خطرات احتمالی استیبل کوین‌ها را برای کاربران، بازارها و سیستم‌ مالی بررسی کردند. در این جلسات، موضوعات دیگری مانند مزیت‌های استیبل کوین‌ها و همچنین احتمال وضع قوانین جدید نیز مطرح شده است.

جان ریزو (John Rizzo)، سخنگوی وزارت خزانه‌داری در‌این‌باره گفته است:

وزارت خزانه‌داری در حال گفتگو با تعداد زیادی از ذی‌نفعان از جمله حامیان حقوق مصرف‌کنندگان، اعضای کنگره و فعالان بازار است.

خبرگزاری رویترز با استناد به گفته‌های سه منبع ناشناس که با این موضوع در ارتباط بوده‌اند، اعلام کرد که در یکی از جلسات وزارت خزانه‌داری که جمعه هفته گذشته برگزار شد، مقامات از نمایندگان جامعه ارز دیجیتال پرسیده‌اند که اگر استیبل کوین‌ها بازار گسترده‌تری پیدا کنند، به نظارت مستقیم نیاز خواهند داشت یا خیر. موضوع برداشت ناگهانی استیبل کوین‌ها توسط مردم و اینکه قوانین نظارتی چطور می‌توانند خطرهای ناشی از این اتفاق را کاهش دهند نیز از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد. مقامات همچنین درباره اینکه آیا استیبل کوین‌های اصلی باید پشتوانه‌ای مثل دارایی‌های سنتی داشته باشند یا خیر گفتگو کردند.

مقامات خزانه‌داری پیش از این هم جلساتی را با گروهی از بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری برگزار کرده و قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها مورد بررسی قرار داده بودند. یکی از منابع رویترز گفته است که آنها در حال جمع‌آوری اطلاعات بودند و هنوز هیچ نظری درباره شیوه قانون‌گذاری برای استیبل کوین‌ها نداده‌اند.

مسئله‌ای که باعث شده مقامات خزانه‌داری آمریکا بیشتر به استیبل کوین‌ها توجه کنند، رشد روز‌افزون آنها در یک سال گذشته است. ارزش کل بازار استیبل کوین‌هایی مانند تتر و یو‌اس‌دی کوین (USDC) تا این لحظه به بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده و این در حالی است که در ژانویه سال گذشته این رقم تقریباً برابر با ۳۷ میلیارد دلار بوده است. بسیاری از شرکت‌های مالی سنتی مانند مسترکارت (MasterCard)، غول حوزه ارائه خدمات پرداختی جهان، گفته‌اند که قصد دارند از راهکارهای مرتبط با استیبل کوین‌ها پشتیبانی کنند. ویزا (Visa) هم گفته است که استیبل کوین‌ها «در حال نزدیک شدن به تحقق وعده دیجیتالی‌کردن ارزهای فیات هستند».

این اخبار کمی پس از آن منتشر شد که سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، صنعت ارزهای دیجیتال را «نسل جدید بانک‌های غیرقانونی» خطاب کرد و گفت که «منع بانک‌های آمریکایی از نگهداری وجوهی که به‌عنوان پشتوانه مالی برای استیبل کوین‌ها سپرده‌گذاری شده» موضوعی قابل‌توجه است. جانت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه‌داری آمریکا، هم پیش از این تأکید کرده بود که دولت باید به‌‌سرعت برای ایجاد چهارچوب قانونی استیبل کوین‌ها اقدام کند.  

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
آسمان
آسمان
2 سال قبل

۵ مهر ۱۴۰۰ تصویب میشه، احتمالا یه ریزش خیلی کوتاه مدت کنه بیت

مریم
مریم
2 سال قبل

فکنم کار بیت تمومه افرین