نیروی فضایی آمریکا هم NFT عرضه می‌کند

نیروی فضایی آمریکا هم NFT عرضه می‌کند

نیروی فضایی ایالات متحده، به‌زودی مجموعه‌ای از توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود را راه‌اندازی و عرضه می‌کند. این توکن‌ها نمایانگر ماهواره‌بر‌ها، لباس‌های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی خواهند بود.

به گزارش کوین تلگراف، نیروی فضایی ایالات متحده (شاخه‌ای از نیروهای مسلح آمریکا که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور آن را تأسیس کرد) در حال راه‌اندازی و عرضه مجموعه‌ای از توکن‌های غیرمثلی (NFT) است.

نیروی فضایی ایالات متحده (USSF)، روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با پلتفرم توکن‌های غیرمثلی اترنیتی چین (Ethernity Chain)، به‌منظور انتشار نسخه‌های دیجیتالی کوین‌ها و برچسب‌های طراحی‌شده برای پرتاب پنجمین ماهواره‌بر سامانه موقعیت‌یاب GPS Block III همکاری می‌کند.

این توکن‌های NFT، نمایانگر ماهواره‌بر‌ها، لباس‌های فضایی و سایر عناصر نمادین فضانوردی خواهند بود. در حال حاضر، اولین NFT از این مجموعه راه‌اندازی شده و به نام نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong)، پیشگام عرصه فضانوردی و اولین شخصی که بر ماه قدم گذاشت، نام‌گذاری شده است.

طبق اعلامیه اترنیتی‌ چین، این توکن‌های غیرمثلی در واقع توکن‌های تعاملی واقعیت افزوده خواهند بود. به‌عنوان مثال، یکی از این توکن‌ها، نمایانگر تصویری سه‌بُعدی از ۲۷ ماهواره در حال چرخش به دور زمین است که دانشمندان آن را صورت فلکی [تشکیل‌شده از ماهواره‌های] سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) توصیف می‌کنند. مزایده این توکن غیرمثلی با پیشنهاد اولیه ۱ دلار شروع شده و مجموعه‌های آن که از ۲۵ تا ۱۰۰ قطعه تشکیل شده‌اند، با پیشنهاد‌های اولیه ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلاری قیمت‌گذاری شده‌اند.

نیک رزُ مدیرعامل اترنیتی‌ چین در بخشی از این اعلامیه گفت:

این یک فرصت تاریخی برای توکن‌های غیرمثلی و فضای بلاک چین است که این صنعت را به پیش‌ می‌راند و لحظه‌ای را به‌عنوان تلاقی فناوری و آینده‌پژوهی، در تاریخ ثبت می‌کند. اکنون می‌­توانیم این پرتاب و دستاورد‌های تاریخ‌ساز نیل آرمسترانگ را بر روی یک دفتر کل تغییرناپذیر ثبت کنیم و با ایجاد یک توکن غیرمثلی که مردم می‌توانند در [خریدوفروش] آن مشارکت کنند، آن را برای همیشه به خاطر بسپاریم.

گفته می‌شود که این ماهواره، سیستم‌های موقعیت‌یابی و ناوبری دقیق جهانی را به کاربران نظامی و غیرنظامی ارائه می‌دهد.

نیروی فضایی ایالات متحده، در سال ۲۰۱۹ به دستور دونالد ترامپ به‌عنوان شاخه‌ای مستقل از نیروهای مسلح تأسیس شد. در آن زمان بسیاری از نهادها، تأسیس این نیرو را به سخره گرفتند؛ چرا که در آن زمان بیشتر نگرانی‌ها حول مسائل داخلی و بین‌المللی بود. حتی در آن زمان، یک سریال کمدی نیز به همین نام (نیروی فضایی) ساخته شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Kamran
Kamran
3 سال قبل

به به🚀