مدیرعامل رپیل: قانون‌گذاران آمریکایی به اتریوم کمک کردند که جای ریپل در رده دوم بازار را بگیرد

مدیرعامل رپیل: قانون‌گذاران آمریکایی به اتریوم کمک کردند که جای ریپل در رده دوم بازار را بگیرد

یکی از مدیران ارشد ریپل می‌گوید احتمالاً کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مخصوصاً به اتریوم کمک کرده است تا جای ریپل را به‌عنوان دومین ارز برتر بازار بگیرد.

به گزارش دیلی هودل، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل لبز (Ripple Labs)، در مصاحبه‌ای با دی‌سی فین‌تک ویک (DC FinTech Week) گفته است پیش از آنکه کمیسیون بورس آمریکا از آنها شکایت کند، ریپل بعد از بیت کوین دومین ارز بزرگ بازار بوده است.

گارلینگهاوس گفته است:

این تصور که دولت آمریکا در انتخاب برندگان اکوسیستم ارز دیجیتال ایالات‌متحده دخالت نمی‌کند احمقانه است. در چند سال گذشته ریپل دومین ارز باارزش بازار بود. زمانی که مشخص شد کمیسیون بورس مجوز حضور اتریوم را صادر کرده است، [قیمت] اتر سر به فلک گذاشت. اساساً معتقدم باید اجازه دهیم جریان بازار برندگان و بازندگان را تعیین کند، نه اینکه مانند امروز با اعمال قانون این کار انجام شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۹) شکایتی را علیه شرکت ریپل تنظیم کرد که در آن مدعی شده بود توکن‌های «XRP» اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند و مسئولان رپیل بدون داشتن مجوز اقدام به فروش این دارایی‌ها کرده‌اند. داده‌های بازار نشان می‌دهد که این شکایت باعث شد تا قیمت XRP از ۰.۵۷ دلار به ۰.۲۶ دلار سقوط کند. گفتنی است که در حال حاضر هر واحد XRP با قیمتی حدود ۱.۰۹ دلار معامله می‌شود.

می‌توان گفت که سرنوشت اتریوم کاملاً با ریپل متفاوت بوده است. کمیسیون بورس آمریکا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که اتریوم و بیت کوین اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند. داده‌های بازار نشان می‌دهد از زمانی که کمیسیون بورس این مسئله را اعلام کرد، قیمت اتریوم تقریباً ۹ برابر شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention