بانک‌های آمریکایی ملزم خواهند بود به کسب‌وکارهای ارز دیجیتال خدمات ارائه دهند

بانک‌های آمریکایی ملزم خواهند بود به کسب‌وکارهای ارز دیجیتال خدمات ارائه دهند

اداره حسابرسی ارزی آمریکا (OCC) به‌دنبال آن است تا با مشورت عموم مردم، قانونی را تصویب کند که طبق آن بانک‌های آمریکایی نتوانند نسبت به ارائه خدمات به شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال کارشکنی کنند. این نهاد عنوان کرده است که این قانون جلوی رشد سیاسی‌سازی در نظام بانکداری را خواهد گرفت.

به گزارش کوین تلگراف، اداره حسابرسی ارزی آمریکا در اطلاعیه روز جمعه خود اعلام کرد که به‌دنبال تصویب قانونی است که جلوی کارشکنی بانک‌ها در ارائه خدمات به فعالان حوزه ارزهای دیجیتال را بگیرد. این اداره قصد دارد تا از نظرات عموم مردم برای تدوین این قانون استفاده کند. برایان بروکس (Brian Brooks)، سرپرست این نهاد نظارتی، در این خصوص گفت:

تحریم‌های گسترده توسط فعالان تمام صنایع باید متوقف شود.

این اداره به مشکلات سیاسی‌ اشاره می‌کند که مردم حساسیت بالایی روی آنها دارند. کارشکنی‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شدهٔ بانک‌ها برای ارائه خدمات به شرکت‌های نفت و گاز آلاسکا و همچنین نهادهای عام‌المنفعه نظیر «PPFA»، از جمله این مشکلات است. بروکس در اظهارنظر خود گفت:

این قبیل مسائل را نمی‌توان حمایت سیاسی به حساب آورد، بلکه نوعی تلاش برای مسلح‌کردن سیاسی بانک‌هاست. سیاسی‌سازی‌های فزاینده در نظام بانکی وجود دارد که ممکن است به‌صورت بالقوه خطرناک باشند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

هیچ بخشی در ایالات متحده وجود ندارد که در آن، ارزهای دیجیتال غیرقانونی باشد، اما ملزومات کسب مجوز متفاوت در هر یک از این بخش‌ها برای این کسب‌وکارها وجود دارد؛ از همین رو، اگر یک بانک بخواهد به این شرکت‌ها خدمات بانکی ارائه کند، یکی از مسائلی که در پروسه احراز صلاحیت به آن نگاه می‌کند، داشتن مجوزهای لازم در یک ایالت خاص است.

به‌عبارت دیگر، صحبت‌های بروکس به این معناست که بانک‌ها نمی‌توانند تنها به این دلیل که یک کسب‌وکار در حوزه ارزهای دیجیتال فعال است، از ارائه خدمات به آن خودداری کنند. ابهامات در بحث‌های قانونی و خطرات موجود، باعث شده است تا بانک‌های سرتاسر دنیا، از ارائه خدمات به کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال سر باز بزنند.

بروکس پیش‌تر در تیم حقوقی صرافی کوین بیس فعالیت می‌کرده است و از ماه مه به‌عنوان سرپرست OCC‌ مشغول به کار بوده است. او در سوابق کاری خود پرونده‌هایی برای هماهنگ‌تر کردن نظام بانکی و حوزه ارزهای دیجیتال دارد. این در حالی است که برخی از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، اقدامات بروکس در حوزه ارزهای دیجیتال در بحبوحه شیوع ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفتند. حالا و با وجود طرح قانونی جدید، انتظار می‌رود که این انتقادها بیش از گذشته شوند.

عموم مردم می‌توانند نظرات خود در ارتباط با طرح قانونی OCC-2020-0042 را تا ۴ ژانویه اعلام کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
۳ سال قبل

پنج دیگه نهایت ده سال دیگه وضع بانک ها دیدن داره ها
???

علی
علی
۳ سال قبل

این خیلی خوبه مخصوصا برای شرکت ریپل

میرزایی
میرزایی
۳ سال قبل

ترامپ به احتمال زیاد رییس جمهور باقی نمونه ،
ولی جالبیش اینجاس ، یکی رو انتخاب کرده که قراره 5 سال یه بخش خیلی مهمی رو ریاست کنه.
البته اینکه کنگره قبول نکنه هم هست که این آدم تایید بشه.