طرح سنا برای اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال روز سه‌شنبه به رأی گذاشته می‌شود

طرح سنا برای اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال روز سه‌شنبه به رأی گذاشته می‌شود

مذاکرات سنای آمریکا بر سر لایحه مرتبط با اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال بدون اعمال تغییرات به پایان رسیده و قرار است همان طرح اصلی سه‌شنبه این هفته به رأی گذاشته شود.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از اهداف این لایحه تأمین ۲۸ میلیارد دلار از منابع مالی موردنیاز برای اجرای طرح سرمایه‌گذاری زیرساختی آمریکا، از طریق دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال بوده و قرار است با اجرایی‌شدن این طرح مقررات گسترده مربوط به تهیه گزارش مالیاتی توسط اشخاص ثالث بر تمامی کسب‌وکارهای مرتبط با ارز دیجیتال که به‌عنوان «کارگزار» شناسایی می‌شوند اعمال شود.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، معاون حقوقی شرکت کامپاند فایننس (Compound Finance)، امروز با انتشار توییتی اعلام کرد که اتمام مذاکرات مربوط به مفاد این لایحه در سنا به رأی گذاشته شده و با توجه به اینکه ۶۹ نماینده رأی موافق و ۲۹ نماینده رأی مخالف به اتمام مذاکرات داده‌اند، تصویب شد که بحث درباره این موضوع تا رأی‌گیری روز سه‌شنبه متوقف شود.

چروینسکی تأکید کرد که نمایندگان سنا همچنان می‌توانند با اتفاق آرا پیش از رأی‌گیری نهایی اصلاحیه این طرح را به تصویب برسانند.

مذاکرات نمایندگان سنا بر سر مقررات بحث‌برانگیز مربوط به اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال در طرح سرمایه‌گذاری زیرساختی آمریکا متوقف شده و قرار است نسخه بدون تغییر این لایحه روز سه‌شنبه به رأی گذاشته شود.

تعریف گسترده‌ای که برای مفهوم «کارگزار ارز دیجیتال» در متن این لایحه ارائه شده، شوک سنگینی را به بدنه صنعت ارز دیجیتال وارد کرده است. کارشناسان معتقدند که مفهوم کارگزار در این لایحه ماینرها، مشارکت‌کنندگان در استخرهای سهام‌گذاری، دیگر اعتبارسنج‌های شبکه و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای ارز دیجیتال را هم در بر می‌گیرد و ممکن است در آینده این گروه هم مشمول مقررات ارائه گزارش مالیاتی شخص ثالث شوند.

ارائه گزارش مالیاتی شخص ثالث به قانونی اشاره دارد که برخی از کسب‌وکارها و اشخاص را ملزم می‌کند تا جزئیات مربوط به درآمد خود را به طور دقیق به اداره درآمد داخلی آمریکا گزارش دهند. در بسیاری از موارد، طبق این قوانین مالیاتی، کسب‌وکارهایی که به‌عنوان شخص ثالث شناخته می‌شوند باید اطلاعات مربوط به پرداخت‌های خود به سایر مؤسسات و اشخاص را هم در اختیار اداره درآمد داخلی آمریکا قرار دهند.

جامعه ارز دیجیتال اخیراً از اصلاحیه ارائه‌شده توسط پت تومی (Pat Toomey)، راب وایدن (Rob Wyden) و سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتورهای آمریکایی، حمایت کرده است. این اصلاحیه تعریف کارگزار در لایحه سنا را محدودتر کرده و در آن ماینرها، اعتبارسنج‌های شبکه و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از ارائه گزارش مالیاتی معاف شده‌اند. با این حال، بیشتر قانون‌گذاران از اصلاحیه رقیب، یعنی اصلاحیه مشترک راب پورتمن (Rob Portman)، مارک وارنر (Mark Warner) و کریستن سینما (Kyrsten Sinema) حمایت کرده‌اند که در آن فقط ماینرها، اعتبارسنج‌های شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام و ارائه‌دهندگان کیف پول‌های ارز دیجیتال از رعایت مقررات این لایحه معاف شده‌اند.

بر اساس رشته‌توییتی که سناتور لومیس در ۸ اوت (۱۷ مرداد) منتشر کرد، هر دو طرفی که قصد اصلاح این لایحه را دارند، به‌دلیل اختلاف‌نظر، در ۳۰ ساعت باقی‌مانده تا رأی‌گیری در تنگنا قرار گرفته‌اند. در آمریکا قانونی وجود دارد که به سناتورها اجازه می‌دهد ۳۰ ساعت مانده به رأی‌گیری یک لایحه، برای اقدام در مورد آن تصمیم‌گیری کنند.

سناتور لومیس گفته است:

در حالی که برخی از سناتورها می‌خواهند بر لایحه سرمایه‌گذاری زیرساختی تمرکز کنند تا بتوانند اطلاعات خود را در رابطه با هزینه‌های این لایحه افزایش دهند، چاک شومر (Chuck Schumer)، رهبر اکثریت سنا، می‌خواهد سریع‌تر رأی‌گیری نهایی را ترتیب دهد تا بتواند بر دیگر قوانین [در دست بررسی سنا] تمرکز کند و اجازه رأی‌گیری برای اصلاحیه را نخواهد داد، مگر اینکه این اتفاق بیفتد (سناتورها در ۳۰ ساعت باقی‌مانده تا رأی‌گیری در مورد لایحه اقدام کنند).

لومیس افزود:

تصور می‌کنم که اگر می‌توانستیم به اصلاحیه رأی مثبت دهیم، جامعه ارز دیجیتال از نتیجه این کار راضی می‌شد.

در صورتی که سنا روز سه‌شنبه این طرح را تصویب کند، تبدیل‌شدن این لایحه به قانون نیاز به تأیید مجلس نمایندگان دارد و این موضوع فرصت بیشتری را برای تجدیدنظر درباره مقررات مربوط به ارز دیجیتال فراهم می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
Arman Sh 15k 💀 شکارچی نهنگ⚓️
Arman Sh 15k 💀 شکارچی نهنگ⚓️
2 سال قبل

شبها که ما میخوابیم آقا نهنگه بیداره .......هیییس تا بیت زیر ۲۰ رو نبینه نمیره رو ۸۰ .... آسوده بخوابید....

فضل الله جاودانی
فضل الله جاودانی
2 سال قبل

سلام
چه اتفاقی در قیمت خواهد افتاد؟ اگر اخذ مالیات قانونی شود؟

سید رضا حسینی
سید رضا حسینی
2 سال قبل

از نظر من بازار رمز ارز ها به شدت دستکاری میشه و سود اصلیش میره توی جیب دست های پشت پرده یا همون نهنگ ها . فکر میکنم در نهایت این طرح گرفتن مالیات از رمز ارز ها به موافقت مجلس سنا میرسه و احتمالا تاثیر منفی زیادی رو بازار میزاره . حالا اینکه چرا یک روز قبل از این اتفاق مهم بازار مثبته جای شک و تردید داره . و تجربه بهم ثابت کرده هر وقت بازار مثبته یعنی نهنگ ها در حال فروشن و هر وقت منفیه در حال خردید . چون وقتی قیمت یه چیزی در حال بالا رفتنه مردم عادی میخرن و . و وقتی در حال پایین اومدنه مردم میفروشن . بیت کوین 29 هزار دلاری چند هفته پیش رو دقت کنید دقیقا اطلاعات درون شبکه ای میگفت نهنگ ها در حال خرید سنگینن ولی بازار باز هم میریخت احتمالا قیمت بازار ربطی به عرضه و تقاضا نداره و صرفا یه عدده که نهنگ ها و صرافی ها نمایش میدن . امیدوارم گول مثبت های امروز و منفی های فردا رو نخورین . و همچنین اینکه پولتون رو صرف کسب و کار کنین نه بازار هایی که هیچ کنترلی روش ندارین و صرفا بازیه یه عدس . شاید بیت کوین آینده نظام پولی باشه ولی قطعا ثروت مند های آینده بیت کوینر ها نیستن بلکه افرادی هستن که کسب و کار های موفق دارن . اگرم خیلی به این حوزه علاقه مندین بیشتر دنبال ایجاد یه کسب و کار باشین مثل صرافی ها خبر گذاری ها یا سایت هایی مثل ارز دیجیتال .

مهدی
مهدی
2 سال قبل

نه داداش تو قیمتای پایین بخری سودش محرزه

آٰرمان
آٰرمان
2 سال قبل

احسنت بر شما

Eliyas Yari
Eliyas Yari
2 سال قبل

اماده ریزش به کانال 14هزار دلار میشه.....................

آٰرمان
آٰرمان
2 سال قبل

وای بحال کسایی که اینجا رو ۴۶ بیت میخرن ...جرخواهید خورد..با گریه و شرمندگی جلوی خونوادتون سرتون پایین.بزار فردا بیاد اگه قرار بود شما ثروتمند بشین که ثروتمندا دیگه ثروتمند نبودن.بلاییییی سرتون بیارن...با التماس زیر ۲۰k میفروشین به سرمایه داران میگین جونم حلال ....از اونجاست که میزنن زیرش میبرنش بالای ۱۰۰k که بسوزین... چیزی که اونا دارن صبره و نداشتن طمع هست. که شما مثل اونا نیستین بازنده این جنگین...

مهدی
مهدی
2 سال قبل
پاسخ  آٰرمان

نه داداش اینجوری هم که میگی نیست
بلد باشی چی کار کنی بیشتر سود میکنی تا ضرر قرار نیست تو چند ساعت 50% ریزش داشته باشه که! روند نزولی شد سریع خارج میشی

کاوه
کاوه
2 سال قبل
پاسخ  آٰرمان

https://arzdigital.com/bitcoin-rally-in-early-stages/#comment-2996211
خیلی با نظر شما موافقم
و این نظر چندین بار گذاشتم که با آماج حملات دوستان عزیز همراه بوده
لینک بالارو ملاحظه کنید چجوری جواب بنده رو دادن
ولی بی دلیل نیست در بازارهای مالی 90درصد ضرر میکنند وفقط 10 درصد به موفقیت می رسند

آٰرمان
آٰرمان
2 سال قبل
پاسخ  کاوه

خواهش میکنم.لطف دارید. قبل از همین لایحه فوق، نهنگها میبرنش بالا و جوری خالی میکنن که فرصت نکنن ملت بفروشن.. قطعا درصد کمی زنده بیرون میان از این بازی.

حبیب
حبیب
2 سال قبل
پاسخ  آٰرمان

تو چرا حرص میخوری تو نخر

Mah
Mah
2 سال قبل
پاسخ  آٰرمان

یکم آب‌سرد بخور…این‌همه خشم و نفرت‌پراکنی نیازی نیست

بابا مسعود
بابا مسعود
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
لطفا در مورد ارز نئو یک اطلاع رسانی کنید توسعه دهندگان این ارز میخوان شبکه رو عوض کنند و به دارندگان بگید که چه کاری باید انجام دهند . با تشکر