رکوردشکنی تاریخی قیمت اولترا (Ultra) به‌دلیل رونق حوزه NFT

رکوردشکنی تاریخی قیمت اولترا (Ultra) به‌دلیل رونق حوزه NFT

افزایش محبوبیت توکن‌های غیرمثلی (NFT) و همکاری بین زنجیره‌ای روند رسیدن اولترا (UOS) به اوج تاریخی خود را تسریع کرده است؛ شایان ذکر است که قیمت این ارز دیجیتال در یک ماه گذشته ۲۲۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش کوین تلگراف، بازی‌های آنلاین و ویدئویی در ۳۰ سال گذشته به‌عنوان یک فناوری دیجیتال به یکی از بزرگ‌ترین صنایع تبدیل شده‌اند. اینترنت، افراد در سراسر جهان را به هم مرتبط و به یک جامعه جهانی واحد تبدیل کرده است.

تمرکززدایی و فناوری بلاک چین به‌عنوان راه جدیدی جهت ایجاد یک اکوسیستم، در حال افزایش است. اولترا یکی از پروژه‌های متمرکز بر بازی است که در چند ماه اخیر شتاب حرکت قیمت آن افزایش یافته است.

اولترا، پلتفرم توزیع بازی مبتنی بر بلاک چین است که برای گیمر‌ها و توسعه‌دهندگان بازی ایجاد شد تا به کاربران این امکان را بدهد که چندین جریان درآمدی از جمله قابلیت فروش دوباره بازی‌ها و بخش‌هایی از بازی را ایجاد کنند.

توسعه‌دهندگان این پروژه یک نسخه سفارشی از بلاک چین EOSIO را ایجاد کردند که برای ساخت حساب کاربری رایگان و ایجاد تراکنش بیشتر از طریق تخصیص منابع بهتر طراحی شده است.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز (Cointelegraph Markets) و تریدینگ ویو (Trading View) نشان می‌دهد که قیمت توکن UOS در ماه گذشته ۲۲۵٪ افزایش داشته است. قیمت این توکن از ۰.۱۳۲ دلار در اول فوریه به بیشترین مقدار خود یعنی ۰.۴۲ دلار در ۲۲ فوریه رسیده است.

رکوردشکنی تاریخی قیمت اولترا (Ultra) به‌دلیل رونق حوزه NFT
نمودار چهار ساعته قیمت اولترا

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، حجم معاملات UOS روز ۲۱ فوریه و ۲۲ فوریه و به‌دنبال لیست‌شدن آن در صرافی بیت هامب (Bithumb) به بیشترین مقدار خود رسید.

توکن‌های غیرمثلی یکی از سریع‌ترین رشد‌ها را در بین ارزهای دیجیتال داشته‌اند و اولترا نیز از این رشد بی‌نصیب نمانده است. توسعه‌دهندگان در اولترا بر روی فناوری اصلی توکن‌های غیرمثلی تمرکز کرده‌اند؛ زیرا می‌توانند موارد منحصر‌به‌فردی از بخش‌های یک بازی را در چندین بازار و صرافی‌های غیرمتمرکز دوباره به فروش برسانند.

همکاری متقابل بین پلتفرم‌های بلاک چین یک موضوع مهم در اکوسیستم ارز دیجیتال است. تیم اولترا در حال توسعه و کار بر روی نسخه آزمایشی شبکه اصلی جدیدی است که قابلیت کار بر روی بلاک چین اتریوم را حفظ کند.

در‌حالی‌که اولترا با بلاک چین EOSIO همکاری متقابل دارد، توسعه‌دهندگان اولترا به‌دنبال آن هستند تا با موارد دیگری از جمله سندباکس (Sandbox) و الروند (Elrond) هم چنین همکاری‌ای را شکل دهند. هم‌چنین این پروژه در حال همکاری با تتا (Theta) به‌منظور پخش مستقیم بازی و انتقال توکن‌های غیر‌مثلی بین زنجیره‌ای است.

صرف‌نظر از ارتباط اصلی با غول بازی‌سازی، یوبی سافت (Ubisoft)، همکاری‌های اخیر با شرکت‌هایی چون AMD و آتاری (Atari) نیز به افزایش قیمت اولترا در سال ۲۰۲۱ کمک کرده‌اند.

همکاری با نام‌های بزرگ، قابلیت همکاری بین‌زنجیره‌ای و رشد توکن‌های غیرمثلی، اولترا را در موقعیتی قرار داده است که از حرکت صعودی در بازار ارز دیجیتال بهره‌مند شود.

انتظار می‌رود بخش بازی‌ها به رشد تصاعدی خود در آینده قابل پیش‌بینی ادامه دهد و با افزایش محبوبیت بازی‌های بلاک چین، اولترا می‌تواند مزیت پیشگام بودن در این حوزه را داشته باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سید جعفر موسوی
سید جعفر موسوی
۳ سال قبل

سلام بادو میلیون تومان چی بخرم تازه واردم ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا
رضا
۳ سال قبل

چیلیز بیشتر رشد کرده