ارز دیجیتال ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد

ارز دیجیتال ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد

دولت اوکراین دیروز اعلام کرد که در نظر دارد با بهره‌گیری از بلاک چین استلار، پلتفرمی برای ارز دیجیتال ملی خود ایجاد کند.

به گزارش کوین تلگراف، وزارت تحول دیجیتال اوکراین، روز دوشنبه اعلام کرد که یادداشت تفاهمی با بنیاد توسعه استلار (SDF) به امضا رسانده است تا با استفاده از آن، یک اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال برای ارز دیجیتال ملی خود ایجاد کند.

بانک مرکزی اوکراین از سال ۲۰۱۷ پژوهش‌های خود را در حوزه ارزهای دیجیتال ملی آغاز کرده است. اولکساندر بورنیاکوف (Oleksandr Bornyakov)، معاون وزارت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرده است که توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور بر پایه همکاری‌های این کشور و استلار صورت خواهد گرفت. او در بیانیه‌ای نوشت:

وزارت تحول دیجیتال بر روی ایجاد یک محیط قانونی به‌منظور توسعه دارایی‌های مجازی اوکراین کار می‌کند. بر این باور هستیم که همکاری با بنیاد توسعه استلار به توسعه صنعت دارایی‌های مجازی کشور و استفاده از آن در اکوسیستم مالی جهانی کمک می‌کند.

جد مک کالب (Jed McCaleb)، هم‌بنیان‌گذار ریپل، سال ۲۰۱۴ نهاد غیرانتفاعی استلار و ارز دیجیتال آن را ایجاد کرد. ماه گذشته هم اعلام شد که بانک BVDH‌ آلمان از استلار برای عرضه استیبل کوین خود استفاده خواهد کرد. این در حالی است که نهاد قانون‌گذاری مالی آلمان، بافین (BaFIN)، عرضه اوراق قرضه توکن‌سازی‌شده روی این پلتفرم را تأیید کرده است.

دنل دیکسون (Denelle Dixon)، مدیرعامل بنیاد توسعه استلار، اعلام کرد که همکاری با دولت اوکراین و دیگر نهادهای ذی‌نفع، به‌منظور دیجیتال‌سازی واحد پول ملی این کشور (گریونا) خواهد بود که از ماه جاری میلادی عرضه می‌شود. دیکسون در این باره گفت:

مدت‌هاست با دولت‌ها و نهادهای مختلف در سرتاسر جهان در ارتباط با جنبه‌های اساسی عرضه ارز دیجیتال ملی‌مان در حال مذاکره هستیم. نباید فراموش کنیم که بسیاری از آنها، اگر نگوییم همه آنها، شرکت‌های حوزه فناوری نیستند و مخاطبان بسیاری دارند که وظیفه پشتیبانی از آنها را برعهده دارند. از همین رو، همکاری‌های عمومی و خصوصی برای انجام درست این کارها ضروری است.

ساختمان بانک مرکزی اوکراین
ساختمان بانک مرکزی اوکراین

بانک مرکزی اوکراین در سال ۲۰۱۹ هم اعلام کرده بود که از نسخه خصوصی بلاک چین استلار در برنامه آزمایشی سال ۲۰۱۹ خود در ارتباط با گریونای دیجیتال استفاده کرده بود.

جیسون چلیپالا (Jason Chlipala)، مدیر اجرایی استلار، در اظهارنظری با اشاره به مکانیزم اجماع استلار گفت که این مکانیزم اطمینانی به مشتریان ارائه می‌کند که در بلاک چین‌های دیگر نظیر آن را ندیده‌ایم. او در این باره گفت:

مکانیزم اجماع استلار برای یک بانک مرکزی مناسب است و به‌نوعی بازتابی از ارتباط مطمئنی است که در نهایت یک رأی قابل‌توجه در پروتکل اجماع در اختیار آنها قرار می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
ho3ein
ho3ein
3 سال قبل

من ی سرچ زدم کل خبر فیکه ظاهرا ... بانک مرکزی اوکراین در گزارشی 42 صفحه ای اعلام کرده که استلار نمیتونه اینکارو بکنه...طبق معمول کوین دسک اشتباه کرده...لطفا ارز دیجیتال خبر تصحیح کن

Mankind Bitcoin
Mankind Bitcoin
3 سال قبل
پاسخ  ho3ein

عجیبه این مگه سایت رسمی بانک مرکزی اوکراین نیست؟
band.gov.ua
من توی قسمت جستجو رفتم دنبال Stellar سرچ زدم اگه این خبر واقعی باشه باید قبل از رسانه ها خود بانک مرکزی پوشش میداد!! ولی خبری نبود!!

sina
sina
3 سال قبل

خب این قضیه اصلا ربطی به خود توکن استلار نداره میخان از فناوری استلار استفاده کنن نه خود استلار اگه مثلا از اتریوم استفاده میکردن حداقل برای کارمزدا مجبور بودن اتر بخرن که قیمتش رشد میکرد ولی این دلیلی برای رشد استلار نیست این رشد جنبه روانی داره!

amirfb
amirfb
3 سال قبل

ینی رشد اسلار رو در پی داره؟

علی
علی
3 سال قبل
پاسخ  amirfb

میتونه فاندامنتال مثبتی برای قیمت استلار باشه
ولی با این وجود 100 درصد نیس و ممکنه هم تاثیر آنچنانی رو قیمت نداشته باشه

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

حالا که ریپل به مشکل خورد استلار بیشتر رشد میکنه این مدتم یه سره سود بوده

ho3ein
ho3ein
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

دوست عزیز استلار قراره تو retail کار کنه بانک مرکزی اوکراین قراره از شبکه استلار استفاده کنه نقش wholesale دادن به xrp ...گزارش اخر IMF و داووس سال پیش مطالعه کنید