آیا توییتر هم ارز دیجیتال مخصوص خود را عرضه می‌کند؟

آیا توییتر هم ارز دیجیتال مخصوص خود را عرضه می‌کند؟

«جک دورسی»، مدیرعامل توییتر و «اسکوئر»، در آخرین اظهارنظر خود اعلام کرده که برنامه‌ای برای عرضه ارز دیجیتال «توییت کوین» ندارد. دورسی همچنین درباره قراردادن تمرکز خود بر روی تبلیغ بیت کوین ابراز تمایل کرده است.

به‌گزارش «کوین تلگراف» و به‌نقل از «سیدنی مورنینگ هرالد»، دورسی طی مصاحبه‌ای که ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) با این خبرگزاری استرالیایی داشت ضمن اعلام این مسئله که بیت کوین محتمل‌ترین گزینه برای بدل شدن به ارز اصلی اینترنت است افزود:

فکر می‌کنم معیارهای اصلی اینترنت آزاد، بهتر از اینترنت‌هایی که توسط شرکت‌های مختلف ایجاد و کنترل می‌شود، در خدمت مردم است.

دورسی که برای عرضه «اسکوئر ترمینال» (Square Terminal) در استرالیا راهی ملبورن شده بود، به توصیف ایده‌های خود در خصوص بانک‌ها و به طور کلی اقتصاد پرداخت:

نظارت، کنترل و طرز کار بانک‌ها مسئله‌ای جهانی است، اما فکر می‌کنم در استرالیا شدیدتر باشد. ما همیشه هم در حال ورود به بحران و هم در حال خروج از آن هستیم. هر کسی هم که در مورد اقتصاد جهانی اظهارنظر می‌کند، خودش را گول می‌زند. هیچ فردی روی زمین وجود ندارد که اقتصاد جهانی را بفهمد.

و در ادامه گفت که ایده‌ای مشابه انتشار ارز دیجیتال فیس‌بوک، «لیبرا»، نداشته و قصد ندارد تا سکه‌ای مخصوص توییتر منتشر کند. وی همچنین اعلام کرد که نمونه‌های متعارفی مثل بیت کوین را ترجیح می‌دهد.

اسکوئر ترمینال یک روش پرداخت سخت‌افزاری است که به‌عنوان گزینه‌ایی جایگزین برای دستگاه‌های کارت‌خوان بانک‌ها استفاده می‌شود.

نرم‌افزار پرداخت اسکوئر با عنوان CashApp که مخصوص تلفن‌های همراه است ماه ژوئن (خرداد) قابلیت سپرده‌گذاری به شکل بیت کوین را برای کاربرانش مهیا کرد. بر اساس اطلاعاتی که توسط این شرکت در ماه گذشته (تیر) منتشر شد، اسکوئر توانسته در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، سودی معادل ۱۲۵ میلیون دلار بیت کوین داشته باشد. دورسی در تمجید از اولین ارز دیجیتال دنیا می‌گوید:

به نظر من بیت کوین بهترین گزینه است، چرا که توانسته روی پای خود بایستد، ده سال است که از سد مشکلات عبور کرده، به برندی عالی بدل شده و بارها امتحانش را پس داده است. وقتی به تمام گزیه‌هایی نگاه می‌کنم که می‌توانند به‌عنوان ارز اصلی اینترنت عمل کنند، به‌نظرم بیت کوین شانس بسیار زیادی دارد.

ماه گذشته کوین تلگراف گزارش کرده بوده بخش ارزهای دیجیتال اسکوئر با نام «اسکوئر کریپتو» (Square Crypto)، «مت کورالو»، از توسعه‌دهندگان بیت کوین و از بنیان‌گذاران «بلاک استریم» را به استخدام خود در آورده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
حسین
حسین
4 سال قبل

هیچی دیگه همه میخوان ارز دیجیتال بیرون بدن