حرکت مردم ترکیه به سمت بیت کوین پس از افزایش قیمت دلار در این کشور !

حرکت مردم ترکیه به سمت بیت کوین پس از افزایش قیمت دلار در این کشور !

افزایش قیمت دلار نسبت به لیر ترکیه همچنان ادامه دارد و مردم این کشور را با نگرانی بزرگی مواجه ساخته است. بلومبرگ در گزارشی نوسانات بیت کوین را کمتر از نوسانات پول ملی ترکیه خواند.

بلومبرگ گزارشی را تحت عنوان «لیر ترکیه‌، پولی بی‌ثبات‌تر از بیت کوین» منتشر کرده است که طبق آن، پول ملی ترکیه در سال ۲۰۱۸ نسبت به بیت کوین ارزش خود را از دست داده است.

بر اساس این گزارش، نوسانات ده روزه‌ی ارز لیر نسبت به دلار آمریکا بسیار بیشتر از نوسانات بیت‌ کوین نسبت به دلار بوده است.

قیمت هر لیر ترکیه نسبت به دلار از اول سال جاری میلادی تقریباً نصف شده و همین عامل سبب افزایش گرایش مردم به بیت کوین می‌شود.

با توجه به اطلاعات سایت گوگل ترندز (Google Trends) میزان جستجوی بیت کوین برای مردم ترکیه‌ در این ماه بسیار افزایش یافته است؛ همچنین حجم مبادلات بیت کوین در ترکیه افزایش ۱۵۰ درصدی داشته است.

حرکت مردم ترکیه به سمت بیت کوین پس از افزایش قیمت دلار در این کشور !

از آنجایی که قانون‌گذاران ترکیه وظیفه‌ی نظارت بر سیستم مالی رسمی را دارند؛ وضعیت قوانین ارزهای دیجیتال در این کشور هنوز مشخص نیست. با وجود اینکه بعضی‌ها در ترکیه معتقدند بیت‌ کوین با قوانین اسلامی سازگاری ندارد ولی بانک‌ها از این تبادلات حمایت می‌کنند.

همچنین بخوانید: استلار، اولین ارز دیجیتال مطابق با احکام اسلامی

صرافی‌های ترکیه‌ای که یکی از بزرگترین آن‌ها BTCTurk است، بیت کوین را ۵۰۰ دلار به نسبت قیمت خارجی گران‌تر می‌فروشند که رغبت مردم ترکیه برای خرید بیت کوین را بیش از پیش اثبات می‌کند.

با توجه به وضعیت اقتصادی ترکیه انتظار می‌رود این روند افزایش رغبت همچنان رو به رشد باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امیرخان شریفی
امیرخان شریفی
۴ سال قبل

درشهر قونیه استم درین شهر کدوم سراف بیت کوین میخره میشه معرفی کنین

اشکان
اشکان
۴ سال قبل

بزرگترین صراف ترکیه که بشه مبلغ بالا بیت کوین با قیمت پایین و مناسب خرید کدومه ؟