پیشنهاد قانون‌گذار ترکیه مبنی بر ساخت یک ارز دیجیتال ملی!

پیشنهاد قانون‌گذار ترکیه مبنی بر ساخت یک ارز دیجیتال ملی!

دولت ترکیه از راه اندازی یک ارزدیجیتال ملی خبر می‌دهد. مقامات ترکیه در صدد تولید یک ارزدیجیتال داخلی هستند.

احمد کنان تانریلکولا در مقام معاون حزب جنبش ملی‌گرا و وزیرسابق صنعت در ترکیه، طی گزارشی پیشنهاد تولید یک ارز دیجیتال ملی تحت عنوان «ترک‌کوین» را عنوان کرده است. البته، هنوز جزئیات این برنامه مشخص نیست.

به گفته تانریلکولا؛ ترک کوین توسط صندوق دارایی این کشور پشتیبانی و توسط دولت نظارت خواهد شد، تا نسبت به سایر کوین ها، ریسک کمتری به همراه داشته باشد. این سبد دارایی شرکت های بزرگ دولتی در صندوق ثروت کشور مانند شرکت هواپیمایی ترکیه، بورس اوراق بهادار استانبول و ترک تلکوم خواهد بود.

تانریلکولا در مصاحبه ای با المانیتور اعلام کرد:

جهان در حال پیش‌روی به سوی یک نظام دیجیتال نوین است. باید برای ترکیه پیش از آنکه دیر شود، یک سیستم دیجیتالی منحصر به فرد به وجود بیاوریم.

پیشنهاد قانون‌گذار ترکیه مبنی بر ساخت یک ارز دیجیتال ملی!

وی در ادامه به لزوم قانونمند سازی ارزهای دیجیتال در ترکیه اشاره نمود و گفت:

لازم است برای ارزهای دیجیتال مقررات شفافی در نظر گرفته شود تا بازار کریپتو قابل کنترل باشد. عدم وجود یک چهارچوب قانونی در این فضا، منجر به فعالیت غیرقانونی خواهد شد.

وی افزود:

معرفی مقررات تشویقی پس از ارزیابی ریسک‌های موجود، به ما در کسب سود از بازار کریپتو و به ویژه بیت‌کوین کمک خواهد کرد. از این رو، ترکیه به صرافی‌های بیت کوین و قانون‌گذاری در این حوزه نیاز دارد.

لازم به ذکر است که پیش از آن معاون نخست وزیر ترکیه طی یک مصاحبه با خبرگزاری CNN در این کشور از تصمیمات دولت مبنی بر راه اندازی یک ارز دیجیتال ملی صحبت کرده بود. چند روز پیش از این خبر در ترکیه؛ فروش توکن ونزوئلا شروع شده بود. به گفته رییس جمهور نیکولاس مادورو، تا این لحظه ۷۳۵ میلیون دلار سرمایه از فروش توکن های «پترو» جذب شده است.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه