پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند در محدوده‌ای بالاتر از ۳۰,۰۰۰ دلار باقی بماند، می‌توان انتظار جهش ارزهایی نظیر پالیگان، تتا، CRO و LEO را داشت.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته به‌خوبی از پس حفظ حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری برآمده است، اما در ثبت رالی‌های احیای قدرتمند موفق عمل نکرده است؛ همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از معامله‌گران نسبت به ثبت کف قیمتی جدید نگران باشند.

ای‌کوینومتریکس (Ecoinometrics)، در رشته توییت خود عنوان می‌کند که اصلاح فعلی شباهت زیادی به سال ۲۰۱۳ دارد. در آن زمان ۱۹۷ روز طول کشید تا قیمت بیت کوین به اوج تاریخی خود برسد و پس از آن شاهد اصلاح ۶۹ درصدی این ارز دیجیتال بودیم.

در صورتی که تاریخ بخواهد تکرار شود، معامله‌گران باید کمی صبر خود را افزایش دهند؛ چراکه روند فعلی تنها ۹۵ روز است که در بازار فعال شده است. در ۳۰,۰۰۰ دلار، قیمت بیت کوین تنها ۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داده و این در حالی است که یک اصلاح ۶۹ درصدی، باعث سقوط قیمت تا ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد شد.

دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، در تازه‌ترین گزارش خود عنوان می‌کند که حجم معاملات در پلتفرم‌های آنی از اوج ماه مه تا به حال، بیش از ۶۰ درصد کمتر شده‌اند. بر اساس این گزارش، وضعیت معاملات اهرم‌دار و آتی هم تعریف چندانی ندارد و قراردادهای آتی باز بیت کوین به سطوح اوایل سال ۲۰۲۱ رسیده است.

دلفی دیجیتال از این موضوع به‌عنوان یک نشانه صعودی یاد می‌کند و معتقد است که دست‌های قدرتمند در بازار باعث ایجاد این وضعیت در بازارهای آتی هستند. دست‌های قوی یک اصطلاح در بازارهای مالی است که به سرمایه‌گذاری اطلاق می‌شود که درگیر هیجانات نمی‌شوند و دارایی‌های خود را نگه می‌دارند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در حال حاضر در تلاش است تا از حمایت ۳۱,۰۰۰ دلار جهش کند، اما شادو بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که در این سطوح فشار خرید از بین می‌رود. فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت بیت کوین را به زیر حمایت ۳۱,۰۰۰ دلاری بکشانند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در محدوده ۳۳,۱۷۴ دلار شیبی به‌سمت پایین دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در محدوده منفی در حال نوسان است؛ این شرایط نشان می‌دهد که دست بالاتر در اختیار فروشندگان است. اگر فروشندگان قیمت را تا ۳۱,۰۰۰ دلار کاهش دهند، بیت کوین ممکن است تا ۲۸,۰۰۰ دلار سقوط کند.

محدوده ۳۱,۰۰۰ تا ۲۸,۰۰۰ دلار یک محدوده پراهمیت برای خریداران است؛ چراکه اگر این حمایت شکسته شود، باید انتظار لیکوییدشدن گسترده معامله‌گرانی باشیم که قراردادهای لانگ (خرید) در اختیار دارند. از سوی دیگر این اتفاق باعث منفی‌شدن شدید احساسات حاکم بر بازار خواهد شد. همه این موارد با هم ممکن است قیمت را تا ۲۰,۰۰۰ دلار پایین بکشد.

در طرف مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۳۴,۹۲۵ تثبیت کنند، می‌توان گفت که فشار فروش در حال کاهش است. در این صورت احتمال رفتن تا بالای ۳۶,۶۷۰ دلار بیشتر خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده‌اند، اما در عبور از سد میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای موفق عمل نکردند؛ این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان در رالی‌های قیمت اقدام به فروش می‌کنند. در حال حاضر فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بار دیگر قیمت را به زیر ۳۱۰۰۰ دلار برسانند.

در صورت موفقیت آنها، ۳۰,۰۰۰ و ۲۹,۰۰۰ دلار اهداف احتمالی خواهند بود. شکسته‌شدن متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و بسته‌شدن قیمت در بالای آن، اولین نشانه از تقویت فشار خرید خواهد بود. در صورت که بیت کوین به بالای خط روند نزولی برسد، روند بازار به نفع خریداران تغییر خواهد کرد.

پالیگان (MATIC)

 پالیگان طی روزهای اخیر درگیر اصلاح قیمت بوده است. پس از این اصلاح شاهد سقوط تا ناحیه حمایتی بین ۰.۷۴ تا ۰.۶۸ دلار بودیم. به احتمال زیاد خریداران با قدرت از این ناحیه حمایتی دفاع خواهند کرد.

نمودار قیمت پالیگان
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با وجود اینکه میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند، شاخص قدرت نسبی به‌دنبال احیا از ناحیه اشباع فروش است؛ این مسئله بیانگر آن است که خریداران به‌دنبال ترتیب‌دادن یک رالی احیا هستند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱ دلار اولین مقاومت پیش روی قیمت پالیگان خواهد بود. اگر قیمت پالیگان از این سطح سقوط کند و به زیر ناحیه حمایتی برسد، احتمال آغاز دوباره روند نزولی وجود خواهد داشت. ۰.۵۴ و ۰.۳۴ دلار اهداف احتمالی در این سقوط خواهند بود.

در سوی دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۲۶ دلار وجود خواهد داشت. عبور از این ناحیه می‌تواند به صعود تا ۱.۷۱ دلار منجر شود.

نمودار قیمت پالیگان
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احیا قیمت از ۰.۷۸ دلار در حال حاضر با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته مواجه است. این موضوع بیانگر آن است که فروشندگان تمایلی به برداشتن اهرم‌های خود ندارند و در هر رالی اقدام به فروش می‌کنند. هدف فعلی آنها رساندن قیمت به ۰.۷۴ دلار است.

در سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا پالیگان را به میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای برسانند. در صورت موفقیت آنها، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای وجود دارد. ۱.۰۵ دلار مقاومت بعدی خواهد بود.

تتا (THETA)

قیمت تتا از اواسط ماه آوریل (فروردین) و زمانی که به اوج ۱۵.۸۸ دلاری خود رسید، در روند نزولی قرار دارد. کاهش قیمت باعث شد تا تتا به ناحیه حمایتی ۴.۵۷ تا ۳.۸۵ دلاری سقوط کند. این ناحیه ممکن است باعث جذب خریداران شود.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند که نشان می‌دهد فروشندگان کنترل بازار را در اختیار دارند، اما قرارداشتن شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش، احتمال جهش صعودی را بیشتر می‌کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵.۶۸ دلار اولین مقاومت پیش روی تتا خواهد بود.

اگر قیمت از این مقاومت سقوط کند، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تتا را به زیر ناحیه حمایتی بکشانند. شکسته‌شدن قیمت و رسیدن به زیر ۳.۸۵ دلار نشانه‌ای از آغاز یک روند نزولی دیگر خواهد بود. هدف از این روند ۲.۶ دلار است.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال جهش تا خط روند وجود دارد. شکسته‌شدن این مقاومت هم بیانگر تغییر روند احتمالی خواهد بود.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تتا مدتی است که در محدوده‌ای بین ۴.۳۳ تا ۴.۶۲ دلار در حال تثبیت قیمت است. در تایم فریم ۴ ساعته، شاخص قدرت نسبی یک واگرایی مثبت را تشکیل داده است که نشان از تضعیف احتمالی شتاب نزولی دارد.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسانند و تثبیت کنند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای وجود دارد. این سطح احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت عمل می‌کند، ولی اگر خریداران بتوانند از سد این مقاومت عبور کنند، تتا می‌تواند تا مقاومت بعدی در ۶ دلار صعود کند.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۴.۳۳ برسانند، احتمال تشدید فشار فروش و سقوط بیشتر وجود خواهد داشت. در این صورت ممکن است تتا تا حمایت روانی ۴ دلاری پایین بیاید.

کریپتو (CRO)

قیمت CRO طی چند روز اخیر در بازه‌ای بین ۰.۱۴ تا ۰.۰۸ دلار در نوسان بوده است. روز چهارشنبه این ارز دیجیتال از ۰.۱۳ دلار سقوط کند، اما خریداران موفق شدند در نزدیکی میانگین‌های متحرک جلوی این سقوط را بگیرند که خود نشانه‌ای مثبت به حساب می‌آید.

نمودار قیمت CRO
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی زیر محدوده میانی است که بیانگر تعادل میان عرضه و تقاضا است. در صورتی که قیمت از سطح فعلی سقوط کند و به زیر ۰.۱ دلار برسد، می‌توان انتظار کاهش تا حمایت قدرتمند ۰.۰۸ دلاری را داشت.

در سوی دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای میانگین‌های متحرک تثبیت کنند، صعود تا مقاومت ۰.۱۳ تا ۰.۱۴ دلار محتمل خواهد بود. فروشندگان به احتمال زیاد در این ناحیه عملکردی قدرتمند از خود نشان دهند. در صورت سقوط از این محدوده، ممکن است تا چند روز آینده شاهد نوسانات عرضی روی نمودار باشیم.

نمودار قیمت CRO
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، فروشندگان قیمت را تا زیر حمایت ۰.۱۰۸ دلاری پایین کشیدند ولی نتوانستند از این نقطه قوت استفاده لازم را ببرند. پس از آن شاهد احیا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شدیم، ولی خریداران موفق به عبور از این مقاومت نشدند؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان دست از تلاش برنداشتند و همچنان در رالی‌ها اقدام به فروش می‌کنند.

اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۰.۱۰۸ دلار پایین بکشند، سقوط تا حمایت کلیدی ۰.۰۸ دلار ممکن است.

در سوی دیگر، جهش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای می‌تواند باعث افزایش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای شود. شکسته‌شدن این مقاومت احتمال صعود تا مقاومت بعدی را بیشتر می‌کند.

لئو (LEO)

قیمت لئو طی چند روز گذشته در یک کانال بزرگ و در نزدیکی به مقاومت کانال در حال نوسان است. دامنه نوسانات کوچک در نزدیکی یک مقاومت عموماً نشانه‌ای از پیش‌بینی خریداران مبنی بر جهش قریب‌الوقوع قیمت است و از همین رو آنها تمایل چندانی به فروش ندارند.

نمودار قیمت لئو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده ۶۳ است که نشان می‌دهد خریداران قدرت بیشتری در بازار دارند. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را بالای ۲.۹۶ دلار تثبیت کنند، صعود تا مقاومت بعدی در ۳.۳۲ دلار محتمل خواهد بود.

در صورتی که قیمت از سطوح فعلی سقوط و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۷۸ برسد، این تحلیل صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

در این صورت می‌توان گفت که خریداران امید خود را نسبت به جهش از دست داده و حالا به‌دنبال برداشت سودهای خود هستند. این اتفاق ممکن است به سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲.۵۹ دلار ختم شود.

نمودار قیمت لئو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، فاز تثبیت بین ۲.۸۵ و ۲.۹۵ دلار به پایان رسیده است و جهش حرکت رو به بالا است. اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای ۲.۹۶ دلار تثبیت کنند، شتاب صعودی بیشتر می‌شود و در کوتاه‌مدت صعود تا ۳.۱ دلار محتمل خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای آرام‌آرام در حال صعودی‌شدن است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده ۶۲ قرار دارد ک نشان می‌دهد دست بالاتر از آن خریداران است. در سوی دیگر، اگر قیمت سقوط و به زیر ۲.۸ دلار برسد، مقصد بعدی ۲.۶۷ دلار خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
ممدو سین
ممدو سین
۲ سال قبل

با سلام . لطف کنید منبع مقاله رو ذکر کنید

علیرضا
علیرضا
۲ سال قبل

سلام وخداقوت
العان با این وضعیت بازار چی باید بخریم کدومشون بهتر میشه نبسان گیری کردوکدوم برای هلد خوبه؟
ممنون از راهنماییتون

کیوان
کیوان
۲ سال قبل

عالی

Admins
Admins
۲ سال قبل
پاسخ  کیوان

خواهش میکنم 🙏