نفوذ اتر و مانا به بالای میانگین‌های متحرک؛ پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند

نفوذ اتر و مانا به بالای میانگین‌های متحرک؛ پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند

تلاش بیت کوین برای تبدیل سطح ۴۲,۰۰۰ دلار به حمایت ممکن است به روانه‌شدن تریدرها به بازار آلت کوین‌هایی مانند اتر، نیِر، مانا و لئو منجر شود.

قیمت بیت کوین در چهارم فوریه (۱۵ بهمن) به بالای مقاومت روانی ۴۰,۰۰۰ دلار حرکت کرده و با موفقیت این سطح را در طول چند روز گذشته حفظ کرده است. بر مبنای داده‌های کوین گکو (CoinGecko)، این حرکت به افزایش ارزش کل بازار از ۱.۷۸ تریلیون دلار در ۳ فوریه (۱۴ بهمن) به رقمی معادل ۲ تریلیون دلار در روز گذشته منجر شده است.

در طی هفته گذشته اسناد افشای مالی جدید تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، نشان داده است که وی با استفاده از کارگزاری ریور بین ۱۵,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریده است. در آن زمان قیمت بیت کوین بین ۳۶,۰۰۰ تا ۳۷,۰۰۰ دلار در نوسان بود و در صورتی که او تاکنون دست به فروش بیت کوین‌های خود نزده باشد، سود فعلی او در این معامله بین ۲,۰۰۰ تا ۶,۵۰۰ دلار تخمین زده می‌شود.

آیا بیت کوین توانایی حفظ سطوح فعلی و حتی رشد بیشتر را دارد؟ با این فرض آیا آلت کوین‌ها در این مسیر آن را همراهی خواهند کرد؟ می‌خواهیم پنج ارزی را که در این هفته توانایی حرکات صعودی دارند، بررسی کنیم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) روند صعودی به‌خود گرفت و در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در ۳۹,۶۰۰ دلار بسته شد که نشانه‌ای برای به‌قدرت‌رسیدن مجدد گاوها در بازار معاملاتی بیت کوین است. نوسان کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) نشان از بی‌میلی برای فروش از جانب خریدارانی است که در سطوح پایین‌تر و کف ایجادشده قیمتی اقدام به خرید کرده بودند و همچنان درصدد رسیدن قیمت به سطوح مطلوب‌تر هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

ورود شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده مثبت نشان از برتری گاوها در کوتاه‌مدت دارد. هرچند این روند برای جفت‌ ارز بیت کوین/ تتر ممکن است خیلی به طول نیانجامد؛ چراکه خرس‌ها در تلاش هستند سد مقاومتی را در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) بین محدوده ۴۲,۸۶۰ و ۴۴,۵۰۰ دلار بر سر راه قیمت بیت کوین قرار دهند.

حال اگر قیمت بیت کوین از ناحیه سربار کاهش یابد اما به زیر ۳۹,۶۰۰ دلار سقوط نکند، این سطح می‌تواند به نقطه حمایتی برای بیت کوین تبدیل شود. همچنین گاوها دوباره سعی می‌کنند جفت ارز بیت کوین/ تتر را به بالای این منطقه هدایت کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، توقف بعدی قیمت بیت کوین می‌تواند میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA-200) در ۴۹,۱۱۵ دلار باشد.

همچنین بخوانید: چگونه از میانگین متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته قیمتی با شکست و بسته‌شدن قیمت بیت کوین در بالای سطح ۳۹,۳۲۰ دلار تشکیل یک مثلث صعودی داده است. هدف قیمتی این روند رسیدن به سطح ۴۵,۷۲۲ دلار است که در حال حاضر شاهد نوسان قیمتی در محدوده ۴۰,۸۴۳ الی ۴۲,۱۶۸ دلار هستیم.

شکست و بسته‌شدن قیمت بالاتر از این محدوده، نشانه‌ای برای ازسرگیری روند صعودی خواهد بود. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا سطح ۴۴,۵۰۰ دلار صعود کند، جایی که رالی ممکن است به یک سد مقاومتی برخورد کند. در مقابل، اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و به زیر ۴۰,۸۰۰ دلار برسد، جفت ارز بیت کوین/ تتر می‌تواند به سطح حمایتی در ۳۹,۳۲۰ دلار سقوط کند.

اتر (ETH)

قیمت اتر در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در ۲,۸۳۹ دلار قرار گرفت و به خط مقاومتی کانال نزولی شکل‌گرفته در نمودار رسید. این سطح به‌عنوان مقاومت سختی بر سر راه قیمت اتر بود و همچنان ممکن است خرس‌ها درپی بازپس‌گیری این سطح و دفاع از آن باشند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت اتر (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

حال اگر قیمت اتر از ناحیهٔ بین خط مقاومتی و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) در ۳,۲۵۶ دلار کاهش یابد، نشان از تمایل خرس‌ها به فروش در سطوح بالاتر دارد. ازاین‌رو می‌توانیم ابتدا شاهد ریزش قیمت جفت ارز اتر/ تتر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20 خط آبی در تصویر) و سپس تا سطح ۲,۶۵۲ دلار باشیم.

حال اگر قیمت از این ناحیه جهش داشته باشد، می‌توانیم تغییر روند احساسی معامله‌گران را از فروش در رالی‌ها به خرید در سطوح پایین متصور باشیم. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای مقاومت پیش رو هدایت کنند که در صورت موفقیت تغییر روند محتمل‌تر خواهد بود.

در غیر این صورت و با شکستن قیمت زیر سطح ۲,۶۵۲ دلار، باید منتظر نوسان و معامله‌شدن اتر برای مدت بیشتری درون کانال شکل‌گرفته در نمودار قیمتی باشیم.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت اتر (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته نشان از رشد قیمت اتر درون الگوی کانال صعودی دارد. میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ روزه و متحرک ساده ۵۰ روزه شیب صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که بیانگر تسلط گاوها بر بازار معاملاتی اتر دارد.

حال اگر گاوها بتوانند قیمت اتر را به بالای کانال هدایت کنند، شتاب روند صعودی می‌تواند بیشتر شود و جفت ارز اتر/ تتر ممکن است به ۳,۴۰۰ دلار برسد، سطحی که انتظار می‌رود خرس‌ها به‌سختی از آن دفاع کنند. برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بشکند، این جفت ارز ممکن است به زیر خط حمایت کانال سقوط کند.

نیِر پروتکل (NEAR)

قیمت نیر در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) از محدوده حمایت روانی ۱۰ دلار تا ۹.۵۰ دلار جهش داشت و توانست از سد قیمتی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در ۱۲.۵۸ دلار عبور کند. در حالی که خرس‌ها در تلاش بودند تا قیمت را در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هدایت کنند، اما گاوها همچنان تسلط و قدرت بازار را در اختیار داشته و این اجازه را به آنها ندادند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت نیر (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

حرکت صعودی قیمت نیر امروز، ۷ فوریه (۱۸ بهمن) از سر گرفته شده است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز نیر/ تتر می‌تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ در ۱۵.۰۵ دلار و سپس به سطح اصلاحی ۶۱.۸٪ در ۱۶.۳۶ دلار صعود کند. خرس‌ها احتمالاً از این منطقه به‌سختی دفاع خواهند کرد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، یعنی خرس‌ها به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند. آنگاه این جفت ارز می‌تواند یک بار دیگر به سطح ۱۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ الگوی نموداری تحلیل تکنیکال که هر معامله‌گری باید بداند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت نیر (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک مثلث متقارن را نشان می‌دهد که عموماً به‌عنوان الگوی ادامه‌دهنده ظاهر می‌شود؛ اما در این شرایط به‌عنوان یک الگوی معکوس عمل می‌کند.

در حال حاضر، بازیابی قیمت با مقاومتی سخت در میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه مواجه است. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان‌دهندهٔ اقدام گاوها به انباشت در سطوح پایین قیمتی است. این موضوع می‌تواند دورنمای شکست قیمت بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه را بهبود بخشد. اگر این اتفاق بیفتد، حرکت صعودی می‌تواند به هدف الگوی موجود در ۱۶.۳۶ دلار برسد.

حال اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل می‌شود. در چنین حالتی، این جفت ارز می‌تواند سطح شکست را از مثلث پایین بیاورد و دوباره آزمایش کند.

مانا (MANA)

قیمت مانا در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شکسته شد، ولی طولی نکشید که در تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن) یعنی یک روز بعد، از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کرد. خرس‌ها به تلاش خود برای پایین‌کشیدن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ادامه دادند، ولی موفق نبودند که این موضوع می‌تواند دلیلی برای تبدیل این محدوده به سطح حمایتی باشد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت مانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در ادامه حرکت صعودی از سر گرفته شد و گاوها قیمت را در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه رساندند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه حفظ کنند، آنگاه جفت ارز مانا/ تتر می‌تواند به مقاومت سربار در ۴ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ روزه و ساده ۵۰ روزه برسد، نشان‌دهنده این موضوع است که خرس‌ها در سطوح بالاتر به‌شدت در حال فروش هستند. در این صورت، این جفت ارز می‌تواند حمایت قوی قیمتی را در محدوده میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۲.۰۳ دلار دوباره آزمایش کند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت مانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰ روزه و متحرک ساده ۵۰ روزه شیب صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی نیز در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این موضوع بیانگر تسلط گاوها بر بازار معاملاتی مانا است. در این شرایط هرگونه نزول قیمت از سطح فعلی احتمالاً از طرف میانگین‌های متحرک حمایت خواهد شد.

در روند صعودی، خریداران ممکن است با مقاومت ۳.۴۰ دلاری و بعداً در ۴ دلار مواجه شوند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک کمتر شود، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا سطح ۲.۴۰ دلار کاهش یابد.

لئو (LEO)

قیمت لئو با شکست و بسته‌شدن بالای سطح ۳.۹۲ دلار در تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن) یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. خرس‌ها در تلاش برای پایین‌کشیدن قیمت به زیر سطح شکست در تاریخ دوم و سوم فوریه (۱۳ و ۱۴ بهمن) بودند؛ اما گاوها این اجازه را به آنها ندادند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت لئو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اقدام به خرید در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) از سر گرفته شد و قیمت لئو به بالاترین سطح خود در ۵.۴۴ دلار رسید. با این حال کندل باریک روزانه نشان از اقدام خریداران به ذخیره سود خود در سطوح بالاتر دارد. همچنین این بازگشت قیمتی سبب خروج شاخص قدرت نسبی از محدوده اشباع خرید شده است.

معمولاً اصلاحات قیمتی در یک روند صعودی کوتاه‌مدت هستند. دم بلند کندل امروز، ۷ فوریه (۱۸ بهمن) حاکی از خرید تهاجمی در سطوح پایین‌تر است. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد جفت ارز لئو/ تتر را به بالای ۵.۴۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند به‌سمت هدف الگو در سطح ۵.۸۱ دلار و بعد از آن به ۶ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۴.۵۰ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴.۰۶ دلار اصلاح شود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند
نمودار قیمت لئو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در یک روند صعودی اصلاح می‌شود. گاوها با موفقیت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع کردند و تلاش می‌کنند این جفت ارز را به بالاتر از سطح روانی ۵ دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، قیمت لئو می‌تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در ۵.۴۴ دلار دوباره آزمایش کند.

برخلاف این سناریو، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران به‌شدت در سطوح بالاتر در حال ذخیره سودهای خود هستند و اگر قیمت به زیر ۴.۳۸ دلار سقوط کند، این جفت ارز می‌تواند تا ۴.۲۰ دلار کاهش یابد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
farhadrasuli
farhadrasuli
2 سال قبل

بابا نیر رو چشم زدی همه رشد کردن این وا رفت

سینا محمدی
سینا محمدی
2 سال قبل

سلام ببخشد بایدچیکار کنم یک راهنمای میکنین ممنون

Rezamiri
Rezamiri
2 سال قبل

خخخخ چیو چیکار کنی بگو تا توضیح بدن

Senator
Senator
2 سال قبل

داداش به نظر من بهترین کاری که میتونی بکنی زندگی کردن برو داداش گلم برو زندگی کن

سید علی مرادپور جزنی
سید علی مرادپور جزنی
2 سال قبل

چی رو چکار کنی؟اخه این سواله؟ منظورتون چیه خب؟

farhadrasuli
farhadrasuli
2 سال قبل

هارمونی رو یادت رفته