پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در صورتی که قیمت بیت کوین در بازه فعلی به نوسانات خود دهد، این احتمال وجود دارد که شاهد جهش ارزهای دیجیتالی نظیر کاردانو، تتا، مونرو و AMP در این روزها باشیم.

سیاست‌های تازه فدرال رزرو برای جلوانداختن افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ باعث شده است تا برخی، در بازارهای سهام، طلا و بیت کوین اقدام به برداشت سود کنند. اتفاق دیگری که باعث شد بازارها با نوساناتی گسترده همراه شوند، اظهار نظر جیمز بولارد (James Bullard) بود؛ او که رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس است، هشدار داد که اولین افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ رخ خواهد داد.

در حال حاضر تحلیل‌گران بازار بیت کوین به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ جاش ریجر (Josh Rager) در دسته اول قرار دارد که می‌گوید بیت کوین به اوج چرخه خود در ۶۴,۵۰۰ دلار می‌رسد و دسته دوم افرادی نظیر رابرت کیوساکی هستند که معتقدند قیمت بیت کوین تا ۲۴,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند.

نمای بازار ارزهای دیجیتال در ارزواچ
نمای بازار ارزهای دیجیتال در ارزواچ

پلن بی، خالق مدل انباشت به جریان، از جمله دیگر افرادی است نسبت به روند بیت کوین دیدگاهی صعودی دارد. به‌گفته وی، در بهترین حالت، قیمت بیت کوین تا ۴۵۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت و در بدترین شرایط، شاهد جهش تا ۱۳۵,۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ خواهیم بود.

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین در روزهای گذشته در حال خرید بیت کوین بوده‌اند.

این داده‌ها قاطع و نهایی نبوده و تصویر واضحی از برتری خریداران یا فروشندگان ارائه نمی‌دهد. با این تفاسیر نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد خوبی از خود نشان دهند، مطالعه ‌می‌کنیم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته بین ۳۱,۰۰۰ تا ۴۲,۴۵۱ دلار در نوسان بوده است. هفته گذشته شاهد سقوط بیت کوین از ناحیه ۴۱,۳۳۰ دلار بودیم. پس از این اتفاق و ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) فروشندگان قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در ۳۷,۴۳۹ دلار پایین آوردند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در حال حاضر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت ناحیه فعلی در ۳۱,۰۰۰ دلار برسانند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در زیر ۴۱ قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند.

این در حالی است که قیمت بیت کوین یک بار در ۲۳ مه (۲ خرداد) و یک بار در ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) از حمایت ۳۱,۰۰۰ دلار احیا شده است؛ این مسئله به معنای آن است که خریداران یک بار دیگر از این ناحیه حمایتی دفاع خواهند کرد. در صورت موفقیت آنها، می‌توان انتظار داشت که طی چند روز آینده قیمت بیت کوین در ناحیه فعلی در نوسان باشد.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۳۱,۰۰۰ دلار برسانند، احتمال سقوط بیشتر تا ۲۸,۰۰۰ دلار وجود دارد. مقصد بعدی در این روند نزولی ۲۰,۰۰۰ دلار است. این اتفاق می‌تواند تأثیرات گسترده منفی بر بازار داشته باشد و تشکیل بستر روند صعودی بعدی را با تأخیر همراه کند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، فروشندگان قیمت را تا زیر ۳۴,۶۰۰ دلار پایین کشیدند. در صورتی که آنها موفق شوند قیمت را به زیر این محدوده برسانند، احتمال سقوط تا ۳۱,۰۰۰ دلار وجود دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع فروش است که نشان می‌دهد قدرت فروشندگان در بازار بیشتر است.

در سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی احیا شود و به بالای ۳۶,۴۵۷ دلار برسد، بیانگر آن خواهد بود که معامله‌گران در سطوح پایین‌تر اقدام به انباشت می‌کنند. در این صورت ممکن است قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (EMA50) اوج بگیرد و پس از آن به ناحیه مقاومتی ۴۱,۳۳۰ دلار تا ۴۲,۴۵۱ دلار برسد. شکستن این نواحی را می‌توان نشانه‌ای از اتمام اصلاح دانست.

کاردانو (ADA)

کاردانو در روزهای گذشته بین ۱.۳۳ دلار تا ۱.۹۴ دلار در نوسان بوده است. ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) قیمت کاردانو احیای خود را آغاز کرد، اما این احیا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۵۲ دلار متوقف شد. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار منفی است و معامله‌گران در رالی‌ها اقدام به فروش می‌کنند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت کاردانو را به زیر ناحیه حمایتی ۱.۳۳ تا ۱.۲۴ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، احتمال سقوط تا حمایت کلیدی ۱ دلار وجود دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبش رو به پایین است و شاخص قدرت نسبی هم زیر ۴۲ دلار قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان کنترل بیشتری در بازار دارند.

در طرف مقابل، در صورتی که خریداران بار دیگر از این ناحیه حمایتی دفاع کنند، نشان‌دهنده تقاضا در سطوح پایین‌تر است. وجود چنین تقاضایی می‌تواند باعث نوسانات عرضی کاردانو در چند روز آینده شود. شکستن ۱.۹۴ دلار هم بیانگر قدرت‌گرفتن دوباره خریداران خواهد بود.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که دیروز فروشندگان قیمت را تا زیر حمایت ۱.۳۳ دلار پایین آوردند، اما موفق به تثبیت در این سطوح نشدند که نشان می‌دهد معامله‌گران در کف‌های قیمت اقدام به انباشت می‌کنند.

در صورت موفقیت، الگوی نزولی باطل می‌شود. چنین نوساناتی فروشندگانی که با حجم‌های بالا می‌فروشند را غافلگیر می‌کند و احتمالاً قیمت را تا ۱.۷۴ دلار و پس از آن تا ۱.۸۸ دلار بالا ببرد.

در صورت سقوط و تثبیت قیمت زیر ۱.۳۳ دلار، قیمت کاردانو الگوی مثلث نزولی خود را تکمیل می‌کند. هدف این الگو ۰.۷۸ دلار است.

تتا (THETA)

خریداران روز پنجشنبه قیمت تتا را به بالای خط مقاومت کانال نزولی رساندند اما در عبور از مقاومت ۱۰.۴۷ ناتوان بودند. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان هنوز تسلیم نشده‌اند.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

روز گذشته قیمت تتا تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کرد؛ این موضوع بیانگر آن است که در کوتاه‌مدت وضعیت به نفع فروشندگان است. این در حالی است که خریداران به این سادگی‌ها قافله را نمی‌بازند و تلاش خواهند کرد تا جلوی سقوط به ۷.۳۳ را بگیرند.

در صورتی که قیمت از این حمایت احیا شود و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، نشانه‌ای تقاضای بالا در سطوح پایین‌تر است. خریداران در این صورت بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از سد مقاومت ۱۰.۴۷ دلار عبور کنند.

در صورت موفقیت آنها، می‌توان انتظار جهش تا ۱۳.۲ دلار را داشت. در صورتی که قیمت به زیر ۷.۳۷ دلار برسد، این تحلیل صعودی اعتبارش را از دست می‌دهد. در این حالت، ممکن است شاهد سقوط تا ۶ دلار و پس از آن تا ۴.۵۷ دلار باشیم.

نمودار قیمت تتا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم ۴ ساعته، یک الگوی سر و شانه در حال شکل‌گیری است. هدف این الگو ۷.۰۲ دلار است.

با این حال، خریداران به‌دنبال آن هستند تا قیمت را به بالای گردن برسانند. در صورت موفقیت آنها، فروشندگانی که موقعیت فروش ایجاد کرده‌اند ممکن است گرفتار شوند.

احتمال رالی تا ۹.۱۹ دلار وجود دارد. شکستن این مقاومت می‌تواند راه را برای رسیدن به ۱۰.۱ و ۱۰.۴۷ دلار باز کند.

مونرو (XRM)

قیمت مونرو روز شنبه از خط روند نزولی سقوط کرد و فروشندگان به‌دنبال آن هستند که قیمت را به حمایت ۲۲۵ دلاری برسانند. از آنجا که در روزهای گذشته خریداران بارها از این حمایت دفاع کرده‌اند، می‌توان گفت که این ناحیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

نمودار قیمت مونرو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر قیمت از ۲۲۵ دلار احیا شود، خریداران یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به بالای خط روند نزولی بکشانند. اگر در انجام این کار موفق شوند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۱۲ دلار و پس از آن سطح ۳۴۷ دلاری وجود دارد.

در سوی دیگر، اگر قیمت به زیر حمایت ۲۲۵ دلار برسد، الگوی مثلث نزولی تکمیل می‌شود. با تکمیل این الگو ممکن است فشار فروش در بازار افزایش پیدا کند. در این صورت سقوط به ۱۷۵ و ۱۲۴ دلار محتمل است.

نمودار قیمت مونرو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران چندین مرتبه تلاش کرده‌اند تا قیمت را در بالای مقاومت ۲۸۳ دلار تثبیت کنند، اما موفق به انجام آن نشدند. این موضوع نشان می‌هد که فروشندگان با قدرت در حال فروش در این سطح هستند.

روز گذشته فروشندگان قیمت را به زیر خط روند مثلث صعودی کشاندند، اما نتوانستند آن را تثبیت کنند. این موضوع نشان می‌دهد که خرید در کف با قدرت در حال انجام است. خریداران حالا به‌دنبال آن هستند که قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک رسانده و مقاومت ۲۸۳ دلاری را بشکنند.

در صورت موفقیت خریداران در غلبه بر این مقاومت، الگوی مثلث صعودی تکمیل می‌شود و راه برای رسیدن به ۳۱۶ دلار و پس از آن هدف الگو در ۳۴۱ دلار باز خواهد شد.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر خط روند بکشانند و در آنجا تثبیت کنند، این سناریوی صعودی اعتباری نخواهد داشت. در این صورت سقوط تا ۲۲۵ دلار برای مونرو ممکن خواهد بود.

آمپ (AMP)

قیمت آمپ ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) مقاومت ۰.۰۷۶ دلاری خود را شکست و دو روز بعد به اوج تاریخی خود در ۰.۱۲ دلار رسید. با این حال، معامله‌گران با برداشت سودهای خود از بازار، ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) باعث روشن شدن موتور اصلاح شدند و این مسئله باعث کاهش قیمت آمپ تا ۰.۰۷۶ دلار شد.

نمودار قیمت آمپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در صورتی که خریداران بتوانند ۰.۰۷۶ دلار را به یک حمایت تبدیل کنند، نشان‌دهنده آن است که فضای حاکم بر بازار مثبت باقی مانده است و معامله‌گران در کف اقدام به خرید می‌کنند. خریداران حالا به‌دنبال آن خواهند بود که قیمت را بار دیگر تا اوج تاریخی در ۰.۱۲ دلار برسانند.

جهش و بسته‌شدن قیمت بالای این مقاومت می‌تواند بیانگر آغاز دوباره روند صعودی باشد. در این صورت، احتمال صعود تا ۰.۱۸۵ دلار وجود دارد.

در طرف مقابل، در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۰۷۶ دلار برسانند، ممکن است شاهد سقوط تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۰۷ دلار باشیم. انتظار می‌رود این ناحیه به‌عنوان یک حمایت عمل کند. با این حال، با شکسته‌شدن این سطح، سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۰۵ دلار محتمل است.

نمودار قیمت آمپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اصلاح قیمت از اوج تاریخی در حمایت ۰.۰۷۶ دلار و دفاع خریداران متوقف شد. با این حال، خریداران در حال حاضر در تلاش هستند تا از سد مقاومت ۰.۰۹۵ دلار بگذرند؛ موضوعی که نشان می‌دهد فروشندگان در سطوح بالاتر در حال فروش هستند.

خریداران در حال حاضر تلاش می‌کنند تا از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای دفاع و در کوتاه‌مدت کف‌های بالاتری ثبت کنند. در صورت موفقیت آنها، احتمال جهش تا ۰.۰۹۵ دلار وجود دارد. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت بالای این مقاومت راه را برای رسیدن به اوج تاریخی هموار می‌کند. در صورتی که قیمت آمپ به زیر ۰.۰۷۶ دلار برسد، این سناریوی صعودی باطل می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
میلان آسک
میلان آسک
۳ سال قبل

کاردانو