پیش‌بینی تام لی: قیمت بیت کوین تا پیش از مارس ۲۰۲۰ به ۹۱,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

پیش‌بینی تام لی: قیمت بیت کوین تا پیش از مارس ۲۰۲۰ به ۹۱,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

تام لی می گوید با توجه به عملکرد بیت کوین پس از افت بازار، قیمت این ارز تا پیش از مارس ۲۰۲۰ به ۹۱ هزار دلار خواهد رسید!

تام لی، بنیانگذار شرکت تحقیقاتی Fundstrat و یکی از سرشناس ترین چهره های بازار بورس جهانی است.

به نقل از مجله فوربز؛ تام لی پیش بینی کرده است که ارزش بیت‌کوین، افزایش پیدا می کند.

لی به کمک فانداسترت نمودار زیر را ترسیم کرده است. برای این منظور از میانگین درصد رشد قیمتی پس از هر شیب رو به پایین در بازار استفاده شده است:

پیش‌بینی تام لی: قیمت بیت کوین تا پیش از مارس 2020 به 91,000 دلار خواهد رسید!

نمودار قیمتی بیت کوین از سال ۲۰۱۰، با ذکر الگوهای صعودی و نزولی در بازار

فوربز درباره این پیش بینی نوشته است:

با توجه به اینکه این نمودار بر اساس یک مقیاس لگاریتمی بوده و با نمودار خطی سنتی مغایر است، نقاط اوج و کف قیمتی بیت کوین چندان روشن و متمایز نیستند.

تام لی از زمانی که قیمت بیت کوین زیر ۳۰۰۰ دلار بود، برای آن قیمت های بالایی را پیش بینی می کرد. پیش از این در اکتبر ۲۰۱۷، تام لی پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا پیش از سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰ دلار می رسد.

همچنین، تام لی و فانداسترت به تازگی در ماه مارس «شاخص بدبختی بیت کوین» یا (Bitcoin Misery Index) را به بازار معرفی کرده اند. شاخص بدبختی بیت کوین به عنوان یک شاخص مخالف (contrarian index) در نظر گرفته شده و به سرمایه گذاران نشان می دهد با توجه به قیمت کنونی در بازار چقدر بدبخت هستند.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
6 سال قبل

من مخالف بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیستم ولی در کل این وسط یه سری افردا محدود و خاص دارن سودهایی میلیون دلاری با بالا و پایین رفتن قیمت میکنن. به نظرم بیت کوین و دیگر ارزها باید یه مبنای خاصی برای بالا و پایین رفتن قیمت داشته باشن تا مردم بیشتری به سمتش بیان. الان از هر کی بپرسی بیت کوین چیه همه مطالبی که در سایتها خوندن رو برات بازگو میکنن ولی هیچ کس به صورت دقیق نمیدونه فلسفه این پول چیه و در کل چی هست..

نیما
نیما
6 سال قبل

من موندم چرا قیمت ارز های دیجیتال وابسته به حرف ها و تصمیم دولت ها و سازمانها باشه؟! مگه ارز دیجیتال برای مقابله با دخالت نهاد ها و دولت ها به وجود نیومده؟

سمندر
سمندر
6 سال قبل

مزخرف میگه . این حرفها رو اینها میزنند تا عده ای ساده لوح را وادار به خرید کنند به امید میلیادر شدن در آینده . این پولهای موهوم بزرگترین کلاهبرداری این دهه خواهند بود . اکثر مبادلات بیت کوین نه در عمل و اقتصاد بلکه فقط در فروش و نگهداری است و بعد 8000 دلار قیمت پیدا کرده .

مرتضی
مرتضی
6 سال قبل
پاسخ  سمندر

دوست عزیزهرچیزی که مردم باارزشش کنن میشه بارزش مگه کاغذارزشی داره یاخودطلا اون یه کاغذاین یه تیکه سنگ اگه مثلا فلزمس ازاول مردم ارزش دارش میکردن الان مس قیمت طلاروداشت هیچ چیزی ذاتن ارزش نداره ارزشش مردم تایین میکنن اتفاقا بیتکوین ارزهای مشابه تعدامحدودی دارن نمیشه یکی تولیدش کنه خودش یا مثلا جعلش کنه ولی پول هرچقدبخای میتونی چاپ کنی یا جعل مگه الان پول توبانک جزصفریکن ولی ارزش دارن این ارزا ده سال ظهورپیداکردن الان تواکثرکشورها معامله میشن حتی خودپردازدارن همین الانم دارن باهاش اجناس معامله میکنن مطمینن بعدا بیشترم خواهدشدمطمینن چندسال دیگه پول کاغذی حذف خواهدشدبیتکوین فقط ۲۱میلیون عدد ۱۷میلیونش استخراج شده بقیشم تا چنددهه دیگه تموم میشه اونوقت قیمتش ببین به حرفی که الان زدی حسرت بخوردنیا درحال پیشرفت این همه دولتها این همه شرکت بزرگ دارن بااین ارزاکارمیکنن مطمینن ارزهای مجازی وارزهای پیشرفته ترازاینا دراینده جایگزین بخش عمده ای ازپولهای کاغذی خواهندشد ارزش مامردم به یه چیزی میدیم نزدیک سیصدمیلیون نفرتودنیامستقیم درگیراین ارزان شما ایران نبین تودنیا دارن بااینا معاملات اقتصادی میکنن