مأموریت غیرممکن؛ یک ماینر بیت کوین با ۱۲۰ تراهش توان پردازشی، یک بلاک کامل استخراج کرد

مأموریت غیرممکن؛ یک ماینر بیت کوین با ۱۲۰ تراهش توان پردازشی، یک بلاک کامل استخراج کرد

یک ماینر کوچک و خوش‌شانس بیت کوین، تنها با ۱۲۶ تراهش بر ثانیه توان پردازشی، توانست ۶.۲۵ بیت کوین، به ارزش تقریباً ۲۶۶,۰۰۰ دلار، برای استخراج یک بلاک کامل پاداش دریافت کند. چیزی که بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان این صنعت را شگفت‌زده کرده، این است که احتمالاً این ماینر یک دستگاه خانگی است و از مدل پیشرفته‌ای استفاده نمی‌کند؛ در نتیجه احتمال اینکه بتواند چنین کاری انجام دهد، بسیار کم است.

به گزارش کوین تلگراف، بعد از اینکه یک ماینر بیت کوین در استخر ماینینگ سولو سی‌کی (Solo CK) توانست باموفقیت یک بلاک جدید را به بلاک چین بیت کوین اضافه کند، ۶.۲ بیت کوین (۲۶۶,۰۰۰ دلار) پاداش به‌دست آورد.

این ماینر خوش‌شانس که احتمالاً فقط با یک یا دو دستگاه استخراج کار می‌کند، توانست با ۱۲۶ تراهش بر ثانیه توان پردازشی، معادلات ریاضی پیچیده یک بلاک را حل و آن را استخراج کند. کاربری به نام دکتر کان کولیواس (Dr. Con Kolivas) که خود را به‌عنوان ادمین وب‌سایت استخر سولو معرفی می‌کند، در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) توییتی در این زمینه منتشر کرد. بنا بر توییت او، این مقدار معادل ۰.۰۰۰۰۷۲ درصد از کل هش ریت شبکه بیت کوین است که چیزی معادل ۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تراهش بر ثانیه (۱۷۵ اگزاهش بر ثانیه) ارزیابی می‌شود.

هاس مک‌کوک (Hass McCook) کارشناس استخراج و عضو شورای استخراج بیت کوین (BMC) گفت که تا به حال چیزی شبیه به این اتفاق نشنیده و چنین رخ‌دادی در بلاک چین بیت کوین بسیار نادر است.

او در ادامه افزود:

به‌طور معمول، در اختیار داشتن ۰.۰۰۰۰۷۲ درصد از هش ریت به این معنی است که استخر سولو سی‌کی می‌تواند به‌طور میانگین ۰.۰۰۰۰۷۲ درصد از بلاک‌ها یا ۱ بلاک به‌ ازای هر ۱,۴۰۰,۰۰۰ بلاک را استخراج کند. همه چیز در شبکه بیت کوین احتمالی است؛ حتی تسویه تراکنش‌ها. هر چه تعداد تأیید اعتبارسنج‌ها بیشتر شود، احتمال برگشت‌خوردن تراکنش پایین‌تر می‌آید.

همچنین بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۲

به‌گفته او، این ماینر ممکن است تنها از یک دستگاه استفاده کرده باشد. قدرت دستگاه انت‌ماینر اس‌ ۱۹ (Antminer S۱۹) ۱۱۰ تراهش بر ثانیه است و سولو سی‌کی تنها با یک ریگ استخراج تقویت‌شده می‌توانست این کار را انجام دهد. این ماینر به‌احتمال زیاد از ۵ یا ۶ دستگاه انت‌ماینر اس‌ ۹ استفاده کرده و ممکن است یک ماینر خانگی باشد.

هش ریت یک دستگاه ماینر نشان می‌دهد که این دستگاه در هر ثانیه چند هش یا معادله ریاضی را حل می‌کند. از طرف دیگر، به‌طور میانگین در هر ده دقیقه یک بلاک جدید در بلاک چین بیت کوین استخراج می‌شود. دکتر کان کولیواس گفت احتمال اینکه چنین اتفاقی بیفتد، چندان زیاد نیست و شانس پیداکردن چنین بلاکی با این هش ریت به‌طور روزانه، تنها ۱ به ۱۰,۰۰۰ است. او اضافه کرد که این ماینر احتمالاً نمی‌تواند چنین شاهکاری را دوباره تکرار کند.

کولیواس گفته است:

چنین اتفاقی دیگر برای این ماینر خوش‌شانس نمی‌افتد. از لحاظ آماری، معمولاً ماینرهای بزرگ می‌توانند معادلات ریاضی بلاک‌ها را حل کنند؛ اما هیچ دلیلی وجود ندارد که حتی کوچکترین ماینرها نتوانند این کار را انجام دهند.

او اشاره کرد که حدود یک سال پیش هم ماینر کوچکی از استخر او توانسته بود معادلات یک بلاک کامل را حل کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
آشیل مفتاح
آشیل مفتاح
۲ سال قبل

بک لینک هایی که در سال 2014 تا 2018 هم شدنی بودن همین اتفاق رو رقم میزدن

محمدرضا
محمدرضا
۲ سال قبل

سلام ، آیا این استخر از الگوریتم پاداش دهی خاصی پیروی میکنه ؟ تا اونجایی که من میدونم کار استخر اینه که با جمع هشریت تمامی مایتر هایی که در اختیار اون استخر قرار داره ماین انجام میده و پاداش هر بلاک رو تقسیم بر میزان هشریتی که هر ماینر در اختیارش قرار داده میکنه . این استخر چطوری پاداش کل بلاک رو به یک ماینر داده؟

خسرو
خسرو
۲ سال قبل
پاسخ  محمدرضا

سولو ماین کرده هرکی برای خودش

پاسخ
پاسخ
۲ سال قبل
پاسخ  محمدرضا

معمولا استخر چند روش برای ماین و تقسیم پاداش دارن مثل pps, pplns و solo
تو روش solo به ماینر درصورتی پاداش میدن که بلاک رو خودش تنهایی استخراج کنه که در اینصورت همه پاداش استخراج بلاک بهش تعلق میگیره

امین
امین
۲ سال قبل
پاسخ  محمدرضا

احتمالا به استخر وصل نشه
از یه روش دیگه استفاده کرده>>>>

امید
امید
۲ سال قبل
پاسخ  محمدرضا

خوب میگه تمام بلاک رو خودش تنهایی ماین کرده پاداشم مال خودشه

ایلان البو دوج
ایلان البو دوج
۲ سال قبل
پاسخ  محمدرضا

خوب شد گفتی الان بهش ایمیل میزنم مرسی که هستی😂

علی
علی
۲ سال قبل

وقتی شانس در خونتو میزنه

سینا
سینا
۲ سال قبل

خوش به حالش، با پولش انشاءالله خوشبخت میشه! حالا هرکسی که هست

شهاب
شهاب
۲ سال قبل
پاسخ  سینا

این یعنی با ۱۲۰ تراهش تونسته ۶.۲۵ بیت کوین به دست بیاره؟؟؟