از به‌روزرسانی کاردانو تا افزایش دوباره نرخ بهره در آمریکا؛ ۳ اتفاق مهم این هفته ارزهای دیجیتال

از به‌روزرسانی کاردانو تا افزایش دوباره نرخ بهره در آمریکا؛ ۳ اتفاق مهم این هفته ارزهای دیجیتال

مانند هفته گذشته که در آن شاهد اعلام نرخ تورم ماه قبل آمریکا و انجام به‌روزرسانی تاریخی مرج (Merge) اتریوم بودیم، این نیز ۳ اتفاق مهم را پشت سر خواهیم گذاشت که هر کدام می‌توانند تأثیر متفاوتی بر بازار ارزهای دیجیتال بگذارند.

به گزارش «The Block»، طی چند روز گذشته توجه کاربران فضای ارزهای دیجیتال عمدتاً به به‌روزرسانی مرج اتریوم معطوف بود. این هفته اما، کاربران احتمالاً بیشتر تمرکز خود را به اخبار مربوط به سیاست‌های اقتصادی آمریکا اختصاص خواهند داد.

علاوه بر این، شبکه کاردانو هم قرار است به‌روزرسانی موردانتظار خود، یعنی هاردفورک واسیل (Vasil) را این هفته به سرانجام برساند.

احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانکی در آمریکا

انتظار می‌رود مقام‌های مسئول در زمینه تنظیم سیاست‌های پولی آمریکا، چهارشنبه این هفته تصمیم نهایی خود را برای افزایش دوباره نرخ بهره بانکی در این کشور اعلام کنند. بر اساس نظرسنجی‌ای که بلومبرگ از چند اقتصاددان انجام داده است، فدرال رزرو این بار هم نرخ بهره بانکی را ۰.۷۵ واحد درصد افزایش خواهد داد و با این اقدام، نرخ بهره در آمریکا به ۳ تا ۳.۲۵درصد خواهد رسید.

بانک مرکزی آمریکا برای مقابله با تورمی که در نتیجه رشد اقتصادی این کشور، بحران در تأمین انرژی و اختلال در فعالیت زنجیره تأمین پس از دوران همه‌گیری کرونا به وجود آمده، طی چند دوره متوالی نرخ بهره بانکی را با سرعت قابل‌توجهی افزایش داده است. در حال حاضر نیز فعالان بازار انتظار دارند نرخ بهره در آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۴درصد برسد.

از ابتدای سال جاری میلادی، بیت کوین به افزایش نرخ بهره در آمریکا واکنش نشان داده و درست مانند سهام یک شرکت فعال در حوزه فناوری، با افزایش نگرانی‌ها درباره رشد نرخ بهره در این کشور، تمایل به سقوط نشان داده است.

اعلامیه بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ بهره در این دوره، ساعت ۲۲:۳۰ (به وقت تهران) روز چهارشنبه ۳۰ شهریور منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود بانک مرکزی انگلستان نیز یک روز پس از آن اقدام به افزایش نرخ بهره کند.

آمریکا قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را جدی‌تر بررسی می‌کند

شورای نظارت بر ثبات مالی آمریکا که جانت یلن، وزیر خزانه‌داری این کشور آن را اداره می‌کند، جمعه این هفته برای کارکردن روی گزارش خود درباره شکاف‌های قانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال و دیگر خطرات احتمالی مربوط به این دارایی‌ها، نشستی برگزار می‌کند.

این گزارش جدیدترین بخش از چهارچوب نظارتی دولت بایدن برای ارزهای دیجیتال است که اولین تلاش رسمی این کشور برای هماهنگ‌کردن رویکرد دستگاه‌های دولتی در آمریکا، در برخورد با ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

کارگروه بازارهای مالی رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز که یکی دیگر از شوراهای نظارتی تحت‌هدایت خزانه‌داری آمریکاست، پاییز سال گذشته پیشنهاد کرده بود که در صورت ناتوانی کنگره در تصویب قوانین مرتبط با استیبل کوین‌ها، این کار به شورای نظارت بر ثبات مالی آمریکا سپرده شود.

پس از مرج اتریوم، کاردانو هم شبکه خود را به‌روزرسانی می‌کند

یک پنجشنبه دیگر و یک به‌روزرسانی بلاک چینی دیگر!

روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)، یک هفته پس از اجرای به‌روزرسانی مرج اتریوم، شبکه کاردانو نیز هاردفورک واسیل را انجام خواهد داد.

به‌روزرسانی واسیل با این هدف طراحی شده است تا مقیاس‌پذیری کاردانو افزایش پیدا کرده و در عین حال از کارمزد تراکنش‌ها کاسته شود. این تغییر می‌تواند به توسعه‌دهندگان امکان بدهد برنامه‌های بلاک چینی قدرتمندتر و کارآمدتری طراحی کنند که هم‌زمان با پیشرفت‌های پلتفرم قرارداد هوشمند شبکه کاردانو، یعنی پلوتوس (Plutus)، به نفع این اکوسیستم خواهد بود.

برخی از توسعه‌دهندگان درگیر با این پروژه، از واسیل با عنوان مهم‌ترین به‌روزرسانی کاردانو از ابتدا تا امروز یاد کرده‌اند. این به‌روزرسانی برای ابتدای تابستان برنامه‌ریزی شده بود که راه‌اندازی آن با تأخیر مواجه شد.