طرح تعیین نحوه فعالیت ارز‌های دیجیتال در راه مجلس

طرح تعیین نحوه فعالیت ارز‌های دیجیتال در راه مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین گزارشی پیرو فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در مجلس خبر داد. او معتقد است در صورت موافقت نمایندگان، تلاش می‌شود این طرح به‌عنوان یک قانون به تصویب برسد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از میزان، محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با این خبرگزاری، با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در قالب ارزهای دیجیتال در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت:

کمیسیون اقتصادی در این رابطه گزارشی را نهایی و اخیراً این گزارش را جهت قرائت در صحن، به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده است که البته به نظر می‌رسد این گزارش پس از اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی قرائت شود.

وی تأکید کرد:

یکی از مهمترین اقداماتی که در این رابطه تعیین تکلیف شده به حوزه ماهیت تولیدات رمز ارز‌ها بازمی‌گردد.

پورابراهیمی با بیان اینکه جنس تولیدات این ارزها از جنس مباحث ارزی است، اظهار داشت:

این مسئله می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند البته در این زمینه ورود بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی ضروری است تا از مسائلی از قبیل عملیات پولشویی در این بخش جلوگیری شود.

وی تصریح کرد:

ما در گزارش نهایی شده تأکید کردیم که هر فردی که توانست رمز ارز تولید کند باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرایند وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی باید نظارت‌های ویژه بر حوزه رمز ارز‌ها داشته باشند، بیان داشت:

طبیعتاً این موضوع می‌تواند به عنوان یک مبنا مدنظر قرار گیرد.

 این نماینده مجلس اظهار داشت:

در این گزارش شفاف‌سازی حوزه فعالیت رمز ارز‌ها از صدور مجوز تا تولید و نظارت مدنظر قرار گرفته است لذا در صورت اینکه این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

76 دیدگاه
یادمیت
یادمیت
2 سال قبل

عده زیادی از بازارهای جهانی دارن دلار وارد میکنن.... نباید اینترنت اونها قطع شه

Ssh
Ssh
3 سال قبل

جالبه هاااا
مالیات رو از مصرف کننده میگیرن
رانت و انواع اقسام امتیازات نصیب خواص میشه
احتمالا اول مجوز صرافی رو انحصاری کنن و رقبا رو از عرصه خارج کنن
لابد بعد هم جای مالیات گرفتن از صرافی های ملوکانه مالیات رو از مشتری اون صرافی بگیرن
ماینر هم لابد هم باید به دولت بفروشه ارز دیجیتال رو به قیمت های خودشون و هم مالیات بده!!!!

محمد کوچک
محمد کوچک
3 سال قبل

سلام
باید دید قانونی که می خواهند بگذارند چیست و دامنه کاربرد مربوط به چیه.
هدف گرفتن معالیاته؟
هدف انحصار کردن هست؟
هدف رفع مسئولیت از خودشون هست؟

هدف چیه فعلا مشخص نیست

سعید
سعید
3 سال قبل

اینا چرا همش فک میکن که یه جایی رو ببندن اصلا فک نمیکنن که کجای کار خودشون میلنگه که مردم دارن این مدلی رفتار میکنن اصلا فلسفه سیاست اینا چیه .......... با این اوضاع که درست کردن

حسین سرائی
حسین سرائی
3 سال قبل

دوستان وقتی دولت و مجلس طرحی پیشنهاد میشه اونم درخصوص معاملات مالی مطمئن باشید قوانین محدود کننده هم در راهه... خوش‌بینانه‌نرین حالت اینه که روی معاملات مالیات اخذ میکنن که نه سیخ بسوزه نه کباب

مراد مرادپور
مراد مرادپور
3 سال قبل

هیچ کاری نمیتونند انجام بدن. ما که تا الان با صرافی خارجی کارکردیم از این به بعدشم میکنیم. فوقش نتونیم به ریال تبدیل کنیم که مشکلی نیست. به دلار نگه میداریم. بهتر از هر سرمایه گذاری ایه.

مهدی حاتمی
مهدی حاتمی
3 سال قبل

سلام دوستان من چطور می تونم با همین صرافی ارز که داریم چت می کنیم ارتباط بگیرم پلتفرم خرید وفروش رو برداشتند شماره تلفن هم برداشتند

ایرانی
ایرانی
3 سال قبل

شما چه طرح بدین چه ندین ما تو بازار ارز دیجیتال هستیم برین اون طرح‌هایی که قبلاً دادین و به سرانجام برسونید بعد سراغ طرح جدیدتون برین.ازجمله طرح بورسی تون که سر میلیونها آدم کلاه گذاشتین بازم بگم یا کافیه واقعا شرم آوره.......

هادی حیدری
هادی حیدری
3 سال قبل

چون ارز های دیجیتال بانک ها رو از پول نقد خالی میکنه و اینا هم میبینن مردم رو آوردن به این دنیای تکنولوژی و از همه مهمتر هیچ تسلطی نمیتونن بر این ارزها داشته باشن پس در نتیجه دارن میسوزن و اول از صرافی ها شروع میکنن بعد چندتا ارز ایرانی تولید میکنن که صرافی ها بایستی اونهارو به ملت عرضه کنن بعدم. ولی اینو باید بدونن اینجا بورس نیست که وقاهت رو بازم در حق مردم به حد آخرش برسونن. اینجا دنیای بلاکچین هاست. هر کاری هم کنن اینو نمیتونن مثل بورس توی دستشون بگیرن. فقط دارن میسوزن از درون. تا چند ساله دیگه دستگاههای پوز هم جمع میشه و کارمزدی نه برای انتقال و نه برای خریدها نصیبشون نمیشه. روزگار پول های فیات رو به اتمامه اینو مطمئن باشین. تکنولوژی راه خودشو میره نگران ورود این مسئولین با مسئولیت! نباشین. یا حق

Zahedi
Zahedi
3 سال قبل

افغانستان بدنیا میومدیم بهتر بود