بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را آغاز می‌کند

بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را آغاز می‌کند

بانک مرکزی تایلند با اعلام اینکه ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۲ آزمایش می‌کند، گفت شهروندان این کشور تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) می‌توانند نظرات خود را در ارتباط با این ارز دیجیتال به گوش مسئولان برسانند.

به گزارش کوین دسک، گزارشی که به‌تازگی منتشر شده، حاکی از آن است که بانک مرکزی تایلند (BoT) آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز می‌کند.

دستیار رئیس بانک مرکزی تایلند روز جمعه اعلام کرد که امکان پذیرش بازخورد عمومی درباره این ارز دیجیتال ملی تا ۱۵ ژوئن سال جاری (۲۵ خردادماه) وجود دارد.

بانک مرکزی تایلند همچنین گفت که هدف اصلی این ارز فراهم‌کردن دسترسی شهروندان به خدمات مالی آسان‌تر و امن‌تر است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که این بانک در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی کامل ارز دیجیتال ملی خود در ۳ تا ۵ سال آینده است.

براساس این گزارش، واچیرا آرومدی (Vachira Arromdee)، دستیار رئیس بانک مرکزی تایلند در گروه عملیات بازارهای مالی، در یک جلسه توجیهی گفت که هدف ارزهای دیجیتال ملی دسترسی راحت و امن به خدمات مالی است. وی در ادامه افزود:

این [ارز دیجیتال ملی] بر سیستم مالی تایلند تأثیر نخواهد گذاشت.

بانک مرکزی تایلند در ماه مارس (ماه گذشته) پس از هشدار درباره استفاده غیرقانونی از یک استیبل کوین مرتبط با بات (پول رسمی تایلند) که در خارج از این کشور ایجاد شده بود، گفت که در سال جاری میلادی مقرراتی را پیرامون استیبل کوین‌های با پشتوانه دارایی منتشر خواهد کرد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off