atlasarzdigital

آیا تزوس روند صعودی را از سرمی‌گیرد؟ نگاهی به وضعیت XTZ پس از لیست شدن در بایننس

آیا تزوس روند صعودی را از سرمی‌گیرد؟ نگاهی به وضعیت XTZ پس از لیست شدن در بایننس

در تحلیل گذشته‌ تزوس به اهداف بلند مدت قیمتی اشاره کردیم که پس از آن، قیمت در کندل هفتگی بعدی صعود 60 درصدی تجربه کرد. این افزایش قیمت در حالی بود که آلت کوین‌ها ریزش کردند و سپس قیمت به سطح حمایتی خود برگشت.
این صعود قیمتی را به عوامل فاندامنتالی و عناصر ارزش ذاتی ارز دیجیتال تزوس می‌توان نسبت داد که نشان از وابستگی کم تزوس نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارد.

تیم تحقیقاتی بایننس مقاله‌ای در 5 جولای 2019 در رابطه با مفهومی به نام «اثر بایننس» منتشر کرد. در این مقاله بررسی شده که ارزهای دیجیتالی که در بایننس لیست نشده‌اند، بطور میانگین وابستگی قیمتی کمتری به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارند.
در بخشی از این مقاله گفته شده، تزوس، دوج‌ کوین و بیت کوین اس‌وی، ارزهای دیجیتالی هستند که کمترین وابستگی قیمتی به سایر ارزهای دیجیتال را از خود نشان داده‌اند. این بدین معناست که همبستگی قیمتی با سایر ارزهای دیجیتال و بطور کلی با جریان کلی بازار، یکی از عواملی است که بایننس برای حذف کردن یا لیست کردن یک ارز دیجیتال در صرافی خود مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
بنابراین با توجه به عوامل فاندامنتالی و اهداف بالای تکنیکالی که در گذشته ذکر شد، امکان پیش بینی لیست شدن این ارز دیجیتال در بایننس وجود داشت.

هم اکنون برای بررسی بیشتر قیمت تزوس به نمودار نگاه می‌کنیم:

آیا تزوس روند صعودی را از سرمی‌گیرد؟ نگاهی به وضعیت XTZ پس از لیست شدن در بایننس
نمودار قیمت تزوس در تایم فریم هفتگی

سطح 0.85 الی 0.9 دلار برای قیمت حمایت بسیار مهم و قوی محسوب می‌شود که در واقع سطح 61.8 درصد اصلاحی (Retracement) حرکت صعودی ابتدای سال 2019 است و قیمت گویا در این سطح نگه داشته شده است.

اگر این حرکت صعودی را موج اول قیمتی و اصلاح به شکل الگوی مثلث که در شکل زیر آن را می‌توان مشاهده کرد، موج دوم نامید، می‌توان گفت که از این سطوح می‌توان منتظر صعود قیمت در موج سوم بود. البته رعایت حد ضرر و بررسی شکست تریگر که نشانگر روند فرعی منفی (خط قرمز) است و شکست ضلع بالای مثلث نیز از عوامل مهمی هستند که در حرکت قیمت باید در نظر گرفته شوند.

آیا تزوس روند صعودی را از سرمی‌گیرد؟ نگاهی به وضعیت XTZ پس از لیست شدن در بایننس
نمودار قیمت تزوس در تایم فریم روزانه

پس از شکست مثلث از ضلع بالا انتظار صعود قیمت تا مقاومت بسیار مهم 1.7 دلار را می‌توان داشت و دوباره پس از از سر گرفته شدن قدرت صعودی و رد کردن این مقاومت در میان مدت هدف 2.3 دلاری بسیار مهم و دست یافتنی به نظر می‌رسد.
البته در کوتاه مدت و پس از باز شدن قابلیت ترید جفت‌ ‌ارزهای XTZ/BNB, XTZ/BTC , XTZ/USDT در بایننس ممکن است این نوسانات همچنان در داخل مثلث ادامه پیدا کند و در نهایت این الگو را از بالا بشکند.

نتیجه‌گیری

با رعایت حد ضرر در زیر حمایت مهم 0.85 الی 0.9 دلاری،  پس از شکست مثلث از ضلع بالا انتظار صعود قیمت تا مقاومت بسیار مهم 1.7 دلار را می‌توان داشت و دوباره پس از از سر گرفته شدن قدرت صعودی و رد کردن این مقاومت در میان مدت هدف 2.3 دلاری بسیار مهم و دست یافتنی به نظر می‌رسد. اهداف بلند مدت نیز در تحلیل گذشته‌ی قیمت تزوس مشخص شده‌اند.

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد
محمد
1 سال پیش

چجوری میشه با بیت کوئین مبادله ش کرد؟
چه کیف پولی میتونه این کارو بکنه؟

مجید نصیری
مجید نصیری
1 سال پیش
پاسخ  محمد

اگه کار با صرافی بایننس رو بلد باشی میتونی این کار رو انجام بدی

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا تزوس روند صعودی را از سرمی‌گیرد؟ نگاهی به وضعیت XTZ پس از لیست شدن در بایننس ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
3
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x